Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Polska stolarka eksportem stoi - trudne czasy i co dalej ?

2022-12-19 | Autor: AK
Źródło: Stolarka VIP

 

Pierwszy dwudniowy Konwent Stolarki VIP odbył się 2013 roku i uczestniczyło w nim ok. 130 osób, od tego czasu upłynęło już trochę czasu i zorganizowaliśmy już ich 32, w których uczestniczyło prawie 6500 branżowców. Gościliśmy producentów okien, drzwi, bram, rolet, pergoli, etc., dostawców komponentów i maszyn, właścicieli salonów stolarki, właścicieli grup montażowych oraz wielu niezależnych ekspertów. Celem tych spotkań była i jest inspiracja i integracja branży,  a także promocja innowacji, wymiana doświadczeń, edukacja. Dlaczego prezesi i właściciele firm chętnie przyjeżdżają na nasze Konwenty Stolarki? Odpowiada pomysłodawca i prezes Stolarka VIP - Grzegorz Cendrowski.

Inspiracja i innowacja

Rozwój współczesnego świata jest tak szybki, że wiedza specjalistyczna, którą pozyskaliśmy kiedyś, jest już niejednokrotnie przestarzała(!). Uczestnictwo w Konwentach Stolarki jest świetną okazją, by zobaczyć i dowiedzieć się czegoś nowego, bądź poznać najnowsze trendy w tematyce branży stolarki, nie mówiąc o poznaniu innowacyjnych rozwiązań.

Spotkania z najlepszymi

Konwenty Stolarki VIP to także możliwość osobistego spotkania się i porozmawiania z najlepszymi specjalistami branżowymi i niezależnymi ekspertami od prawa, ekonomii, finansów czy eksportu. Bezpośrednie kontakty są znakomitą okazją do wymiany poglądów na żywo, przedyskutowania o problemach nas interesujących i nurtujących, skorzystać niejako z wiedzy i doświadczenia ludzi, którzy normalnie za swoje rady w czasie pracy inkasują spore pieniądze.

Kontakty na wagę złota

Konwenty Stolarki VIP to idealne miejsce do nawiązania nowych kontaktów, poznania potencjalnych kontrahentów czy czasami wspólników w biznesie. Co ważne, formuła Konwentów Stolarki pozwala na spotkania bez służbowej otoczki, która często ogranicza łatwość kontaktu. Jednak nawet jeśli czas nie pozwoli nam na swobodną dłuższą rozmowę, to zawsze ułatwia nam późniejszy kontakt - zawsze lepiej być „tym świetnym gościem z konferencji” niż „panią, panem incognito”.

Nagrody i wyróżnienia

Podczas Konwentów Stolarki wyróżniamy firmy różnej wielkości - od start-up’ów po największe międzynarodowe korporacje – wyrażamy tym samym uznanie dla firm, które wdrażają nowatorskie technologie, wizjonerskie projekty, tworzą innowacyjne produkty. Jednakże do wprawienia tych innowacyjnych procesów w ruch, nadania im właściwego tempa i kierunku, konieczny jest dobry menadżer.

33 Konwent Stolarki  na Zamku w Gniewie

Pod koniec lutego 2023r, a dokładnie w dniach 23-24 lutego 2023 odbędzie się kultowe, merytoryczne, wyczekiwane  wydarzenie branżowe, na które czeka cała branża.  Oto tematy, które poruszymy podczas 33 Konwentu Stolarki VIP.

o    Case study decyzje biznesowe w kryzysach - spowolnienia, kryzysy, załamania rynku.
o    Obraz świata, Europy i Polski po pandemii i w trakcie zakłóceń wojennych.
o    Ocena sytuacji ekonomicznej w Polsce i Europie wybrane dane makroekonomiczne.
o    Projekcja koniunktury i jej wpływ na prowadzenie działalności gospodarczej.
o    Jak radzić sobie z pogorszeniem koniunktury?
o    Badania społecznych oczekiwań i ocena bieżącej sytuacji, oczekiwania inflacyjne, lęki i obawy Polaków.
o    Zarządzanie zasobami ludzkimi w okresie kryzysu.
o    Fuzje i przejęcia w okresie kryzysu.
o    Inwestycje i oszczędności w kryzysie.
o    Marketing, optymalizacja, automatyzacja, ekspansja eksportowa i inne działania w odpowiedzi na kryzys.
o    Jak reagować na kryzys? Marka firmy, PR, wizerunek w okresie złej koniunktury.
o    Scenariusze rozwojowe, scenariusze alternatywne (sprzedaż, produkcja, inwestycje i rozwój).
o    Strategie mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw

Udział w Konwentach Stolarki VIP, z pewnością zawsze się opłaca. Zdobyte informacje, nowe pomysły, produkty, rozwiązania i kontakty bardzo często mogą okazać się niezwykle użyteczne w działalności biznesowej, a czasem nawet pozwalają na rozpoczęcie zupełnie nowych i jeszcze lepszych projektów. Oczywiście zawsze można uznać, że efekty te są zawsze obarczone słowem „może” i wymagają wdrożenia, ale co, jeśli z pomysłów i z wiedzy skorzysta konkurencja? Bądźmy pierwsi, bądźmy z przodu peletonu branży stolarki. Naprawdę warto! Zapraszamy.

Więcej informacji na temat pakietów udziału w 33 Konwencie Stolarki mozna uzyskac pod nr tel 531-561-202 lub naspisać „TAK-Gniew 2023” na adres: konwent@stolarkavip.pl, a prześlemy szczegóły.

Przeczytaj także

Zobacz nowe modele paneli drzwiowych od Paneldoor. Warto je poznać

„Jesteśmy firmą, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych Klientów, marzących o pięknym wejściu do ich wymarzonego domu. Każdego dnia mierzymy się z tym zadaniem, dbając o wysoką jakość, funkcjonalność i detal produkowanych przez nas paneli drzwiowych. W jaki sposób to robimy?...

Innowacyjna i autorska technologia od firmy PREZ-MET.

Firma PREZ-MET pozostająca od lat w czołówce producentów maszyn do produkcji stolarki budowlanej nieustannie swoimi działaniami dąży do perfekcji w każdej sferze jej funkcjonowania. Dzięki innowacyjnemu podejściu, zaawansowanym technologiom, doświadczeniu i ciągłemu doskonaleniu swoich rozwiązań, firma PREZ-MET osiąga wysoką jakość...

Nasi partnerzy