Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

System montażowy w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP Winframer „typ3“ wyróżniony nagrodą za innowacyjność

2022-05-24 | Autor: AK
Źródło: Iso-Chemie

Innowacyjny SYSTEM MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER „TYP3“ firmy ISO-Chemie został wyróżniony przez IRBS nagrodą za innowacyjność w ramach konkursu produktowego w ramach panelu konferencyjnego STOLARKA VIP. STOLARKA VIP organizuje w regularnych odstępach czasu spotkania branży stolarki oraz oferuje dostawcom i przetwarzającym platformę do wspólnej wymiany doświadczeń, jak również możliwości pogłębiania wiedzy podczas interesujących seminariów i wykładów.


Zdj.: SYSTEM MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3“ dla dużych elementów okiennych

Gremium ekspertów udziela wyróżnień za innowacyjność

Raz w roku szczególnie innowacyjne produkty wyróżniane są przez gremium Innowacyjnych Rozwiązań Branży Stolarki. Z uwagi na fakt stałych zmian i ciągłego rozwoju potrzeb rynku oraz klientów i przetwarzających, badane produkty muszą być w znacznym stopniu przyszłościowe, wydajne energetycznie, funkcjonalne, jak również niezawodne w zastosowaniu.

 

Zdj: ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3“ wyróżniony przez IRBS nagrodą za innowacyjność

 

System montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej dla dużych elementów okiennych

Znakomity SYSTEM MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ oferuje dużą nośność oraz przenoszenie obciążeń w jednym. Profile systemowe izolujące cieplnie z zagęszczonego THERMAPORU nadają się perfekcyjnie do połączenia ze zintegrowanymi systemami izolacji cieplnej. W SYSTEMIE MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER „Typ 3“ spełniane są wymagania w zakresie statyki, ochrony akustycznej, zabezpieczenia przed upadkiem, ochrony antywłamaniowej, certyfikacji dla domów pasywnych, ochrony antyogniowej do 5 klasy materiału budowlanego oraz łatwego przetwarzania. System składa się z różnych komponentów.

ISO-TOP WINFRAMER PROFILE SYSTEMOWE

W celu montażu systemów okiennych przed warstwą nośną muru i do perfekcyjnej integracji z systemem WDV lub w budownictwie o ścianach dwuwarstwowych, firma ISO-Chemie posiada w swoim asortymencie w różnych rozmiarach ISO-TOP WINFRAMER PROFILE SYSTEMOWE. Dzięki bardzo dużej gęstości materiału 150 kg/m³ oraz znakomitym właściwościom w zakresie nośności oraz izolacji cieplnej, profile systemowe nadają się optymalnie do montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej zarówno w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych jak również w budownictwie obiektowym. PROFILE SYSTEMOWE 70 / 80 i 80 / 80 mają idealne rozmiary do montażu okien przy pozycjonowaniu bezpośrednio przed warstwą nośną muru. W uzupełnieniu dla tych rozmiarów dostępne są także profile systemowe o wysięgach 100, 120, 140, 160, 180 i 200 mm, z wysokością zabudowy każdorazowo 80 mm. Wymiary specjalne dostępne są na życzenie.

Dzięki powyższym rozmiarom możemy wykonać wszystkie zastosowania budowlane. W celu dodatkowej stabilizacji można zastosować kątowniki z aluminium, które mogą być wkładane w istniejące kieszenie konsoli profili systemowych i podczas mocowania do warstwy nośnej muru będzie to stanowić niezawodne połączenie. Profile systemowe oferują optymalne podłoże dla uszczelnień obwodowych fug okiennych.
 

ISO-TOP WINFRAMER PROFILE IZOLUJĄCE

Najczęściej system WDV wystaje wyraźnie ponad płaszczyznę okna w obszarze zewnętrznym. Aby uzyskać perfekcyjne wykończenie pomiędzy ISO-TOP WINFRAMER PROFILAMI SYSTEMOWYMI a systemem WDV, można zastosować ISO-TOP WINFRAMER PROFILE IZOLUJĄCE. Te komponenty systemowe są dostępne w dwóch różnych rozmiarach standardowych oraz jako kształtki parapetowe. W zależności od wymagań obiektu oferujemy także rozwiązania indywidualne oraz odpowiednio dobrane rozmiary.

Zdj.: ISO-TOP PŁYTY KONSTRUKCYJNE WF3 z wysoce gęstego THERMAPORU


ISO-TOP WINFRAMER KONSOLE ALUMINIOWE

W wykonanych w ISO-TOP WINFRAMER PROFILACH SYSTEMOWYCH kieszeniach konsoli przewidziano zastosowanie ISO-TOP WINFRAMER KONSOLI ALUMINIOWYCH, jako dodatkową stabilizację. W czasie montażu na budowie konsole aluminiowe można łatwo wsunąć w kieszenie konsol. Zastosowanie ich może być zaletą w przypadku montażu dużych, ciężkich skrzydeł i dodatkowych wymagań np. TRAV / DIN 18008-4 lub ETB.


ISO-TOP PŁYTY KONSTRUKCYJNE WF3

Płyty konstrukcyjne wykonane są z wysoce gęstego THERMAPORU, oferują możliwość indywidualnego, konstrukcyjnego dopasowania do montażowo-uszcelniających detali systemu ISO-TOP WINFRAMER. Można je indywidualnie dopasować na placu budowy pod względem wymiarów i geometrii poprzez cięcie lub frezowanie. Mogą być stosowane zarówno jako płyty systemowe w połączeniu z profilami systemowymi, jak i indywidualnie jako profile montażowe podokienne, obłożeniowe oraz kształtki parapetowe a także do montażu skrzynek roletowych i żaluzji zewnętrznych.

Z pomocą bazowego SYSTEMU MONTAŻU W ZEWNĘTRZNEJ WARSTWIE IZOLACJI CIEPLNEJ ISO-TOP WINFRAMER „TYP 3“ możemy wykonywać profesjonalne uszczelnienie 3 płaszczyznowe zgodne z RAL „Leitfaden zur Montage” (Wytyczne do montażu) w sposób prosty i niezawodny. W zakresie uszczelnień 3-płaszczyznowych zgodnych z RAL firma ISO-Chemie oferuje różne uszczelniające folie okienne, pianki PUR, uszczelniacze, jak również trwale elastyczne impregnowane taśmy uszczelniające PUR oraz wielofunkcyjne taśmy uszczelniające fugi. Dzięki temu uszczelnianie oraz mocowanie okien jest możliwe do wykonania przez jeden podmiot – co stanowi wartość dodaną dla projektantów i przetwarzających.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.iso-chemie.pl/winframer-typ3

Przeczytaj także

Specjaliści o szkle, czyli podsumowanie konferencji „Epoka Szkła”

Konferencja „Epoka Szkła” zgromadziła specjalistów z różnych branż, by omówić najnowsze trendy i wyzwania związane z tym fascynującym materiałem. Oprócz omawiania najnowszych trendów i wyzwań technologicznych, dyskusja rozszerzyła się na obszary związane ze zrównoważonym rozwojem. Tematem gorącej dyskusji nie były...

Niezawodna technologia okuć ROTO

Roto, producent okuć do okien i drzwi, przewiduje wzrost udziału systemów przesuwnych w globalnym rynku okuć na świecie. Zdaniem ekspertów to segment o dużym potencjale, z szansą na szybki rozwój. Duże okna i drzwi przesuwne są obecnie jednym z najważniejszych...

Nasi partnerzy