Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Design spotyka technologię - nowe systemy PVC energeto NEO

2022-04-19 | Autor: AK
Źródło: Aluplast

Aluplast rozszerza swoją ofertę o nową platformę systemową ENERGETO NEO. To nowy wymiar w projektowaniu okien, które są w stanie spełnić najwyższe wymagania w zakresie efektywności energetycznej i najnowszych trendów projektowych.

Projektując nową platformę systemową ENERGETO NEO postawiliśmy sobie szereg wymagań: połączyć najbardziej innowacyjne technologie Aluplast z wyjątkowym designem. Każdy detal i zastosowane technologie są podporządkowane tej wizji – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z  o.o. Nie skupialiśmy się w tym projekcie wyłącznie na technologii, gdyż w tym zakresie mieliśmy już szereg innowacyjnych rozwiązań.  To nie profil czy komponenty były na pierwszym planie, ale samo okno. Oczywiste dla nas było, że również w tym wypadku kompatybilność odgrywa dużą rolę. Chcieliśmy jednak pójść nową drogą i nadać oknu charakter. Krótko mówiąc, stworzyć okno, które będzie się podobać. Poza kształtem profilu wpływać na to mają również nowe struktury dekoracyjne premium: woodec oraz aludec. Dzięki nim uzyskuje się bardzo realistyczne odzwierciedlenie wybranej struktury – ponadczasowego drewna lub modnej metalicznej czy aluminiowej powierzchni.

Proste struktury i minimalistyczny design

ENERGETO NEO to niezwykle atrakcyjna wzorniczo propozycja dla klientów ceniących ponadczasową stylistykę. Prosty, symetryczny, kubistyczny kształt to wyróżnik systemu. Mocne kąty i geometryczna architektura, a przy tym wizualna lekkość konstrukcji.


 
W ramach systemu dostępne są dwie linie stylistyczne: minimalistyczna, klasyczna wersja niezlicowana oraz designerska, nawiązująca do optyki systemów aluminiowych wersja zlicowana. Niezwykłej lekkości i elegancji oknom wykonanym w systemach energeto® neo nadają wąskie, wyraziste przylgi, które są prawie o połowę węższe niż w innych systemach aluplast. Smukłe i wyraziste kształty uzyskujemy zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, dzięki nowej gamie listew przyszybowych o prostych konturach.

Swoboda wyboru = kompatybilność

Od „IDEAL neo” po „energeto neo”, czyli kombinacja w ramach jednego  systemu wariantu z uszczelnieniem zewnętrznym (AD) i uszczelnieniem środkowym (MD). Kluczowym założeniem projektowym dla serii energeto® neo była wzajemna kompatybilność profili, która pozwala na:

  • swobodne łącznie poszczególnych geometrii profili ze sobą, przy zachowaniu ich stosunkowo niewielkiej ilości
  • ograniczenie ilości i stanów magazynowych profili
  • tworzenie różnorodnych konfiguracji stylistycznych okien
  • swobodną konfigurację zestawień w zależności od oczekiwań klienta i wymagań obiektowych

Wdrożona we wszystkich systemach technologia „Multifalz” zapewnia profilom multifunkcyjność. Stosując tylko jeden kształtownik profilu możemy wybierać między rozwiązaniem konwencjonalnym ze stalą, rozwiązaniem bez stali lub ewentualnym połączeniem obu rozwiązań (np. dla wykonania konstrukcji o ponadstandardowych wymiarach). Dzięki zastosowaniu technologii wklejanej szyby znacząco zwiększa się wachlarz możliwych rozwiązań technicznych dla różnych wymagań i zastosowań.

energeto ® neo to koncepcja oparta o innowacyjne technologie aluplast:

  • Brak konieczności stosowania stalowych wzmocnień kształtowników z PVC i zastąpienie ich wzmocnieniami kompozytowymi z domieszką włókien szklanych, „powerdur inside”
  • Wykorzystanie szyb zespolonych i technologii "bonding inside"
  • Możliwość uzyskania dalszej poprawy przenikalności cieplnej kształtowników poprzez opcjonalne wypełnianie przestrzeni niektórych komór wewnętrznych materiałami termoizolacyjnymi „foam inside”


System ENERGETO NEO zoatał wyróżniony przez kapitułę programu Innowacyjne Rozwiązania Branzy Stolarki 2022, którego oraganizatorem jest paltforma informacyjno-edukacyjna Stolarka VIP.
                                       

Więcej informacji na stronie:
https://www.aluplast.com.pl/energeto-neo

Przeczytaj także

Paneldoor partnerem strategicznym Międzynarodowego Forum Stolarki

Chwalimy, bo polskie, chwalimy, bo dobre, chwalimy, bo innowacyjne. Paneldoor to polska firma, która zdobywa coraz to nowe przyczółki w naszej branży. Dostarcza to, co jest potrzebne producentom drzwi, dostarcza wysoką jakość, wiarygodność, rozsądną cenę i – jak mówi współwłaściciel...

Elumatec wspiera firmę Krispol... najlepszymi maszynami

KRISPOL rozwija produkcję z elumatec Kompleksowa, bogata oferta, nowoczesne wzornictwo, wysokiej jakości produkty oraz indywidualne podejście do klienta sprawiły, że KRISPOL stał się jedną z bardziej rozpoznawalnych marek w branży. Producent z Wrześni pod koniec ubiegłego roku poczynił kroki w...

Nasi partnerzy