Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Jak prawidłowo zamontować podwalinę z purenitu do okna w systemie HST?

2023-06-21 | Autor: AK
Źródło: Windoormatic

Wybierając okna, drzwi lub bramy, zwracamy uwagę na wiele parametrów, ale nie możemy zapomnieć o montażu, który również jest kluczowy. Wiele firm zajmujących się sprzedażą i montażem okien rekomenduje swoim klientom podwaliny z purenitu, które służą jako elementy podpierające i izolujące okno w jego otworze. Jak powstają? Jak je prawidłowo zamontować? Odpowiedź na te pytania zajdziemy w filmie przygotowanym przez ekspertów z firmy Windoormatic, laureata programu „Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2023”.

Windoormatic – podwaliny dla nowoczesnych okien, drzwi oraz bram

Firma Windoormatic to uznany producent podwalin z purenitu, wykorzystywanych głównie do montażu stolarki okiennej i drzwiowej, bram garażowych oraz jako podkonstrukcje do nietypowych rozwiązań, takich jak świetliki dachowe oraz inne podkonstrukcje np. dla szkła.  Zastosowanie podwaliny wymaga specjalnego przygotowania pod konkretny system okienny, niezależnie od tego, czy są to okna PCV, drewniane, czy aluminiowe. Każda podwalina, która schodzi z produkcji, jest precyzyjnie wyfrezowana i idealnie dopasowana do profilu ramy. Gotowe produkty dostarczane są na terenie całej Polski.

 Korzyści wynikające z zastosowania podwalin z purenitu:  

  • sztywność i ciepło,
  • łatwy montaż,
  • możliwość podpierania standardowymi klinami,
  • brak potrzeby stosowania wylewki wyrównującej.
Instrukcja prawidłowego montażu podwaliny z purenitu do okna w systemie HST

Firma Windoormatic bazuje na bardzo dużym doświadczeniu w technikach montażu okien i drzwi. Dlatego tak dobrze rozumie potrzeby swoich odbiorców, czyli firm montażowych. Dzięki takiej wiedzy potrafi odpowiednio doradzić swoim klientom rozwiązania z purenitu, które będą adekwatne do otoczenia czy budowy. Eksperci z firmy Windoormatic zaprezentowali na filmie krok po kroku, w jaki sposób prawidłowo zamontować podwaliny z purenitu do okna w systemie HST. Prezentowany film pokazuje schemat montażu podwaliny z purenitu z przekładką termiczną z XPS. Cały system opiera się na wypoziomowaniu otworu deską z purenitu, do której później jest klejona podwalina z purenitu, a następnie jest ona mocowana mechanicznie z deską purenitową i podmurówką.

Więcej informacji na temat produktów Windoormatic oraz kontakt z ekspertem: www.windoormatic.pl

 

Przeczytaj także

Konwent Stolarki w Gniewie

Dlaczego nasza branża uwielbia przyjeżdżać na Konwent Stolarki, który odbywa się na zamku w Gniewie? Dlatego, że jest to miejsce magiczne, miejsce, gdzie ścierają się różne poglądy, gdzie ludzie poznają innowacyjne rozwiązania, gdzie mogą brać udział w interaktywnych i całkowicie...

Wielki sukces firmy Kryształ w Monachium – Krótka historia

Firma Kryształ z Podegrodzia miała w tym roku zaszczyt nie tylko gościć, ale również zaprezentować swoje innowacyjne produkty na największych targach budowlanych BAU w Monachium, gdzie obecnych było prawie 200.000 odwiedzających, a ponad 2.000 firm prezentowało swoje innowacyjne rozwiązania. Produktem,...

Nasi partnerzy