Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Aluplast ma rozwiązania na każdy rynek okien

2022-10-06 | Autor: Stolarka VIP
Źródło: Aluplast

Aluplast w podróży po okiennym świecie

Aluplast uruchomił w swoich kanałach social media kampanię prowadzoną pod hasłami #wRAMACHpodróżyPoOkiennymŚwiecie oraz #wRAMACHrozwojuEksportu, w której prezentuje i przybliża różne systemy okienne dedykowane rynkom europejskim i światowym o odmiennej specyfice w zakresie konstrukcji okien.


 

Od kilku lat Polska jest największym eksporterem okien PVC na świecie, a większość polskich producentów okien dalszy rozwój i wzrost sprzedaży opiera właśnie na zwiększaniu udziału eksportu – podsumowuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z o.o. Oczywiście polskie firmy z powodzeniem zdobywają kolejne rynki oferując produkty analogiczne do oferowanych w Polsce. Jest jednak wiele rynków, w tym niezwykle istotne dla polskich eksporterów Francja, Włochy, czy Holandia, gdzie konieczne jest posiadanie w ofercie specyficznych rozwiązań systemowych pozwalających sprostać potrzebom i wymaganiom tych rynków. Z roku na rok widzimy coraz większą sprzedaż systemów „specjalnych” jak ramy renowacyjne, monoblock, blockprofile, czy profile angielskie.
  

 

 

 

 

 

Widzimy również coraz większą liczbę zapytań zarówno od naszych partnerów handlowych, jak  również dystrybutorów z zagranicy poszukujących polskich kontrahentów.Posiadając niezwykle bogatą i różnorodną ofertę  tego typu systemów specjalnych postanowiliśmy więc poprzez nasze kanały w social mediach prezentować „w odcinkach” zarówno te nietypowe rozwiązania systemowe, jak też ciekawe przykłady realizacji z ich wykorzystaniem. Od samego początku naszej aktywności w Polsce staraliśmy się wspierać polskie firmy w skutecznej ekspansji na rynkach zagranicznych. Mamy nadzieję, że prezentując i oferując tak szerokie spektrum rozwiązań „stworzymy ramy” do rozwoju eksportu polskich firm.
.
   
 

Przeczytaj także

Fakro kontra Velux i znowu jakiś wyrok

Sąd nakazuje Veluxowi zaniechania czynów nieuczciwej konkurencji 28 grudnia 2018 roku, Sąd Apelacyjny w Warszawie wydał wyrok, w którym nakazuje firmie Velux Polska zaniechanie czynów nieuczciwej konkurencji. Sprawa dotyczy firmy Velset, która oferuje okna dachowe różnych producentów na rynki całej...

Selena jest eko i promuje zrównoważone budownictwo

Komisja Europejska w swoich nowych wytycznych wyznaczyła ambitny cel: całkowitą dekarbonizację budownictwa do 2050 r. Transformacja jest możliwa dzięki współpracy liderów sektora oraz zastosowaniu technologii podnoszących efektywność energetyczną budynków. Kolejne rozwiązania z zakresu zrównoważonego budownictwa wprowadza Grupa Selena, której założyciel...

Nasi partnerzy