Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

„Purenit® w Produkcji Okien. Przyszłość Stolarki Okiennej i Drzwiowej z myślą o Ekologii"

2023-10-13 | Autor: AK
Źródło: Windoormatic

W świecie, w którym zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna są priorytetem, kluczem do sukcesu w branży stolarki okiennej stają się innowacyjne rozwiązania. Jednym z tych innowacyjnych materiałów jest Purenit®, który rewolucjonizuje produkcję okien. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak działają firmy wykorzystujące podwaliny z Purenitu, aby dostarczać wyjątkowe okna o niezrównanej jakości i efektywności energetycznej, jednocześnie w trosce o ekologię.

 Purenit® – czym jest i dlaczego jest wyjątkowy?

Purenit® to innowacyjny kompozytowy materiał termoizolacyjny, który łączy w sobie wyjątkową wytrzymałość mechaniczną z doskonałą izolacją termiczną. To sztuczne tworzywo jest nie tylko trwałe, ale też nie podlega korozji, co czyni go idealnym materiałem do produkcji okien i drzwi. Purenit® to także przykład ekologicznego podejścia do produkcji, ponieważ jest w dużej mierze tworzony z recyklingu i odpadów poprodukcyjnych.

Korzyści z wykorzystania Purenitu dla producentów okien:
  1. Doskonała izolacja termiczna: Okna wykorzystujące podwaliny z Purenitu charakteryzują się doskonałą izolacją termiczną, a    w połączeniu z montażem przez wykwalifikowane ekipy montażowe przekłada się na oszczędność energii i komfort cieplny w budynku.
  2. Trwałość i odporność na warunki atmosferyczne: Purenit® jest odporny na wilgoć, korozję i inne czynniki atmosferyczne, co oznacza, że okna wyprodukowane z jego wykorzystaniem są trwałe i odporne na uszkodzenia.
  3. Lekkość i łatwość przetwarzania: Purenit® jest lekki i łatwy w obróbce, co ułatwia produkcję okien o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach.
  4. Zrównoważony rozwój: Wykorzystanie Purenitu w produkcji okien jest zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, ponieważ pozwala na oszczędność energii i surowców naturalnych, a także recykling materiału.
  5. Design i estetyka: Okna  z wykorzystaniem podwalin z Purenitu mają elegancki i nowoczesny wygląd, co pozwala producentom oferować produkty, które są nie tylko wydajne, ale też estetycznie atrakcyjne.

 Ekologia w centrum produkcji Purenitu:

Tym, co wyróżnia Purenit®, są nie tylko jego doskonałe właściwości, ale też fakt, że jest on pozyskiwany z recyklingu i odpadów poprodukcyjnych. W procesie jego produkcji minimalizuje się ilość odpadów, a te, które powstają, nadają się do ponownej produkcji tego innowacyjnego materiału. To podejście przyczynia się nie tylko do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, ale też promuje gospodarkę obiegu zamkniętego, co jest kluczowe w dzisiejszym świecie.

Przykład firmy wykorzystującej w produkcji okien podwaliny z Purenitu  

Firma Internorm® wykorzystująca w swojej produkcji Purenit to doskonały przykład producenta okien premium, który nie tylko dostarcza produkty najwyższej jakości, ale też działa z myślą o ekologii. Dzięki połączeniu jakości, innowacji i dbałości o środowisko Internorm® dostarcza klientom nie tylko okna, ale także rozwiązania, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.

Podsumowując, wykorzystanie podwalin z Purenitu w produkcji okien to krok w kierunku przyszłości stolarki okiennej i zrównoważonego rozwoju. Producentom pozwala to dostarczać produkty, które spełniają najwyższe standardy jakości, efektywności energetycznej i trwałości, jednocześnie minimalizując negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Wszelkie zapytania i prośby o oferty proszę kierować do firmy WinDoorMatic -> producenta podwalin z Purenitu, która bazuje na ponad 15-letnim doświadczeniu w montażu stolarki otworowej. Po więcej szczegółów zapraszamy na www.windoormatic.pl oraz na media społecznościowe WinDoorMatic.
 

Przeczytaj także

Jak sprzedawać drzwi i okna online?

Jeff Bezos w 1995 r. uruchomił pierwszą księgarnię internetową. W latach 90. XX w. powstała też sieć Media Expert, oferująca elektronikę w Polsce, która dziś jest jedną z kilku wiodących marek zajmujących się sprzedażą RTV i AGD również w Internecie....

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU GRUPY FAKRO W ZWIĄZKU Z WYROKIEM TSUE

FAKRO konta VELUX - będzie ciąg dalszy postępowania. W dniu 30 czerwca 2022 r. otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Trybunał Sprawiedliwości potwierdził prawo Komisji Europejskiej do ustalania priorytetów w zakresie spraw z dziedziny konkurencji. Swoją decyzją Komisja nie przesądziła, czy Velux...

Nasi partnerzy