Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

ISO-CHEMIE gotowa na dane - BIM

2022-05-16 | Autor: AK
Źródło: Iso-Chemie

 

Jako jeden z wiodących producentów w dziedzinie technik uszczelnieniowych, ISO Chemie dostarczy teraz architektom i projektantom branżowym dane produktów obsługujące BIM dotyczące swoich rozwiązań uszczelnieniowych i montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej.

Building Information Modeling (BIM) odgrywa coraz ważniejszą rolę w realizacji dużych i kompleksowych zadań planistycznych. W pierwszym kroku różne dane BIM z rodzin produktów "rozprężnych taśm uszczelniających fugi", "wielofunkcyjnych taśm uszczelniających fugi" i "systemów montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej" mają zostać udostępnione do pobrania, jako obiekty obsługujące BIM, kolejne produkty są już planowane. Dane BIM mogą być wykorzystywane bezpłatnie za pośrednictwem wewnętrznego portalu ISO PORTAL pod adresem portal.iso-chemie.eu, a także za pośrednictwem zewnętrznej bazy danych BIM oraz wykorzystywane w programach CAD, takich jak "Autodesk Revit". Ponadto dostępny jest elektroniczny katalog produktów CAD.

Metoda planowania oparta na modelu BIM ma na celu ułatwienie kompleksowego planowania, realizacji i zarządzania budynkami za pomocą wspólnego modelu danych dla wszystkich zaangażowanych stron. Ważne jest, aby wszystkie istotne dane budynku były ujęte cyfrowo, dopasowane i łączone w sieć w jednym modelu. "Konsekwentnie pielęgnowane dane budynku wspierają zarządcę budynku w fazie życia obiektu wiedzą o tym, co i gdzie jest w nim zainstalowane. Jeśli po 30 latach nastąpi wymiana okna, wówczas możliwe jest dokładne prześledzenie, które produkty zostały zastosowane i jakich połączeń komponentów dotyczy. W ten sposób prace remontowe mogą być efektywnie planowane i przeprowadzane w bardziej kontrolowany sposób", wyjaśnia dr Martin Deiß, Dyrektor Zarządzający ISO-Chemie.

W duchu przyszłościowego projektu BAUFUGE 4.0, producent rozwiązań uszczelnieniowych budynków postrzega jako ważne zadanie wspieranie architektów i projektantów branżowych w cyfryzacji procesów, w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa dla przyszłościowego planowania, sprawnej realizacji i płynnego procesu realizacji.

Więcej informacji na temat produktów oraz kontakt z ekspertem: www.iso-chemie.eu

Przeczytaj także

Legendarny Stolbud wraca na rynek stolarki

Legendarny Stolbud wraca na rynek! Gdy w 2019 roku rynek obiegła informacja, że po 50 latach Stolbud Włoszczowa kończy produkcje stolarki okiennej i drzwiowej wydawało się, że to koniec tej legendarnej maki. Był to koniec pewnej epoki, mało jest przecież...

Mamy to! Umowy polsko-francuskie.

    Koniunktura na polskim rynku słabnie, ale za to eksport rośnie. Chociaż tradycyjnie największy rynek zbytu, czyli Niemcy przewidują bardzo mały wzrost sprzedaży (1-2%) w 2022 roku, to istnieje wielka szansa, że takie rynki, jak Francja, Belgia/Luksemburg, czy nawet...

Nasi partnerzy