Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Targi Glass 2019 w Poznaniu

2019-11-05 | Autor: stolarkavip
Źródło: MTP

Kluczowe firmy branży szklarskiej na targach Glass!

Powierzchnia ubiegłorocznej ekspozycji jedynych w Polsce targów branży szklarskiej Glass była o ponad 20 procent większa od poprzedniej. Wśród wystawców znalazły się firmy z kilkunastu krajów. Znamy już liderów, którzy potwierdzili swój udział w Glass 2019.

Najnowsze trendy branży

Pracujące maszyny, innowacyjne urządzenia oraz nowości produktowe- na to mogą liczyć profesjonaliści odwiedzający targi Glass. Wystawcy prześcigają się w aranżacji swoich stoisk. Targi Glass to projekt łączący w sobie ekspozycję maszyn, urządzeń i akcesoriów do obróbki szkła płaskiego z prezentacją najnowszych zastosowań szkła w budownictwie i architekturze oraz wyrobów ze szkła stosowanych we wnętrzach. Podczas tegorocznej edycji jak zwykle nie zabraknie rozwiązań wspomagających procesy automatyzacji w branży szklarskiej.

 

Co oferują wystawcy? Jakich ekspozycji możemy się spodziewać?

Kalejdoskop liderów

MEKANIKA- największy dostawca maszyn i urządzeń do obróbki szkła i kamienia w Polsce. W ofercie firmy znajdują się maszyny przeznaczone zarówno dla małych przedsiębiorstw, jak i kompletne linie produkcyjne, reprezentujące najwyższą jakość wykonania oraz najnowocześniejsze technologie. Mekanika to także dostawca narzędzi do obróbki szkła.

ELEPHANT- oferuje szeroką gamę produktów do podnoszenia i przenoszenia. Produkuje żurawie dźwigowe, podnośniki podciśnieniowe, systemy podwieszane, akcesoria, dźwigi mostowe oraz wszelkie konfiguracje kompletnych urządzeń do podnoszenia i przenoszenia potrzebne w sektorze przemysłowym.

MAPPI - Od 1993 roku firma MAPPI zaprojektowała i wyprodukowała wysokiej jakości systemy hartowania dla przemysłu szklarskiego. Ponad 400 pieców zainstalowanych w ponad 50 krajach, dwa oddziały we Włoszech i jeden na Florydzie, ponad 40 partnerów na całym świecie. Supernowoczesna technologia jest rdzeniem marki uznawanej za synonim doskonałości na całym świecie.

NEPTUN -  firma założona została przez Stefano Bavelloni w 2008 roku w celu produkcji maszyn i urządzeń do czyszczenia szkła płaskiego. W krótkim czasie ugruntowała swoją pozycję wśród kluczowych graczy w tworzeniu rozwiązań do obróbki szkła. Obecna gama produktów obejmuje pionowe i poziome myjki, pionowe centra obróbcze oraz krawędziarki prostoliniowe.

PRODIM -  w 1995 roku dwaj przedsiębiorczy Holendrzy z firmy PRODIM anonsowali urządzenie do elektronicznego pomiaru dwuwymiarowego. Z czasem pionierski system został udoskonalony: umożliwiono pomiar także w trzecim wymiarze. Od 2001 roku firma działa na rynku międzynarodowym i skupia się na rozwoju technologii elektronicznego pomiaru. Przemysł szklarski jest dla PRODIMU jednym z rodzimych na rynku, wśród których system Proliner znalazł zastosowanie i odnosi sukcesy.

T.C. TURRINI CLAUDIO – firma powstała w latach osiemdziesiątych we włoskim zagłębiu przemysłowym Villafranca di Verona. Jest producentem systemów usuwania pyłu i oczyszczania ścieków wytwarzanych podczas obróbki marmuru, granitu, szkła, cementu oraz ceramiki. Doświadczenie zdobyte na przełomie lat oraz ciągły kontakt i współpraca z klientami sprawiły, iż T.C. Turrini Claudio wyrósł na lidera w sektorze.

