Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Jak prawidłowo zamontować podwalinę z purenitu do okna w systemie HST?

2023-06-21 | Autor: AK
Źródło: Windoormatic

Wybierając okna, drzwi lub bramy, zwracamy uwagę na wiele parametrów, ale nie możemy zapomnieć o montażu, który również jest kluczowy. Wiele firm zajmujących się sprzedażą i montażem okien rekomenduje swoim klientom podwaliny z purenitu, które służą jako elementy podpierające i izolujące okno w jego otworze. Jak powstają? Jak je prawidłowo zamontować? Odpowiedź na te pytania zajdziemy w filmie przygotowanym przez ekspertów z firmy Windoormatic, laureata programu „Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2023”.

Windoormatic – podwaliny dla nowoczesnych okien, drzwi oraz bram

Firma Windoormatic to uznany producent podwalin z purenitu, wykorzystywanych głównie do montażu stolarki okiennej i drzwiowej, bram garażowych oraz jako podkonstrukcje do nietypowych rozwiązań, takich jak świetliki dachowe oraz inne podkonstrukcje np. dla szkła.  Zastosowanie podwaliny wymaga specjalnego przygotowania pod konkretny system okienny, niezależnie od tego, czy są to okna PCV, drewniane, czy aluminiowe. Każda podwalina, która schodzi z produkcji, jest precyzyjnie wyfrezowana i idealnie dopasowana do profilu ramy. Gotowe produkty dostarczane są na terenie całej Polski.

 Korzyści wynikające z zastosowania podwalin z purenitu:  

  • sztywność i ciepło,
  • łatwy montaż,
  • możliwość podpierania standardowymi klinami,
  • brak potrzeby stosowania wylewki wyrównującej.
Instrukcja prawidłowego montażu podwaliny z purenitu do okna w systemie HST

Firma Windoormatic bazuje na bardzo dużym doświadczeniu w technikach montażu okien i drzwi. Dlatego tak dobrze rozumie potrzeby swoich odbiorców, czyli firm montażowych. Dzięki takiej wiedzy potrafi odpowiednio doradzić swoim klientom rozwiązania z purenitu, które będą adekwatne do otoczenia czy budowy. Eksperci z firmy Windoormatic zaprezentowali na filmie krok po kroku, w jaki sposób prawidłowo zamontować podwaliny z purenitu do okna w systemie HST. Prezentowany film pokazuje schemat montażu podwaliny z purenitu z przekładką termiczną z XPS. Cały system opiera się na wypoziomowaniu otworu deską z purenitu, do której później jest klejona podwalina z purenitu, a następnie jest ona mocowana mechanicznie z deską purenitową i podmurówką.

Więcej informacji na temat produktów Windoormatic oraz kontakt z ekspertem: www.windoormatic.pl

 

Przeczytaj także

Aluplast w drodze po miliard

Fot. Ul. Profilowa 1 – nowy zakład Aluplast w Nagradowicach, II etap inwestycji  Poznański producent systemów okiennych z PVC podsumował rok 2021, który zakończył się osiągnięciem rekordowego poziomu przychodów ze sprzedaży w wysokości ponad 975 milinów złotych. Oznacza to wzrost...

Bezpieczne i ciche zamykanie drzwi: nowy model TS 5000 SoftClose firmy GEZE.

Firma GEZE od lat oferuje różnego typu rozwiązania do obsługi oraz automatyzacji drzwi i okien. Jesteśmy uznanym na świecie liderem w tym obszarze, ale stale staramy się udoskonalać nasze rozwiązania. Tym razem przedstawiamy nasz nowy samozamykacz szynowy GEZE TS 5000...

Nasi partnerzy