Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Ochrona Tajemnicy Przedsiębiorstwa

2019-04-10 | Autor: Grzegorz Cendrowski
Źródło: Stolarka VIP

CO TO JEST OCHRONA TAJEMNICY PRZEDSIĘBIORSTWA?
W przygotowanym kompendium znajdą Państwo przykładowe wzory umów, które mają na celu zabezpieczenie wrażliwych informacji na temat przedsiębiorstwa podczas zawierania umów z pracownikiem, wiele interpretacji prawnych dotyczących naruszenia tajemnicy firmy, w tym przekazanie, ujawnienie lub wykorzystanie informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa.

DLA KOGO JEST TEN KATALOG?
Katalog skierowany jest w szczególności do producentów, właścicieli salonów sprzedaży okien, drzwi, bram, rolet, ale także dostawców systemów i komponentów zatrudniających pracowników.

CZY KATALOG OCHRONY TAJEMICY PRZEDSIE=BIORWSTAWA JEST MI POTRZEBNY?
Sukces w biznesie w dużej mierze zależy od posiadania określonych informacji, które pozwalają przedsiębiorcy na skuteczny rozwój, kluczowe inwestycje, a co za tym idzie – osiągnięcie przewagi konkurencyjnej. Ich zdobycie wiąże się ze znacznymi nakładami inwestycyjnymi, twórczymi i organizacyjnymi. Z prowadzeniem firmy wiąże się również rywalizacja z innymi przedsiębiorcami, ale równocześnie podejmowanie różnych form współpracy, w tym z bezpośrednimi albo potencjalnymi konkurentami. W każdym z tych obszarów działalności, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej, zawsze powinny być przedsięwzięte odpowiednie środki zapobiegające ujawnieniu cennych informacji. Dlatego, jeśli chcemy zachować przewagę nad konkurencją, musimy odpowiednio chronić swoje tajemnice. W katalogu znajdziemy odpowiedzi na następujące pytania:
•    Na czym polega tajemnica przedsiębiorstwa?
•    Jakie dane można uznać za jawne, a jakie są poufne?
•    Jak skutecznie chronić tajemnicę przedsiębiorstwa?
•    Jakie roszczenia przysługują pracodawcy w przypadku naruszenia tajemnicy?
•    Jakie obowiązki mają pracownicy względem tajemnicy przedsiębiorstwa

CO ZAWIERA KATALOG OCHRONY TAJEMICY PRZEDSIĘBIORSTWA ?
Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji daje pewne narzędzia obrony przed ujawnieniem tajemnicy przedsiębiorstwa. Jednym z nich jest podpisanie z pracownikiem umowy o zachowaniu poufności. Prawidłowo sporządzona umowa przyczyni się do zabezpieczenia przed bezprawnym ujawnianiem informacji, a także ułatwi dochodzenie naprawienia szkody i wyciągnięcia innych konsekwencji od osoby naruszającej przepisy np. poprzez uregulowanie w niej kary umownej. Gotowe wzory są w wersji edytowalnej dostępnej w formacie Word „doc”, dzięki czemu łatwo i sprawnie dostosują go Państwo do własnych potrzeb. Katalog Ochrony Tajemnicy Przedsiębiorstwa zawiera:

  1. Wzór aneksu do umowy o pracę dot. tajemnicy przedsiębiorstwa Pracodawcy;
  2. Wzór aneksu umowy do umowy podwykonawczej dot. tajemnicy przedsiębiorstwa Wykonawcy;
  3. Komentarz do wzoru aneksu do umowy o pracę oraz wzoru aneksu umowy podwykonawczej dot. Tajemnicy przedsiębiorstwa;
  4. Opinię prawną: Ochrona przed czynami nieuczciwej konkurencji w stosunkach między pracownikami i współpracownikami.

JAK ZAMÓWIĆ DOKUMENTY PRAWNE?
Należy pobrać znajdujący się poniżej formularz zamówienia, wydrukować, wypełnić, a następnie zeskanować i wysłać na adres: marketing@stolarkavip.pl. Następnie otrzymają państwo fakturę proforma, na podstawie której należy dokonać płatności. Po zaksięgowaniu środków dokumenty zostaną wysłane na wskazany adres e-mail. Więcej informacji uzyskają Państwo pod nr tel. 531-561-202.

Cena  Katalogu Ochrona Tajemnicy Przedsiębiorstwa wynosi - 130 netto + 23%VAT

 Lp

 Dokument do pobrania

 1

 Formularz zamówienia

Przeczytaj także

Aluprof umacnia się na pozycji lidera branży. Spółka po raz 9. na podium ranking...

Wielki sukces Aluprof! Firma kolejny raz z rzędu znalazła się na czele rankingu Budowlana Marka Roku z tytułami Złotego Championa Roku 2023 oraz Złotej Budowlanej Marki Roku 2023. W tegorocznej edycji w ręce dyrektor marketingu i PR Aluprof, Bożeny Ryszki,...

Złota 15 zagranicznych firm branży stolarki

Pierwszy raz w historii naszej branży, to właśnie państwo, to użytkownicy internetu, to branża stolarki wybierze najlepszych z najlepszych…czyli „Złotą 15” zagranicznych dostawców maszyn, urządzeń, systemów, komponentów, IT, akcesoriów, etc. 80% wsadu w produkowanych w Polsce oknach, fasadach, drzwiach czy...

Nasi partnerzy