Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Katalog Umów Niemieckich B2B

2019-05-27 | Autor: Grzegorz Cendrowski
Źródło: Stolarka VIP

CZYM JEST KATALOG UMÓW NIEMIECKICH B2B
KATALOG UMÓW NIEMIECKICH B2B, potocznie nazywany KUN B2B, to gotowe dwujęzyczne wzory umowy sprzedaży okien, drzwi, bram, rolet z montażem i bez montażu w języku niemieckim i języku polskim pomiędzy przedsiębiorcami.
Dokumenty te powstały w oparciu o nowelizację niemieckiego kodeksu cywilnego (BGB). Ustawa ta obowiązuje wszystkie podmioty sprzedające stolarkę, czyli okna, drzwi, bramy garażowe, rolety etc. Rekomendowany wzór umowy równoważy obowiązki i uprawnienia obu Stron umowy, jednak ze wskazaniem na zabezpieczenie interesów Wykonawcy.

Wzory umów zostały przygotowane przez renomowaną polsko-niemiecką kancelarię prawną specjalizującą się w prawie budowlanym pod okiem ekspertów Stolarka VIP. Czego możesz spodziewać się po tym sporządzonym dokumencie? Otrzymują Państwo gotowe wzory umów na rynek niemiecki z omówieniem i z załącznikami. Katalog Umów Niemieckich proponujemy firmom, które są świadome zagrożeń i konsekwencji wynikających ze zmieniającego się prawa, chcących zabezpieczyć firmę, inwestując w jej bezpieczeństwo. Dzięki podpisaniu umowy obie strony są zabezpieczone. W razie ewentualnego sporu, który może skończyć się w sądzie, umowa będzie najsilniejszym dowodem w sprawie.


DLA KOGO JEST TEN KATALOG?
Katalog Umów Niemieckich B2B skierowany jest w szczególności do producentów i właścicieli salonów stolarki sprzedających okna, drzwi, bramy, rolety, roletki, markizy, moskitiery etc., do przedsiębiorców na terenie Niemiec.

CZY KATALOG UMÓW NIEMIECKICH JEST MI POTRZEBNY?
Decydując się na sprzedaż okien, drzwi, bram rolet z Polski do Niemiec, przedsiębiorcy muszą przede wszystkim przestrzegać regulacji unijnych, ale również niemieckich norm i przepisów prawnych. Dzięki katalogowi Umów Niemieckich B2B unikną Państwo niepotrzebnych stresów i dowiedzą się:
•    Jak zminimalizować ryzyko związane z eksportem, czyli sprzedażą stolarki otworowej;
•    Jak zabezpieczyć się, zawierając umowę z zagranicznym kontrahentem;
•    Wybór prawa i wybór sądu, czyli na co zwrócić uwagę, zawierając umowę z niemieckim kontrahentem;
•    Gwarancja odzyskania należności od niemieckiego kontrahenta;
•    Rękojmia i gwarancja przy sprzedaży towarów do Niemiec.

CO ZAWIERA KATALOG UMÓW NIEMIECKICH B2B?
Przeważająca większość przedsiębiorców eskortujących posiada nieaktualne umowy lub w ogóle ich nie zawiera. Takie podejście jest ryzykowne. Dlatego nasze dokumenty są systematycznie uaktualnianie zgodnie z obowiązującym prawem, zawierają komentarze i opinie prawne, w których szczególną uwagę zwraca się na kwestie pozostawiające sporo wątpliwości. Gotowy wzór umowy dostępny jest w wersji edytowalnej w formacie Word „doc”, dzięki czemu bardzo łatwo i sprawnie dostosują go Państwo do własnych potrzeb. Katalog Umów Niemieckich B2B zawiera:

I.    Umowa w języku niemieckim na dostawę stolarki z montażem B2B
1.    Wzór umowy sprzedaży stolarki na dostawę stolarki okiennej z montażem;
2.    Załącznik nr 1 – Wzór oferty;
3.    Załącznik nr 2 – Protokół odbioru;
4.    Załącznik nr 3 – Zgłoszenie ukończenia prac;
5.    Wezwanie do zapłaty;  
6.    Komentarz do wzoru umowy sprzedaży stolarki i interpretacje prawne.

II.    Umowa w języku niemieckim na dostawę stolarki B2B
1.    Wzór umowy sprzedaży stolarki na dostawę stolarki okiennej bez montażu;
2.    Załącznik nr 1 – Wzór oferty;
3.    Wezwanie do zapłaty;
4.    Komentarz do wzoru umowy sprzedaży stolarki i interpretacje prawne.

JAK ZAMÓWIĆ DOKUMENTY PRAWNE?
Należy pobrać znajdujący się poniżej formularz zamówienia, wydrukować, wypełnić, a następnie zeskanować i wysłać na adres: marketing@stolarkavip.pl. Następnie otrzymają Państwo fakturę proforma, na podstawie której należy dokonać płatności. Po zaksięgowaniu środków dokumenty zostaną wysłane na wskazany adres e-mail. Więcej informacji uzyskają Państwo pod nr tel. 531-561-202.

Cena Katalogu Umów Niemieckich B2B wynosi 300 zł netto +23% Vat

 Lp

 Dokumnt do pobrania

 1

 Formularz zamówienia

 

Przeczytaj także

Programy VIP dla całej branży stolarki

Rekomendowane Salony Okien i Drzwi to właśnie program dla najlepszych z najlepszych, dla tych którzy cenią swoją markę (lokalną czy regionalną) bardziej niż czyje są to okna, drzwi, bramy czy rolety sprzedaje. Wyjątkiem mogą tylko być salony fabryczne, ale ich...

W Yawal mamy Seaside w standardzie.

Rozważasz zakup systemów profili aluminiowych do okien i drzwi dla strefy narażonej na szkodliwe czynniki atmosferyczne np. nadmorskiej? Albo po prostu chcesz zapewnić maksymalną trwałość powłoki lakierowanej proszkowo w swoich oknach i drzwiach z aluminium? Koniecznie przyjdź do Yawal, ponieważ...

Nasi partnerzy