Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Polska stolarka eksportem stoi - Laureaci

2023-10-16 | Autor: AK
Źródło: StolarkaVIP

W Polsce mamy wielu producentów okien, drzwi, bram i osłon o dużym potencjale eksportowym. Rocznie z taśm produkcyjnych zjeżdża ponad 20 milionów sztuk stolarki budowlanej, z czego prawie 70 proc. wysyłanych jest za granicę. Firmy te mają duże doświadczenie w eksporcie swoich produktów, oferują wysoką jakość produkcji oraz zdobyły zaufanie klientów na międzynarodowych rynkach. Mają one również potencjał do dalszego rozwoju eksportowego. 

Eksporterzy nominowani do udziału w konkursie „Windoor Export Award” zostali wyłonieni przez Stolarka VIP oraz niezależną Kapitułę. Firmy te zaliczają się do grona firm przodujących w swoim segmencie, posiadających ugruntowaną pozycję na rynku polskim i imponujący potencjał eksportowy. Aby znaleźć się na liście „Windoor Export Award”, należało przesłać wypełnioną ankietę zgłoszeniową, na podstawie której niezależna Kapitula oceniła potencjał eksportowy zgłoszonych firm. Zainteresowanie udziałem było duże, ale finalnie wybrano 23 wiodące firmy uhonorowane dyplomem podczas VIII Międzynarodowego Forum Stolarki, które odbyło się w dniach 20-21 września 2023 r. w Hotelu Lamberton w Ołtarzewie k. Warszawy.

 

Oto wyróżnione firmy:

 1. ADAMS A. PĘDZICH Sp. k.
 2. ALL WINDOWS GROUP  Sp. z o.o.
 3. ALMONT SYSTEMYOgrody Zimowe
 4. ARIES Firma Produkcyjno-Handlowa EDWARD SKAŁ
 5. AWILUX POLSKA Sp. z o.o. Sp. k.
 6. BERTRAND Sp. z o.o. Sp. k.
 7. FABRYKA OKIEN i DRZWI „Dziadek” Sp. z o.o.
 8. FINTECNIC.eu Kaźmierczak&Olborski Sp. k.
 9. GDAŃSKA FABRYKA OKIEN Sp. z o.o.
 10. JEZIERSKI MARKOWE OKNA Sp. z o.o.
 11. KOWALSKI OKNA i DRZWI Sp. z o.o.
 12. LANKO Sp. z o.o.
 13. MARTOM Sp. z o.o.
 14. MONOLIT Michał Godlewski
 15. NEXBAU Sp. z o.o.
 16. NITUS Piotr Nowak
 17. OKNOPLUS Sp. z o.o.
 18. OKNO-POL Sp. z o.o.
 19. OLA Sp. z o.o.
 20. PAGEN Sp. z o.o.
 21. REDAN Renata Daniłowicz
 22. SAPOR Sp. z o.o.
 23. WIND-DAM


Wyróżnione firmy to liderzy, którzy nadają tempo rozwoju, promując i wzmacniając polską stolarkę oraz polską gospodarkę. Celem programu „Windoor Export Award” było wyłonienie i docenienie kilkunastu polskich firm z branży stolarki budowlanej tylko z polskim kapitałem, o największym potencjale eksportowym w kategorii mała, średnia i duża firma – mówi Grzegorz Cendrowski, Prezes Stolarka VIP. Jak dodaje: Znalezienie się na liście laureatów jest wyraźnym sygnałem dla klientów zagranicznych i kontrahentów, iż podejmowane działania, służące podnoszeniu jakości produktów, usług czy standardów zarządzania, mają charakter ciągły oraz dają pełną gwarancję spełnienia najwyższych standardów.


Patrząc w przeszłość oraz biorąc pod uwagę obecne osiągnięcia polskich producentów stolarki budowlanej, nie można oprzeć się pytaniu – jakie niesamowite perspektywy dla całej branży rysuje przyszłość? Branża ta rozwija się w błyskawicznym tempie, wprowadzając nowe technologie i materiały oraz zdobywając nowe rynki, czego wszystkim Laureatom serdecznie życzymy.

Przeczytaj także

#DUMNYDEKARZ, czyli czas profesjonalistów

Pod mecenatem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, rozpoczął się ogólnopolski projekt na rzecz promocji dekarstwa w Polsce. #DUMNYDEKARZ to inicjatywa mająca na celu promocję zawodu dekarza oraz wykonujących go profesjonalistów. Projekt #DUMNYDEKARZ prowadzony jest na stronie internetowej www.dumnydekarz.pl. Akcji towarzyszy premiera wydania...

Yawal S.A. nawiązał współpracę z firmą Orgadata

Od początku bieżącego roku kilkunastoosobowe zespoły po stronie Yawala i Orgadaty pracowały nad przygotowaniem kompletnych baz danych pozwalających na wdrożenie oprogramowania LogiKal u producentów stolarki otworowej współpracujących z systemodawcą. Wszystkie bazy zostały starannie zweryfikowane podczas odbioru, dzięki czemu partnerzy firmy...

Nasi partnerzy