Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

REHAU Window Solutions w gronie najlepszych Prestiżowe wyróżnienie złotym medalem EcoVadis

2024-04-12 | Autor: AK
Źródło: Rehau

W uznaniu sukcesów w zakresie zrównoważonego rozwoju, REHAU został nagrodzony Złotym Medalem rankingu EcoVadis, znajdując się tym samym w gronie 5 procent najlepszych uczestników. To już trzeci rok z rzędu, kiedy firma otrzymała nagrodę od tej uznanej na całym świecie agencji ratingowej.

Przejrzysta i niezależna komunikacja w zakresie zrównoważonego rozwoju staje się coraz ważniejsza zarówno dla klientów, jak i dostawców. Ratingi zrównoważonego rozwoju odgrywają tutaj kluczową rolę, ponieważ dostarczają wiarygodnych wskazówek i dlatego są z niecierpliwością oczekiwane każdego roku. Jednym z nich jest niedawno opublikowany ranking EcoVadis.

Uzyskując w ogólnej ocenie 75 na 100 możliwych punktów, Grupa REHAU po raz kolejny polepszyła swój wynik i uzyskała złoty certyfikat już po raz trzeci z rzędu. Tym samym REHAU znalazł się wśród najlepszych 5 procent z wszystkich uczestniczących firm i zarazem w gronie 1 procenta najlepszych firm w sektorze wyrobów z tworzyw sztucznych.

Jesteśmy bardzo dumni z tego wyniku, ponieważ pokazuje on, że podejmujemy właściwe działania i stale się doskonalimy" - mówi Andreas Jenne, Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w REHAU Industries. Jednak ocena ujawnia również obszary, w których wciąż możemy się poprawić, takie jak zrównoważone zamówienia. Dzięki temu możemy obecnie wprowadzać tam ukierunkowane ulepszenia.

Oprócz dalszego polepszenia ogólnej noty, w ramach oceny zostały również pozytywnie podkreślone udział w ratingu CDP, oceniającym działania przedsiębiorstw w zakresie ochrony klimatu, oraz zaawansowany system zarządzania w obszarach środowiska oraz praw pracowniczych i praw człowieka.

Informacje o EcoVadis

Od 2007 roku niezależna agencja ratingowa EcoVadis ocenia wyniki firm w zakresie zrównoważonego rozwoju w kategoriach środowiska, pracy i praw człowieka, etyki i zrównoważonych zamówień publicznych. Metodologia opiera się na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju, takich jak zasady Global Compact, konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), standard Global Reporting Initiative (GRI), norma ISO 26000 i zasady CERES. Łącznie 21 kryteriów zrównoważonego rozwoju i oceny oparte na siedmiu wskaźnikach zarządzania sprawiają, że działania firm z międzynarodowymi łańcuchami dostaw są mierzalne i porównywalne. Całościowe oceny EcoVadis podkreślają zaangażowanie w zrównoważony rozwój oraz budują zaufanie i przejrzystość w relacjach z partnerami biznesowymi.

Więcej informacji natemat firmy i produktów na stronie: www.rehau.pl

 

Przeczytaj także

Zatory płatnicze na cenzurowanym: czy nowe prawo je ukróci?

 2023 rok będzie testem skuteczności nowych przepisów o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. Nowelizacja ma ukrócić bezkarność największych dłużników i zabezpieczyć interesy sektora MŚP, czyli tych, którzy na zatorach tracą najwięcej. Zatory płatnicze to powszechny problem polskich przedsiębiorstw. Powstają,...

Deceuninck przyjmuje ambitne cele dla zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w...

Firma Deceuninck zobowiązała się do wyznaczenia celów w zakresie redukcji emisji  zgodnie z założeniami inicjatywy Science Based Targets (SBTi). W związku z tym Deceuninck dołączył do kampanii Business Ambition for 1.5°C – ogólnoświatowej grupy firm dostosowujących swoją działalność do postanowień...

Nasi partnerzy