Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Topowe rozwiązanie do montażu dużych okien - Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2022

2022-11-20 | Autor: AK
Źródło: Stolarka VIP

Podczas budowy czy generalnego remontu domu lub mieszkania jednym z kluczowych elementów prac budowlanych jest montaż okien. Prace te są o tyle ważne, że mają późniejsze przełożenie na prawidłowe funkcjonowanie stolarki budowlanej. Wykonywanie prac montażowych wymaga zastosowania odpowiednio dobranej technologii zamocowania. Zatem jaki system wybrać montując okna poza licem muru?

 

Zapotrzebowanie na systemy do montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej stale rośnie. Dzięki dodaniu do rodziny produktów ISO-TOP WINFRAMER "TYP 3", ISO-Chemie oferuje odpowiedni system montażu idealnie nadający się do montażu okien w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych w zewnętrznej warstwie izolacji, oraz w budownictwie obiektowym. Do niedawna montaż ten był zarezerwowany dla niewielkich okien. Jednak dzięki wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań przez firmę Iso-Chemie, możemy dzisiaj pozwolić sobie na montaż również dużych okien przed lico muru.

Wysoka nośność i przenoszenie obciążeń w jednym

Bardzo dobra grupa przewodności cieplnej kształtek zapewnia perfekcyjną integrację z systemem WDVS oraz optymalne wartości współczynnika Ψ (Psi). Dzięki temu zoptymalizowane są mostki cieplne oraz osiągnięte jest wysokie działanie izolacyjne w obszarze glifów okiennych. Zapobiega to zagrożeniu powstawania pleśni w obszarze połączeń wokół otworu okiennego.

„TYP 3“oferuje w jednym zarówno wysoką nośność, jak również przenoszenie obciążeń. Duża gęstość materiału 150 kg / m3 zapewnia nie tylko bardzo dobrą nośność do przejmowania ciężaru okna, ale także jest na tyle stabilna do przenoszenia na mur wszystkich pozostałych obciążeń. Profile systemowe mogą być także dodatkowo wzmocnione aluminiowymi kątownikami nośnymi. W tym celu w profile systemowe zintegrowano dokładnie dopasowane kieszenie konsoli. Pozwala to na przenoszenie zwiększonych wymagań obciążeniowych oraz spełnienie wymagań TRAV / DIN 18008-4 oraz dyrektyw ETB.ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3“może być stosowany obwodowo wokół otworu okiennego do montażu okien w płaszczyźnie izolacji. Obciążenia od wiatru, sił ssących oraz obciążenia własne i skrzydła przejmowane są bezpośrednio przez profile systemowe oraz przekazywane dalej do nośnej części konstrukcji muru. Przy tym profile systemowe klejone są za pomocą kleju systemowego na bazie polimerów hybrydowych ISO-TOP KLEJ FLEX WF bezpośrednio do podłoża muru oraz dodatkowo mocowane śrubami.

Zalety produktu

 • montaż okien w warstwie izolacji cieplnej
 • obszerne testy indywidualne przeprowadzone przez instytuty badawcze
 • optymalna integracja z systemami WDV
 • optymalizacja współczynnika Ψ
 • łatwy montaż poprzez komfortowe połączenie na zatrzask
 • idealna baza do uszczelnienia 3-płaszczyznowego za pomocą wielofunkcyjnych taśm uszczelniających fugi
 • doskonale nadaje się do termomodernizacji budynków
 • spełnia wymagania RAL „Leitfaden zur Montage” („Wytyczne do montażu”)
 • certyfikowany komponent dla budownictwa pasywnego
 • zgodnie z EPBD
 • 10 lat gwarancji w zastosowaniu (Na warunkach producenta na życzenie do wglądu)

Łatwy proces montażowy

Gremium ekspertów udziela wyróżnień za innowacyjność

System montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER „TYP3“firmy ISO-Chemie został wyróżniony i nagrodzony za innowacyjność w ramach konkursu produktowego Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2022, którego organizatorem jest Stolarka VIP.  „Celem Konkursu jest promocja innowacyjnych produktów, technologii, maszyn i usług, a także innych rozwiązań mających innowacyjny charakter. Ideą zorganizowania Programu IRBS jest przekonanie, że kluczem do rozwoju każdej firmy jest rozwój poprzez zastosowanie innowacyjnych produktów w gotowych produktach” – mówi Grzegorz Cendrowski, prezes Stolarka VIP.

Więcej informacji na temat systemu montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej firmy ISO-Chemie można znaleźć na stronie: www.iso-chemie.eu

Przeczytaj także

Roto Holding AG ze wzrostem – dobra kondycja mimo pandemii

Roto Holding AG, producent technologii okiennych, okien dachowych i dostawca usług serwisowych, posumował wyniki ostatniego roku. Grupa zwiększyła globalną sprzedaż i zyski o ok 2% oraz osiągnęła wszystkie cele, mimo warunków pandemii. Podczas 15. Międzynarodowej Konferencji Prasowej Roto zapowiedziało ambitne...

Nowy napęd GEZE F1200+ do dużych i ciężkich okien.

GEZE, innowacyjna firma specjalizująca się w oknach, drzwiach i systemach bezpieczeństwa wprowadza na rynek nowy napęd dedykowany do dużych i ciężkich okien GEZE F1200+. Umożliwia on użytkownikowi bezpośrednie uruchamianie okien za pomocą zintegrowanego panelu sterowania na napędzie. Intuicyjna koncepcja obsługi...

Nasi partnerzy