Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Iso-Chemie - firma, która odnosi sukcesy w branży stolarki

2021-11-16 | Autor: Stolarkavip
Źródło: Iso-Chemie

Specjalizująca się w rozwiązaniach uszczelnień budynków oraz pianek technicznych rodzinna firma z Aalen ISO-Chemie GmBH, otrzymała nagrodę „KMU Innovations-Award 2021/22” przyznawaną przez Deutschen Gesellschaft für Verbraucherstudien DtGV (Niemieckie Towarzystwo Studiów Konsumenckich) i dzięki temu stała się częścią ekskluzywnego grona najlepszych firm niemieckich.

Nagrody „KMU lnnovations-Awards 2021/22” zostały przyznane przez renomowany, niezależny instytut badań rynkowych małym i średnim przedsiębiorstwom, które okazały się ponadprzeciętnie innowacyjne w swoim segmencie. Ocena została oparta między innymi na światowych zgłoszeniach patentowych niemieckich małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w 2020 r. z uwagi na fakt, że kryterium patentowe cieszy się najwyższym międzynarodowym uznaniem i gwarantuje maksymalny obiektywizm.

ISO-Chemie wyróżniała się wieloma innowacjami w jednej z najbardziej innowacyjnych dziedzin badań, w dziedzinie formowania, a także w budownictwie i transporcie, dzięki czemu była w stanie zapewnić sobie czołową pozycję wśród najlepszych MŚP w swojej branży. Przy tym ten specjalista od uszczelnień był w stanie uzyskać szczególnie dobre wyniki dzięki przyszłościowym rozwiązaniom w dziedzinie uszczelnień budynków.
Inge Knorn, Dyrektor ds. Marketingu w ISO-Chemie informowała: Jesteśmy bardzo dumni z wielu naszych opatentowanych rozwiązań produktowych i dlatego jesteśmy szczególnie zadowoleni, że znaleźliśmy się wśród zwycięzców tegorocznych nagród KMU Innovation-Awards. Opatentowana wielofunkcyjna taśma uszczelniająca ISO-BLOCO ONE od 2008 r. z sukcesem na rynku. Najmłodsze zgłoszenie patentowe to wielofunkcyjna taśma uszczelniająca ISO-BLOCO HYBRATEC z nową technologią hybrydową.

Niemal 70 rodzin patentów z licznymi zgłoszeniami indywidualnymi firmy ISO-Chemie – to mocny dowód imponującej siły innowacyjności przedsiębiorstwa. Udanym przykładem doskonałej innowacyjności ISO-Chemie jest opatentowana taśma wielofunkcyjna ISO-BLOCO ONE.

Dyrektor Zarządzający ISO-Chemie Dr Martin J. Deiß wyjaśnia: Dzięki tej innowacji produktowej, znanej jako taśma wielofunkcyjna, zdecydowanie ukształtowaliśmy nowe pojmowanie, które jest dziś ugruntowane w montażu okien. Taśmy wielofunkcyjne oznaczają energooszczędne uszczelnienie okien poprzez inteligentne połączenie warstw funkcjonalnych – ochrony przed warunkami atmosferycznymi, izolacji termicznej i akustycznej, a także szczelności powietrznej.

Świadectwem tej innowacji produktowej, która została zaprezentowana po raz pierwszy w 2007 roku, jest sprzedaż na poziomie 100 mln metrów bieżących. Dzięki temu taśma wielofunkcyjna ISO-BLOCO ONE zapewnia trwałą oszczędność energii już w 20 milionach okien. Dzięki prostemu zastosowaniu produktu możemy nie tylko zaoszczędzić dużo czasu podczas montażu, ale także zachować cenne zasoby.
Ale także obecne przykłady dowodzą, dlaczego ISO-Chemie otrzymała nagrodę Innovation Award. Wraz z niedawno zgłoszonym do opatentowania produktem ISO-BLOCO HYBRATEC, ISO-Chemie wprowadziła na rynek kolejną generację taśm uszczelniających. Nowo opracowana taśma wielofunkcyjna jest wyposażona w zintegrowaną zaporę foliową. Dzięki rewolucyjnej technologii hybrydowej wysoka szczelność powietrzna i odporność na zacinający deszcz folii połączeniowych mogą być łączone z dużą siłą rozprężania i wysoką zdolnością absorpcji ruchów wstępnie sprężonej pianki miękkiej PUR.

Przeczytaj także

Czy firmy w branży stolarki budowlanej mają wdrożone programy CSR?

Uwaga, uwaga!   Czy firmy w branży stolarki budowlanej mają wdrożone programy CSR, a jeżeli tak, czy mogę się nimi pochwalić? Czekamy na zgłoszenia do 10 stycznia 2022 r. Najlepsze, wyróżnione programy pokażemy na 31. Konwencie Stolarki VIP na zamku...

Polscy producenci z wizytą w firmie VORNE

Prezentacja innowacyjnych rozwiązań, zwiedzanie fabryki, udział w największych targach w regionie Euroazji a także spacer po Stambule to punkty programu jakie firma VORNE przewidziała dla polskich producentów stolarki otworowej zaproszonych do siedziby firmy w Stambule.   Polsko-tureckie spotkanie Dzień techniczny...

Nasi partnerzy