Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Pierwsze produkowane w Polsce drzwi RC4 odporne na ulot elektromagnetyczny

2023-10-05 | Autor: AK
Źródło: Dominet

Donimet wprowadza na rynek zupełnie nowy produkt - drzwi w klasie RC4 odporne na ulot elektromagnetyczny. DC3.1 XL TEMPEST to rozwiązanie, które znajdzie zastosowanie w obiektach narażonych na szeroko pojęty atak elektromagnetyczny.

Metod zabezpieczenia przed zjawiskiem promieniowania elektromagnetycznego jest kilka. Jedną z nich jest ekranowanie pomieszczenia, które uzyskuje się przez zastosowanie specjalnych elementów elektromagnetycznych. W efekcie podsłuch, czy połączenie z urządzeniami elektronicznymi, pracującymi wewnątrz pomieszczenia nie są możliwe. Słabym punktem takiego rozwiązania mogą być jednak drzwi i ich ewentualna nieszczelność elektromagnetyczna. Dlatego zespół doświadczonych inżynierów Donimet opracował drzwi odporne na ulot elektromagnetyczny.

Nowy produkt oferowany przez polskiego producenta drzwi specjalistycznych, należącego do grupy ASSA ABLOY charakteryzuje się wysoką skutecznością tłumienia elektromagnetycznego w szerokim paśmie częstotliwości. Drzwi zostały przetestowane w zakresie częstotliwości od 30 MHz do 5 GHz i uzyskały wyniki szczelności elektromagnetycznej min. 45 dB - max. 121 dB. Zachowują przy tym funkcje zwykłych drzwi co oznacza, że nie muszą być doszczelniane przez dodatkowe systemy dociskowe, co utrudniłoby ich obsługę. Co więcej, mogą mieć powierzchnie wykończone analogicznie do pozostałych drzwi funkcjonujących w obiekcie, nie zwracając na siebie szczególnej uwagi.

DC3.1 XL TEMPEST chroni nie tylko przed zakłóceniami, podsłuchem radiowym, komórkowym czy mikrofalowym i utratą danych ale również przed zniszczeniem urządzeń, na których są przechowywane przez impuls elektromagnetyczny wygenerowany w ich pobliżu. Co równie istotne, są drzwiami w klasie RC4 odporności na włamanie, co stanowi dodatkową barierę bezpieczeństwa. To rozwiązanie, które sprawdzi się m. in. w centrach dowodzenia, kancelariach tajnych, serwerowniach oraz wszelkich obiektach związanych z bezpieczeństwem danych.

Szczegóły dotyczące produktu marki Donimet dostępne są na stronie www.assaabloy.com/tempest.

Przeczytaj także

Panledoor podsumowuje rok 2019r

"Czas na podsumowanie 2019 r czyli ... praca, praca, praca!! Tak można podsumować poprzedni rok. Wzrost sprzedaży 7%. Dużo ?? Czy niedużo ?? Oto jest pytanie. Dla nas sporo ;) dlaczego ? w 2016 r. jak zaczynaliśmy, mieliśmy cel wyprodukować...

Duże inwestycje w firmie Hensfort z Podkarpacia

HENSFORT realizuje projekt badawczo-rozwojowy o wartości 14 mln zł W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, firma HENSFORT Sp. z o.o. realizuje projekt wdrożenia autorskiej technologii produkcji stolarki otworowej wyposażonej w nowatorski układ chłodzenia. Projekt o wartości przekraczającej 14 mln złotych...

Nasi partnerzy