Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

ISO-TOP płyty konstrukcyjne WF3 wyróżnione nagrodą IRBS za innowacyjność

2023-05-23 | Autor: AK
Źródło: Iso-Chemie

Wszechstronne ISO-TOP PŁYTY KONSTRUKCYJNE WF3 firmy ISO-Chemie zostały wyróżnione nagrodą innowacyjności IRBS w konkursie produktowym z cyklu konferencji STOLARKA VIP.

Gremium ekspertów udziela wyróżnień za innowacyjność

Raz w roku szczególnie innowacyjne produkty wyróżniane są przez gremium Innowacyjnych Rozwiązań Branży Stolarki. Z uwagi na fakt stałych zmian i ciągłego rozwoju potrzeb rynku oraz klientów i przetwórców, badane produkty muszą być w znacznym stopniu przyszłościowe, wydajne energetycznie, funkcjonalne, jak również niezawodne w zastosowaniu.

Korzyść dzięki dostosowaniu do indywidualnych potrzeb

ISO-TOP PŁYTY KONSTRUKCYJNE WF3 wykonane są z wysoce gęstego THERMAPORU, a więc takiego samego materiału, jak w ISO-Chemie systemie montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej TYP 3. Za pomocą elementów płytowych istnieje zatem możliwość indywidualnego, konstrukcyjnego dopasowania do montażowo-uszczelniających detali w SYSTEMIE MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER.Dzięki różnym grubościom płyt i prostej dalszej obróbce przy użyciu standardowych pił poprzecznych, płyty konstrukcyjne są szczególnie konfigurowalne i mogą być wykorzystywane do prawie wszystkich celów. Można je stosować jako płyty adaptacyjne w połączeniu z profilami systemowymi lub pojedynczo jako podwalina podokienna, profil obłożeniowy oraz kształtki parapetowe a także do montażu skrzynek roletowych i żaluzji zewnętrznych. To wszechstronne zastosowanie i szybka adaptacja sprawia, że przygotowanie i montaż oraz inne prace uszczelniające są szczególnie łatwe dla użytkownika.

Płyty konstrukcyjne spełniają wymagania Ustawy o charakterystyce energetycznej budynków (GEG), zasady RAL „Leitfaden zur Montage“ (Wytyczne do montażu) i są certyfikowane jako element domu pasywnego. Ponadto właściwości takie jak ochrona przeciwpożarowa do klasy budowlanej 5 oraz zgodność z dyrektywą budowlaną UE sprawiają, że ISO-TOP PŁYTY KONSTRUKCYJNE WF3 są atutem dla każdego przetwórcy i projektanta.

ISO-TOP PŁYTY KONSTRUKCYJNE WF3 mogą być stosowane w kombinacji z innymi komponentami systemu montażu w zewnętrznej warstwie izolacji ISO TOP WINFRAMER oraz tworzą idealne podłoże dla uszczelnienia 3-płaszczyznowego za pomocą wielofunkcyjnych taśm uszczelniających fugi lub innych produktów systemu ISO3-SYSTEM USZCZELNIEŃ OKIENNYCH firmy ISO-Chemie.
 

Więcej informacji na temat produktów oraz kontakt z ekspertem: www.iso-chemie.eu/pl/home

Przeczytaj także

Salony okien i drzwi muszą się wyróżnić

Jedni dobrze prosperują, inni trochę gorzej, ale branża stolarki kręci się i profesjonalizuje. Nikt nie ukrywa, że ten rok zakończy się spadkami rzędu nawet 15-20%. Biorąc jednak pod uwagę, że rok 2022 był całkiem dobry, to te spadki, choć bolesne,...

Redan i Prezmet - wzorowa kooperacja

Pomimo trwającej pandemii firma Prezmet – polski producent maszyn dla branży stolarki, nie zwalnia tempa. W grudniu 2020r przedstawiciele firmy odwiedzili swojego Partnera Biznesowego oraz lidera rynku północno-zachodniego - firmę Redan z Połczyna Zdroju. Ten uznany producent stolarki otworowej z...

Nasi partnerzy