Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Katalog Umów Niemieckich B2B

2019-05-27 | Autor: Grzegorz Cendrowski
Źródło: Stolarka VIP

CO TO JEST KATALOG UMÓW NIEMIECKICH B2B
KATALOG UMÓW NIEMIECKICH potocznie nazywany „KUN B2B” to zbiór dokumentów prawnych w języku niemieckim, w skład, którego wchodzą: gotowe wzory umowy sprzedaży stolarki w języku niemieckim na rynek niemiecki (jest też tłumaczenie polskie) z koniecznymi załącznikami i opisami. Są to wzory umów zwieranych między przedsiębiorcami. Dokumenty te powstały w oparciu o nowelizację niemieckiego kodeksu cywilnego (BGB). Ustawa ta obowiązuje wszystkie podmioty sprzedające stolarkę, czyli okna, drzwi, bramy garażowe, rolety, etc. do przedsiębiorcy działającego na rynku niemieckim. Rekomendowany wzór umowy równoważy obowiązki i uprawnienia obu Stron umowy, jednak ze wskazaniem na zabezpieczenie interesów Wykonawcy (sprzedającego).  Rekomendowany Katalog Umów KUN B2B proponujemy firmom, które są świadome zagrożeń i konsekwencji wynikających ze zmieniającego się prawa, chcących zabezpieczyć firmę i inwestujących w jej bezpieczeństwo. Przedstawiony zestaw umów w jak najbardziej aktualny zgodny z niemieckim prawem sposób, reguluje sytuację prawną (prawa i obowiązki) stron umowy w relacjach B2B.

DLA KOGO JEST TEN KATALOG?

Katalog Umów Niemieckich B2B skierowany jest w szczególności do producentów stolarki i właścicieli salonów stolarki, czyli wszystkich tych podmiotów sprzedających okna, drzwi, bramy, rolety, roletki, markizy, moskitiery, etc., jednym słowem do każdego przedsiębiorcy działającego na terenie Niemiec. Powinni mieć je wszyscy przedsiębiorcy, którzy eksportują lub zamierzają eksportować do Niemiec.

CZY KATALOG UMÓW NIEMIECKICH JEST MI POTRZEBNY?
Dzięki KUN B2B unikną Państwo niepotrzebnych stresów ze sprzedażą stolarki i ochronią swoje interesy

 • Jak zminimalizować ryzyko związane z eksportem, czyli sprzedażą stolarki otworowej
 • Jak zabezpieczyć się, zawierając umowę z zagranicznym kontrahentem
 • Wybór prawa i wybór sądu, czyli na co zwrócić uwagę zawierając umowę z niemieckim kontrahentem
 • Gwarancja odzyskania należności od niemieckiego kontrahenta
 • Rękojmia przy sprzedaży towarów do Niemic

CO ZAWIERA KATALOG UMÓW NIEMIECKICH B2B?
Katalog zawiera dwa rodzaje umów, pierwszy sprzedaż stolarki z montażem, a druga umowa sprzedaży stolarki między przedsiębiorcami.  Dokumenty zawierają wzory umów, komentarze i opinie prawne, w których szczególną uwagę zwraca się na kwestie pozostawiające sporo wątpliwości. Dokumenty są w formie edytowanej i są gotowe to zastosowania w Państwa przedsiębiorstwach:

I.    Umowa w języku niemieckim na dostawę stolarki z montażem B2B

 • Wzór umowy sprzedaży stolarki na dostawę stolarki okiennej z montażem do przedsiębiorcy
 • Załącznik nr 1-Wzór oferty,  
 • Załącznik nr 2 – Protokół odbioru
 • Załącznik nr 3 – Zgłoszenie ukończenia prac  
 • Komentarz do wzoru umowy sprzedaży stolarki i interpretacje prawne


II.    Umowa w języku niemieckim na dostawę stolarki B2B

 • Wzór umowy sprzedaży stolarki na dostawę stolarki okiennej bez montażu do przedsiębiorcy
 • Załącznik nr 1-Wzór oferty,  
 • Komentarz do wzoru umowy sprzedaży stolarki i interpretacje prawne

Cena katalogu KUN - 300 zł netto +23% Vat

 Lp

 Dokumnt do pobrania

 1

 Formularz zamówienia

 

Przeczytaj także

NSG Group Etyczną Firmą 2018 roku

Na zdjęciu : odbierająca dyplom w imieniu NSG Group Monika Kuczyńska NSG Group w Polsce uhonorowana została tytułem Etycznej Firmy 2018 roku w konkursie organizowanym przez redakcję dziennika Puls Biznesu. Kapituła konkursu już po raz piąty wyróżniła firmy przywiązujące dużą...

Dzień dekarza, piknik i akcja #DumnyDekarz

Już 27 lipca 2019 odbędzie się Piknik Dekarski organizowany w ramach Dnia Dekarza. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, które obchodzi w tym roku swoje 20-lecie, wraz z marką Dakea, partnerem strategicznym wydarzenia, zapraszają na Stadion Miejski w Białymstoku. Inicjatywa #DumnyDekarz to projekt...

Nasi partnerzy