Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Nowa gama profili renowacyjnych i monoblock na rynek francuski

2023-12-11 | Autor: Grzegorz Cendrowski
Źródło: Aluplast

NEO France, czyli nowa gama profili renowacyjnych i monoblock na rynek francuski w ramach platformy systemowej energeto NEO.


Aluplast konsekwentnie realizuje założenia stworzenia kompleksowej, multifunkcyjnej platformy systemowej energeto NEO, która ma stać się nowym standardem na najbliższe lata. Poza klasycznymi konstrukcjami okiennymi, pierwszym system przesuwnych drzwi tarasowych smart-slide NEO, przychodzi kolej na premierowe prezentacje specyficznych rozwiązań dedykowanych dla różnych rynków. NEO France to najpopularniejsze i charakterystyczne dla Francji typy profili renowacyjnych i monoblock. A wszystko to w pięknej, kubistycznej stylistyce energeto NEO.

KOMPATYBILNOŚĆ DO KWADRATU

Kluczowym założeniem projektowym dla serii energeto NEO jest wzajemna kompatybilność profili, która pozwala na swobodne łącznie poszczególnych geometrii profili ze sobą, przy zachowaniu ich stosunkowo niewielkiej ilości. W ramach tej platformy możemy już teraz swobodnie łączyć ze sobą rozwiązania z uszczelnieniem zewnętrznym (AD) i środkowym (MD), zarówno w klasycznej opcji profili wzmacnianych kształtownikami stalowymi, jak i opartych na kompozytach.

  

NEO France

 

Obecnie te wielorakie możliwości połączeń zostają rozszerzone o ramy monoblock oraz ramy renowacyjne, które cieszą się dużą popularnością na rynku francuskim i włoskim. Premierowa prezentacja systemu NEO France miała miejsce podczas październikowych targów ARTIBAT we francuskim Renne. Różne warianty głębokości zabudowy oraz wysokości przylg pozwalają na optymalne dopasowanie do sytuacji budowlanej. W pierwszej odsłonie systemu zaprezentowane zostały dwie ramy renowacyjne o długości przylgi 40 i 70 mm oraz trzy ramy monoblock o szerokościach: 122 ; 142 i 162 mm (szczegółowe informacje). Wszystkie te rozwiązania są profilami z uszczelnieniem środkowym (MD) opartym o sztywną, ekstrudową przylgę środkową.


Rynek francuski jest dzisiaj trzecim co do wielkości rynkiem eksportowym dla polskich producentów okien i drzwi. Bardzo cieszy nas, że doskonale przyjęta przez polskich producentów platforma systemowa energeto NEO poszerza się właśnie o całą gamę rozwiązań dedykowanych i zaprojektowanych pod potrzeby tego rynku – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z o.o.. Najpopularniejsze i charakterystyczne dla Francji typy okien na bazie profili renowacyjnych i monoblock będą mogły być teraz oferowane w atrakcyjnym kanciastym, kubistycznym designie profili energeto NEO.

 

Przeczytaj także

Branża szklarska stawia na zrównoważony rozwój

Branża szklarska stanowi potężną gałąź światowej gospodarki. Zatrudnia wielu pracowników, ma ogromną produkcję i równie wielki wpływ na środowisko naturalne. Jak każda inna branża stawia na rozwój, ale nie taki, którego celem jest jedynie zwiększenie przychodu, lecz rozwój zrównoważony. Jeden...

Selena jest eko i promuje zrównoważone budownictwo

Komisja Europejska w swoich nowych wytycznych wyznaczyła ambitny cel: całkowitą dekarbonizację budownictwa do 2050 r. Transformacja jest możliwa dzięki współpracy liderów sektora oraz zastosowaniu technologii podnoszących efektywność energetyczną budynków. Kolejne rozwiązania z zakresu zrównoważonego budownictwa wprowadza Grupa Selena, której założyciel...

Nasi partnerzy