SCV-SYSTEMproducent maszyn do obróbki szkła. Oferta obejmuje przede wszystkim wiertarki i piaskarki.

INTERMAC - firma jest spółką grupy Biesse, specjalizującą się w technologiach do obróbki szkła, kamienia i metalu. Na całym świecie Intermac wybierany jest przez firmy wiodące prym w dziedzinie projektowania, architektury i technologii. Współpraca ta tworzy niesamowite produkty, przyczyniające się do poprawy jakości naszego życia.

BEFARD firma oferująca systemy załadowcze typu HDS dedykowane samochodom dostawczym i ciężarowym. W portfolio firmy znajduje się szeroka gama urządzeń załadowczych żurawi, chwytaków, osprzętu hydraulicznego.

EXPOGLASS- polski producent maszyn szklarskich służących do procesów takich jak: cięcie, magazynowanie i wiercenie szkła. Maszyny szklarskie wykonywane przez firmę Expoglass konstruowane są przy użyciu najlepszej jakości materiałów. Dzięki temu charakteryzuje je długowieczność i niezawodność, znajdująca uznanie w oczach klientów.

DIANORMET – firma specjalizująca się w dostawach narzędzi diamentowych i ściernych do obróbki twardych materiałów takich jak węglik spiekany, szkło, ceramika, beton, asfalt, kamień itp. Dianormet jest także dostawcą narzędzi pomiarowych, narzędzi do gwintowania, urządzeń technologicznych oraz surowców chemicznych do produkcji szkła.

MC DIAM - to wyspecjalizowana firma zajmująca się dostawami maszyn, urządzeń technologicznych, narzędzi diamentowych i ściernych, produktów chemicznych i innych środków produkcji dla małych i wielkich przedsiębiorstw działających w takich branżach jak: przetwórstwo szkła, wydobycie i obróbka kamienia naturalnego, produkcja płytek ceramicznych, obróbka metalu narzędziami diamentowymi, technika narzędzi diamentowych w budownictwie.

HEGLA- firma odgrywająca aktywną rolę w przemyśle maszyn do obróbki szkła, ciesząc się uznaniem na całym świecie ze względu na doskonałą jakość i wyjątkowy potencjał innowacyjny. Siła grupy HEGLA leży w rozwoju i produkcji maszyn i urządzeń dla przemysłu szkła płaskiego. Jej pierwszoplanowa produkcja koncentruje się na technologii cięcia i łamania szkła float i laminowanego, począwszy od półautomatycznych maszyn do cięcia aż po wysokowydajne linie cięcia z kompletnym sterowaniem. Ponadto HEGLA dostarcza bardzo zróżnicowane odpowiednie rozwiązania dla transportu szkła.

NORGPOL- swoją działalność gospodarczą firma rozpoczęła od produkcji odlewów na rynek norweski. Stosowane przy produkcji zagraniczne technologie pozwoliły uzyskiwać wysokiej jakości odlewy. Chęć podzielenia się z polską branżą odlewniczą zdobytymi doświadczeniami zaowocowała szybkim przeobrażeniem firmy produkcyjnej w firmę handlową. Sprzedaż wysokiej jakości importowanych materiałów pomocniczych dla odlewni rozszerzono o bezazbestowe materiały żarowytrzymałe dla przemysłu.

SULAK – producent maszyn do obróbki szkła m.in.: Piły do szkła warstwowego, Rozdrabniacze szkła, szlifierki oraz wiertarki. Są cenione przez wielu klientów z branż zajmujących się obróbką szkła za ich łatwą i szybką obsługę.

VERRE TRADE (WŁAŚCICIEL SKLEPDLASZKLARZY.PL)  oprócz części, narzędzi i maszyn platforma zakupowa umożliwia możliwość ich montażu, przeszkolenia i doradztwa w zakresie ich wykorzystania. Doświadczenie w serwisie maszyn szklarskich pozwala firmie na odpowiednią selekcję oferowanych do sprzedaży podzespołów, narzędzi i maszyn.

