Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Rozwiązania systemowe Roto – więcej korzyści dla producentów i użytkowników

2020-10-05 | Autor: AK
Źródło: ROTO Frank Okucia Budowlane

Innowacyjne i zaawansowane technologicznie produkty, pełna dostępność, dzięki krótkim terminom dostaw oraz wsparcie techniczne doświadczonych specjalistów – to kluczowe założenia centralnej strategii rozwoju Roto. Potwierdza je w praktyce aktualne portfolio produktów firmy, oparte na modułowych systemach okuć do okien i drzwi.

Zrealizowane przez Roto badania potwierdzają, że współpraca B2B z producentami stolarki docenia systemy okuć o niskiej złożoności i proste, łatwe w montażu. Dla większości przedsiębiorstw wydajne procesy zakupowe są też bardzo istotne. Stworzony przez Roto modułowy system okuć do okien i drzwi uwzględnia te potrzeby. Duża liczba identycznych elementów, a w efekcie redukcja liczby artykułów, sprzyja łatwemu i szybkiemu montażowi okien na liniach produkcyjnych. Kompatybilność różnych grup produktów zapewnia niezawodność, bezpieczeństwo i elastyczność produkcji.

Idealne dopasowanie – okucia i uszczelki
Przykładem jest doskonała współpraca okuć i uszczelek, która ma kluczowe znacznie dla działania okien i drzwi. Aby spełnić indywidualne wymagania klientów i produktów, konfiguracja okuć i profili uszczelniających koordynowana jest wspólnie przez Roto i Deventer, firmę która od 2015 roku wchodzi w skład Grupy Roto. Ścisła współpraca projektowa pozwala osiągnąć niezawodność systemu, bez ryzyka ekonomicznego i funkcjonalnego.


Przykładem realizacji strategii jest też szeroka gama rozwiązań systemu okuć Roto NX. Z założenia jest on kontynuacją systemu okuć Roto NT, zaprojektowanego i wdrożonego jako modułowy system konstrukcyjny. Pozwala to producentom na przejście na nowy, rozwierno-uchylny model Tilt & Turn w dowolnym momencie i bez większych inwestycji.

Praktyczne korzyści, obejmują wiele aspektów. Asortyment Roto NX jest systematycznie rozszerzany – ostatnio o stronę zawiasową T do okien z drewna czy udoskonaloną rolkę ryglującą V. Zaletą dla producentów jest szybki i łatwy montaż na liniach produkcyjnych i w obiektach, niewielka złożoność, mniejsza liczba artykułów, niższe nakłady magazynowe i logistyczne przy szerokim zakresie zastosowania: od okien komfortowych i antywyważeniowych po drzwi balkonowe bez barier. Zaletą jest wysoka funkcjonalność: zintegrowana  mikrowentylacja, odporność antywłamaniowa RC2 w pozycji uchylonego skrzydła, a także możliwość integracji z systemami smart home.


Kompatybilność systemów – gwarancją rentowności

Komponenty Roto NX są wykorzystywane również do produkcji rozwiązań przesuwnych co zwiększa rentowność obydwu segmentów – szczególnie, gdy dotyczy najbardziej popularnych systemów, jak Roto Patio Inowa i Roto Patio Alversa. W tym ostatnim drzwi uchylne i dwa warianty drzwi równolegle-przesuwnych z różnymi funkcjami wentylacji można wytwarzać na jednej linii produkcyjnej. We wszystkich trzech wersjach Roto Patio Alversa zastosowanie części wspólnych i uniwersalnego okucia obwiedniowego skutkuje wyższą efektywnością ekonomiczną produkcji.

Kolejnym ułatwieniem jest włączenie do asortymentu i wspólna dostawa dodatkowych elementów – takich jak klamki, podkładki do szklenia i elementy dystansowe. W przypadku dużych i ciężkich systemów harmonijkowych i przesuwnych ważne jest posiadanie odpowiedniej podkonstrukcji, która gwarantuje stabilność i zapobiega osiadaniu elementów.


Bezpieczeństwo od jednego dostawcy

Również asortyment produktów z grupy Roto Door realizuje strategię „wszystkie komponenty systemu z jednej ręki”. Rezultatem jest połączenie trzech grup produktów: zamków wielopunktowych, progów i zawiasów do drzwi wejściowych. Portfolio Door zawiera skoordynowany i kompletny pakiet wszystkich elementów do produkcji drzwi: mechaniczne, elektromechaniczne i automatyczne zamki do drzwi wejściowych, bocznych, ewakuacyjnych i antypanicznych, zawiasy przykręcane i walcowe, progi, uszczelki i akcesoria. Efektem maksymalne bezpieczeństwo – zarówno dla producentów, sprzedawców, jak i użytkowników końcowych.

 

Przeczytaj także

Okrągła rocznica istnienia firmy NSG Group

NSG Group świętuje 100-lecie powstania Uroczyste otwarcie wystawy poświęconej historii właściciela marki Pilkington, które odbyło się 2 lipca na sandomierskim Rynku Starego Miasta, zapoczątkowało świętowanie setnej rocznicy powstania Nippon Sheet Glass Co., Ltd. Gościem specjalnym wydarzenia był prezydent i dyrektor...

Nowa inwestycja Pilkington w Szczecinie

Nowa inwestycje w szczecińskim zakładzie Pilkington IGP W zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie, należącym do koncernu NSG Group, uruchomiono nowy piec hartowniczy. Inwestycja przyczyni się do wzrostu o 45% produkcji szkła hartowanego, przeznaczonego na rynek polski oraz rynki...

Nasi partnerzy