Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Laureatki Programu Kobiety Branży Stolarki 2018

2018-06-11 | Autor: Grzegorz Cendrowski
Źródło: Stolarkavip

 Kobiety Branży Stolarki 2018 – czwarta edycja

To już czwarta edycja autorskiego programu Stolarki VIP. Jego celem jest uhonorowanie wyjątkowych kobiet w branży zdominowanej przez mężczyzn. Panie wnoszą do niej ciepło, odwagę i kreatywność. Często zajmują stanowiska związane z HR-em, PR-em, są dyrektorkami i prezeskami. Stolarka otworowa coraz bardziej otwiera się na kobiety. I słusznie, bo nadają jej one niepowtarzalnego charakteru.

Dzięki naturalnej łatwości nawiązywania kontaktów budują trwałe relacje z kontrahentami i współpracownikami. Chętnie angażują się także w inicjatywy prospołeczne. To niejedyne typowe dla liderów przyszłości cechy, które panie przejawiają. Dbanie o firmę wymaga dużych zdolności organizacyjnych oraz mocnego charakteru. Wyznaczają sobie cele i realizujmy je konsekwentnie, krok po kroku. Aby docenić rolę pań co roku wyróżniamy najbardziej zasłużone spośród nich – mówi Grzegorz Cendrowski organizator programu.

W dniach 22-23 lutego odbył się XX Konwent Stolarki na Zamku w Gniewie organizowany przez StolarkaVIP, podczas którego poznaliśmy laureatki IV edycji programu Kobiety Branży Stolarki. Uhonorowanie tegorocznych Kobiet Branży Stolarki miało bardzo uroczystą oprawę . Nastąpiło ono zaraz po części artystycznej, która spotkała się z niezwykle żywym przyjęciem naszych uczestników.  Dawni mieszkańcy zamku w Gniewie uczyli ochotniczki strzelania z armaty, a także zaprezentowali emocjonujący pokaz szermierki. Statuetki wręczał Paniom sam Kasztelan Zamku w Gniewie!

Pani Teresa Paszke, Firma FIMTEC Polska Sp. z o.o. Sp.k.

W kategorii Prezes firmy zatrudniającej od 1-50 osób

Pani Teresa jest w branży stolarki otworowej od 20 lat. W FIMTEC-POLSKA pracuje prawie od początku istnienia firmy – do zespołu dołączyła w 1998 r. Objęła stanowisko asystentki i od tego czasu idzie jak burza – została koordynatorem, aktywnie uczestniczy w rozwoju firmy a po zmianie struktury firmy w 2013 roku powołano ją na Prezesa Zarządu, stała się również współwłaścicielem przedsiębiorstwa. Wolny czas najbardziej lubi spędzać z rodziną, preferuje aktywny wypoczynek – od wiosny do jesieni podróże i wycieczki rowerowe, zimą obowiązkowo narty.  Odpoczywa czytając książki, szczególnie thrillery i kryminały.  Życie niejednokrotnie rzucało jej różne wyzwania i przeszkody, które konsekwentnie pokonuje, stąd jej motto życiowe brzmi: “Co nas nie zabije to nas wzmocni" (F. Nietzsche)."

Pani Joanna Kruszyńska, Firma Mirox Sp. z o.o.

W kategorii: Wiceprezes firmy zatrudniającej powyżej 50 osób

Wiceprezes Mirox Sp. z o.o. Po krótkim pobycie w USA wróciła do rodzinnej firmy, z którą związana jest od ponad 20 lat. Przeszła większość stanowisk w firmie, a obecnie koncentruje się na pozyskiwaniu środków unijnych oraz rozwoju  firmy na rynkach polskich i zagranicznych. Oprócz prowadzenia bieżących spraw związanych z współzarządzaniem firmą prowadzi dodatkowo liczne projekty. W bardzo dużym stopniu przyczyniła się do wybudowania nowego zakładu produkcyjnego, wspomaga pion handlu w akcjach marketingowych oraz w bezpośrednich kontaktach handlowych, interesuje się nowymi technologiami i produktami i wprowadza je do oferty. Prywatnie jej pasją jest podróżowanie i narciarstwo. Motto życiowe: „Jeśli się cofam to tylko po to by wziąć rozbieg”.

 

 

 

Pani Renata Bruzi, Firma Stropex Sp. j.

W kategorii: Współwłaściciel firmy zatrudniającej powyżej 50 osób

Renata Bruzi jest współwłaścicielem firmy PPHU STROPEX sp. jawna. Od początku istnienia firmy czyli około   30 lat aktywnie uczestniczy w jej rozwoju. Wiedza, doświadczenie oraz umiejętności Pani Renaty stanowią jeden z filarów rozwoju firmy. Do jej obowiązków należy przede wszystkim zarządzanie finansami, a biorąc pod uwagę skalę i innowacyjność firmy, nie jest to rzeczą prostą. Do zainteresowań pani Renaty należy psychologia oraz …mosty, a szczególnie ich konstrukcje. Uwielbia podróże i taniec towarzyski. Motto:  „Wymagaj od siebie, chociaż inni od ciebie nie wymagają”.


 


Pani Beata Tomczak, ASM –  Dyrektor Analityk Rynku

W kategorii: Firmy i Instytuty wspierające branżę stolarki

Specjalizuje się w szeroko pojętych analizach branżowych i gospodarczych oraz zarządzaniu projektami, szczególnie dotyczącymi wielkościowych oraz ilościowych projekcji przyszłego potencjału rynku. W ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku kieruje zespołem realizującym projekty z wykorzystaniem metod predykcji danych. Prywatnie pasjonatka pieszych wędrówek po górach. Kolekcjonerka medali w biegach amatorskich. Uwielbia grać w squash'a, a ostatnio jej ulubioną aktywnością jest trening siłowy. Po całym dniu ucieka w świat powieści kryminalnych Coben'a. Jej motto to: "Odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

 

 

 

Specjalne wyróżnienie:

Specjalne wyróżnienie kapituła programu przyznała w tym roku Pani Aleksandrze Kanderskiej, która w Stolarce VIP zajmuje stanowisko Dyrektora ds. Marketingu i Szkoleń. Jej zasługi w organizowaniu wielu szkoleń, konferencji i właśnie konwentów są nie do przecenienia. XX Konwent Stolarki przeszedł do historii, ale warto dodać, że Pani Ola jest również twórczynią tego wyjątkowego programu dla najlepszych z najlepszych w naszej branży czyli Programu Kobiety Branży Stolarki. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu i wielu kursów specjalistycznych. Lubi podróże, dobrą książkę i jest często duszą towarzystwa, gdyż szybko zjednuje sobie ludzi. Jej motto życiowe to: "uśmiechaj się do życia, a życie odwzajemni ci ten uśmiech z nawiązką".

  Jeszcze raz gratulujemy wszystkim Paniom!

Przeczytaj także

Okucia Roto do okien aluminiowych z certyfikatem

Okucia Roto AL i Roto AL Designo do okien aluminiowych o wysokości 3000 mm i z nowym certyfikatem jakości QM 328. Roto rozszerza zakres stosowania okuć do aluminium Roto AL i Roto AL Designo. Skrzydła o wysokości do 3000 mm...

Niedościgniony wzór - firma Saint Gobain

Grupa Saint-Gobain w Polsce należy do firm, które zdobyły prestiżową certyfikację Top Employer Polska 2019 i Top Employer Europe 2019, a cała Grupa Saint-Gobain znalazła się  w gronie 14 firm wyróżnionych tytułem Top Employer Global 2019.   Podczas uroczystej Gali...

Nasi partnerzy