Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Proste uszczelnianie punktowe z samoprzylepnymi foliami okiennymi-pads

2022-04-20 | Autor: AK
Źródło: Iso-Chemie

W zakresie okiennych folii połączeniowych ISO-CONNECT VARIO SD w ISO-Chemie dostępne są teraz samoprzylepne PADS. Dzięki temu przy montażu okien można pewnie, szybko i nieskomplikowanie uszczelniać poszczególne elementy budowlane, jak kotwy metalowe, elementy mocujące, otwarte zakończenia profili, np. przy profilach poszerzających lub inne nieszczelne miejsca.

W pełni samoprzylepne odcinki PADS występują w szerokościach 100 lub 140 mm oraz długości 200 mm. Dzięki fabrycznej perforacji PADS można pojedyńczo i prosto oddzielać z 30 m rollki. Przed zastosowaniem należy tylko oderwać samoprzylepną folie ochronną podzieloną na 2 dwa paski wzdłuż perforacji. Dzięki całościowej powierzchni samoprzylepnej nie jest potrzebne dodatkowe stosowanie klejów montażowych w formie pasty. Przy zakrywaniu powierzchni metalowych, np. kotew metalowych, odcinki uszczelniające powleczone włókniną stanowią bardzo dobrą bazę do zatynkowania.

Rozwiązaniem praktycznym jest fakt, że ISO-CONNECT VARIO SD „PADS“ dzięki mechanizmowi funkcjonalnemu regulacji wilgoci, mogą być stosowane zaróno do wewnętrznych, jak i zewnętrznych uszczelnień okien, ponieważ współczynnik sd tych folii dostosowuje się do różnych zmian temperatury zależnych od pór roku.

Z odpornością na zacinający deszcz o wartości 1.050 Pa odcinki folii okiennych PADS stanowią wyśmienitą ochronę przed warunkami pogodowymi. Ponadto są one szczelne powietrznie i odpowiadają wymaganiom ustawy o charakterystyce energetycznej budynków (GEG) i spełniają wymagania jakości RAL.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie ISO-Chemie pod linkiem
: www.iso-chemie.pl/vario-sd-pads.

 

Przeczytaj także

„Purenit® w Produkcji Okien. Przyszłość Stolarki Okiennej i Drzwiowej z myślą o...

W świecie, w którym zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna są priorytetem, kluczem do sukcesu w branży stolarki okiennej stają się innowacyjne rozwiązania. Jednym z tych innowacyjnych materiałów jest Purenit®, który rewolucjonizuje produkcję okien. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak działają...

Kobiety Branży Stolarki – wyjątkowe, inspirujące, doświadczone i pełne pasji!

Według definicji słownikowej „kobieta sukcesu” to kobieta, która osiągnęła wysoką pozycję w jakiejś dziedzinie. Wokół nas i wśród nas jest mnóstwo takich kobiet. Mają jasny kierunek działania i wiedzą, co robić. Są zawsze bardzo zajęte, ale także zadowolone ze swojej...

Nasi partnerzy