Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Systemy PVC do okien w Polsce - prognoza czyli ranking

2019-07-10 | Autor: stolarkavip
Źródło: stolarkavip

Kto rządzi naszym rynkiem okien PVC, a raczej kto rozdaje karty na rynku systemów PVC w Polsce?

Nie znamy wiarygodnych statystyk, które mogłyby potwierdzić nasze prognozy, a może producenci systemów, podzielą się z nami tą wiedzą, może oni mają takie statystyki z polskiego rynku. Z przyjemnością podamy wyniki wiarygodnych badań rynkowych, jeżeli tylko takie otrzymamy. Kto zatem zdaniem rządzi w branży systemów PVC do okien i drzwi? Według naszej najlepszej wiedzy, w oparciu o wielkość produkcji wielu polskich firm i wielkość całego polskiego rynku okien PVC szacujemy (pewnie z małym błędem), że udział w rynku producentów systemów PVC do okien i drzwi może być następujący (jest to tylko nasza estymacja):

  • ·        25% polskiego rynku jest w rękach firmy Aluplast(Niemcy)
  • ·        20% rynku jest w rękach firmy Veka(Niemcy)
  • ·        11% rynku jest w rękach firmy Salamander (d. Bruegmann i Salamander)(Niemcy)
  • ·        9%  rynku jest w rękach firmy Rehau(Niemcy)
  • ·        7%  rynku jest w rękach Schueco(Niemcy)
  • ·        6%  rynku jest w rękach Inoutic/Deceuninck (Belgia)
  • ·        5%  rynku jest w rękach firmy Gealan (firma należy do grupy Veka)(Niemcy)
  • ·        3%  rynku jest  rękach firm Decco (Polska)
  • ·        2%  rynku jest w rękach firm: Komerling, KBE, Trocal(Niemcy)
  • ·        1 % rynku jest w rękach firm: Wital, CKM (Polska),

 a 11% rynku jest w rękach......

Podsumujmy i po podliczmy. Mamy zatem 89% rynku (25+20+11+9+7+5+6+3+2+1=89), a kto ma pozostałe 11% rynku systemów PVC w naszym kraju? Są to takie firmy, producenci okien jak: Drutex (systemy Iglo), Dobroplast(systemy Ovlo), Plastimet (systemy Ryven). Jest tak wiele statystyk, jest tak wiele rankingów, jest tak wiele interpretacji, ale jaka jest rzeczywistość? Może państwo podzielicie się swoją wiedzą, swoją intuicją, swoim wyczuciem i doświadczeniem. Może ktoś z państwa ma wiarygodne statystyki za okres 2017-2018 dotyczące udziału w rynku tych systemodawców.

A tak z innej beczki czyli jak wygląda postrzeganie tych firm z punktu widzenia rozpoznawalności i jakości marki, jakości produktu, wiarygodności, etc... Proszę odpowiedzieć śmiało, czekamy na państwa opinie. Potrzebne one są nam, tak jak potrzebne są całej naszej branży, bo branża to państwo (Pani, Pan) i my także.

Przeczytaj także

Okrągła rocznica istnienia firmy NSG Group

NSG Group świętuje 100-lecie powstania Uroczyste otwarcie wystawy poświęconej historii właściciela marki Pilkington, które odbyło się 2 lipca na sandomierskim Rynku Starego Miasta, zapoczątkowało świętowanie setnej rocznicy powstania Nippon Sheet Glass Co., Ltd. Gościem specjalnym wydarzenia był prezydent i dyrektor...

Fakro kontra Velux i znowu jakiś wyrok

Sąd nakazuje Veluxowi zaniechania czynów nieuczciwej konkurencji 28 grudnia 2018 roku, Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok, w którym nakazuje firmie Velux Polska zaniechanie czynów nieuczciwej konkurencji. Sprawa dotyczy firmy Velset, która oferuje okna dachowe różnych producentów na rynki całej...

Nasi partnerzy