Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Nowa fabryka Deceuninck w Europie

2023-07-06 | Autor: AK
Źródło: Deceuninck

Deceuninck otworzył nowy zakład produkcyjny w Chorwacji – wartość inwestycji to blisko 7 milionów euro. Nowa fabryka została zbudowana zgodnie z najnowszymi wymaganiami w zakresie zrównoważonego rozwoju, wykorzystując najnowocześniejsze materiały i urządzenia, które oszczędzają energię i nie zanieczyszczają środowiska, dzięki czemu otrzymała certyfikat energetyczny A+.

Deceuninck, jeden z wiodących światowych producentów profili PVC, pod koniec maja br. otworzył w Donja Bistra niedaleko Zagrzebia nową placówkę biznesowo-produkcyjną. W ten sposób firma, która do tej pory działała w trzech różnych lokalizacjach w Chorwacji, połączyła wszystkie procesy biznesowe w jednym miejscu, od magazynu i produkcji po zarządzanie i administrację. Wartość inwestycji to blisko 7 milionów euro i jest to największy zakład laminowania profili PVC w tej części Europy.

Wraz z kierownictwem i pracownikami Deceuninck Croatia, w oficjalnym otwarciu uczestniczył ambasador Królestwa Belgii w Chorwacji JE Nicolaas Buyck, który podkreślił, że ta duża inwestycja belgijskiej firmy w Chorwacji jest dodatkowym potwierdzeniem silnych więzi między Chorwacją i Belgią w obszarze gospodarki.

W ciągu ponad 80 lat działalności firma Deceuninck rozszerzyła swoją obecność na cały świat. Oprócz rynku europejskiego, na którym generujemy połowę naszych przychodów, od prawie 30 lat jesteśmy obecni także na rynku amerykańskim i kanadyjskim. Ważnymi rynkami są również Turcja, która stanowi hub eksportowy na rynek wschodni, jak też Ameryka Południowa. Rozpoczęcie działalności w Chorwacji 20 lat temu było ważną decyzją biznesową, dzięki której dziś nasi partnerzy w regionie i we Włoszech zaopatrują się w Zagrzebiu. Otwarcie nowego obiektu, ujednolicenie wszystkich procesów biznesowych oraz najnowocześniejszy sprzęt i doświadczenie naszych pracowników umożliwią dalszy rozwój tego ważnego dla nas rynku – mówi Bruno Humblet, CEO Deceuninck.

Oprócz jakości swoich produktów czy nowoczesnego i innowacyjnego wzornictwa, Deceuninck zwraca szczególną uwagę na ochronę środowiska i zrównoważony biznes. Dlatego też nowa fabryka została zbudowana zgodnie z najnowszymi wymaganiami w zakresie zrównoważonego rozwoju, wykorzystując najnowocześniejsze materiały i urządzenia, które oszczędzają energię i nie zanieczyszczają środowiska. Budynek zawiera nowoczesne systemy techniczne z pompami ciepła powietrze-powietrze do ogrzewania i chłodzenia, urządzenia wentylacyjne z wydajnymi rekuperatorami do odzyskiwania ciepła odpadowego z powietrza wywiewanego oraz nowoczesne oświetlenie LED, spełniając jednocześnie wszystkie wymagania aktualnych norm UE. Udział odnawialnych źródeł energii w całkowitej energii dostarczonej na potrzeby funkcjonowania systemów technicznych budynku wynosi 42%.

Nowy biurowiec posiada klasę energetyczną A+, gdzie właściwość energetyczna budynku, tj. jednostkowa roczna energia pierwotna spełnia wymagania dla budynku o niemal zerowym zużyciu energii (nZEB), przy wyjątkowo niskiej jednostkowej rocznej emisji CO2 w wysokości 4,88 kg/(m²a).

Ponadto, Deceuninck planuje budowę własnej elektrowni słonecznej przy hali produkcyjnej, co zapewni jeszcze większą niezależność i zrównoważenie działalności, a dodatkowo zwiększy udział odnawialnych źródeł energii i zmniejszy emisję CO2 do środowiska.

Nasza nowa fabryka w Donja Bistra, która zajmuje powierzchnię około 17 000 m2, umożliwi dalsze zwiększenie mocy produkcyjnych do 11 linii, zapewni większą wydajność, ale także wyższy poziom obsługi ponad 500 partnerów w Europie. Wzrost mocy produkcyjnych oznacza potrzebę dodatkowego zatrudnienia. Obecnie zatrudniamy 160 pracowników w Chorwacji, a do końca roku planujemy utworzyć dodatkowe 40 miejsc pracy – mówi Josip Klasić, dyrektor regionalny w Deceuninck Croatia.

Na poziomie Grupy, Deceuninck osiągnął w 2022 r. przychody w łącznej wysokości 974,1 mln EUR. Oddział firmy w Chorwacji został otwarty w 2004 roku.

Więcej informacji na temat produktów Deceuninck oraz kontakt z ekspertem: www.deceuninck.pl

Przeczytaj także

VIP – EKO, czyli najlepsze okna i drzwi

Ekologia, troska o środowisko, zrównoważony rozwój – to nie puste frazesy czy moda. To konieczność, zarówno dla nas, jak i dla przyszłych pokoleń. Podczas historycznego 33. Konwentu Stolarki, który odbył się na Zamku w Gniewie, w dniach 23-24 lutego 2023...

Kolejna edycja programu Kobiety Branży Stolarki '2022

Ambitne i przedsiębiorcze Kobiety Branży Stolarki. Świetnie radzą sobie w biznesie i nie tylko. To nasz wielki przywilej przedstawić Państwu 4 znakomite kandydatki bezpośrednio związane z branżą stolarki. Panie te zostały wybrane spośród kilkudziesięciu kandydatek proponowanych przez nas i firmy...

Nasi partnerzy