CGLASS- od niemal 30 lat firma zajmuje się dostarczaniem elementów kabin prysznicowych czy drzwi przesuwnych wykonanych ze szkła, które służą do tworzenia przedmiotów użytecznych przede wszystkim w łazienkach: takie jak: okucia do szkła oraz kabin prysznicowych, zawiasy do kabin prysznicowych oraz szkła, rotule do szkła, systemy przesuwne do drzwi szklanych, okucia i samozamykacze, systemy ścian mobilnych, narzędzia do szkła, wiele innych elementów przeznaczonych do wykończenia kabin prysznicowych, drzwi szklanych, a także balustrad.

LIFT24 (KLUCZ SERWIS) – firma oferująca wynajem mini żurawi budowlanych umożliwiające szybkie i bezbłędne wykonanie określonych prac montażowych. W ofercie znajdują się : mini dźwigi, manipulatory, osprzęt, obrotowe ładowarki.

SZKŁOMAL - firma Szkłomal świadczy kompleksowe usługi szklarskie od 1990 roku. Zajmuje się m.in.: obróbką szkła CNC, hartowaniem szkła, nadrukiem UV na szkle, laminowaniem szkła, sitodrukiem. Szkłomal jest także wiodącym producentem mebli szklanych oraz luster łazienkowych.

Q GLASSTECH - największy importer szkła z krajów Europy Wschodniej oraz bliskiego Wschodu.  W swojej ofercie posiada cięte na wymiar szkło szklarniowe oraz szkło dla przetwórców w rozmiarach PLF i DLF

CRI CREATIVE RESINS INTERNATIONAL – firma brytyjska specjalizująca się w autorskich technologiach powlekania okien i drzwi. Oferowane żywice używane są do dekoracji dla przemysłu szkła płaskiego, a także w wysokiej jakości powłokach powierzchniowych do drzwi, profilu PVCu, szkła i wielu innych podłoży.

Strefa pokazów

W trakcie targów Glass tradycyjnie zostanie uruchomiona Strefa Pokazów. Do projektu zostały zaproszone firmy zajmujące się zdobieniem szkła oraz wykorzystaniem tego surowca w designie. Przedstawiamy partnerów, którzy zaangażowali się w urozmaicenie programu targów GLASS.

SZKLANA PRACOWNIA – firma specjalizująca się w kompozycjach witrażowych wykonywanych techniką Tiffany.  

MOLOKAI – firma opierająca swoją działalność na produkcji biżuterii z wykorzystaniem szkła w technologii fusingu.

JACKBUD- firma zajmująca się m.in. technikami zdobienia szkła jak m.in.: grawerowanie i fusing.

PRACOWNIA TYNKA – firma specjalizująca się w szkle artystycznym i ekodesignie. W portfolio pracowni można znaleźć: witraże, mozaiki, szklane kafle, lampy a także szklane balustrady czy parapety. To tylko część wystawców, którzy zaprezentują swoją ofertę na targach GLASS. Targi branży szklarskiej Glass 2019 odbędą się 20-23 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Więcej na: www.targiglass.pl

Przeczytaj także

Yawal zaczyna współpracę z firmą Stolbud

Yawal S.A. rozpoczyna współpracę z firmą Stolbud Sp. z o.o. Stolbud to jedna z najbardziej znanych marek stolarki okiennej w Polsce. Funkcjonuje długie lata, przez ten okres zdobyła doświadczenie, dzięki któremu może realizować nawet te najbardziej nietypowe zlecenia. W ofercie...

Poznaliśmy targowe premiery WinDoor-tech!

Targowe premiery to jeden z głównych magnesów przyciągających gości targowych. Aż 83 proc. osób wskazuje rynkowe nowości jako najważniejszy powód odwiedzin imprez wystawienniczych. Zdradzamy premierowe ekspozycje WinDoor-tech. Tylko do 18 stycznia wystawcy mogli zgłaszać organizatorowi targów WinDoortech – Grupie MTP...

Nasi partnerzy