Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Operator Assist – nowość z rodzimej produkcji R&D Tech z gronem zadowolonych klientów

2024-01-10 | Autor: AK
Źródło: R&D Tech

Automatyczny i bezobsługowy przenośnik do długich i/lub ciężkich profili zaprojektowany został z myślą aby ułatwić pracę operatorów na halach produkcyjnych, którzy na co dzień zmagają się z przenoszeniem wielu ciężkich elementów. Co więcej, zastosowanie tego niezawodnego urządzenia jako elementu wyposażenia każdej linii produkcyjnej niezależnie od używanego materiału, umożliwia lepszą organizację pracy oraz redukcję kosztów. Takie możliwości uzyskujemy zastępując drugą osobę konieczną przy załadunku pełnych sztang profili do  obróbki na regał magazynowy lub wózek transportowy.

Nowość od R&D Tech otrzymała bardzo pozytywny feedback branży, co przełożyło się na wysoką sprzedaż tego urządzenia.  Jedną z firm, która ma okazję użytkować nowość autorskiego projektu R&D Tech jest firma  firma Nexbau sp. z o.o. Producent z Karpicka od 30 lat produkuje okna i drzwi PCV, drewniane, aluminiowe i drewniano-aluminiowe. W ofercie posiada drzwi wewnętrzne, bramy garażowe i przemysłowe oraz rolety i markizy.

Doposażenie naszego parku maszynowego w urządzenia uzupełniające logistykę produkcji, w tym przypadku urządzenia Operator Assist to dla nas szczególne wsparcie procesu produkcyjnego podczas przenoszenia ciężkich profili okienno-drzwiowych bezpośrednio z wózków dłużycowych na piłę dwugłowicową lub stół załadowczy centrum obróbczego. Ponadto, Operator Assist od R&D Tech  dał nam nieograniczone możliwości wykorzystania, np. przenoszenia profili z jednego wózka na drugi lub rozładunek profili na magazynie. Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji stolarki otworowej pozwala proponować najbardziej optymalne i indywidualnie rozwiązania techniczne, a także nieprzerwanie utrzymywać bardzo wysoki poziom jakości naszej produkcji. Aby zachować wspomnianą jakość przy jednoczesnym utrzymaniu komfortu pracy operatorów wyposażenie hali w tego typu urządzenia to duże odciążenie i usprawnienie procesu produkcyjnego a to z kolei ma przełożenie na zmniejszenie kosztów. Po sprawdzeniu możliwości tego podnośnika, dokonaliśmy zakupu kolejnego urządzenia, ponieważ dostrzegamy wiele korzyści płynących z zastosowania Operator Assist - stwierdza Jędrzej Bauta – Członek Zarządu firmy Nexbau.

Operator Assist w wersji teleskopowej może być zastosowane w przypadku utrudnionego dostępu do łoża maszyny lub strefy załadowczej. Rozpoczęcie cyklu aktywowane jest dosunięciem profilu do panelu frontowego. Urządzenie ma możliwość ustawienia dowolnej pozycji dolnej i górnej podnoszenia oraz odległości poziomego przesuwu profilu w kierunku rozładunku. Wyposażone jest  w proste i funkcjonalne sterowanie do kontroli cyklu oraz regulacji prędkości pasa transmisyjnego. Posiada skrętne kółka ułatwiając  przemieszczanie urządzenia na inny obszar produkcyjny.

Operator Assist został bardzo dobrze przyjęty przez rynek a liczba zadowolonych klientów, którzy mogą czerpać korzyści z posiadania tej innowacji od R&D Tech już jest duża i wciąż rośnie.  Udana premiera urządzenia  jest inspiracją do kolejnych projektów oraz utwierdzeniem się w przekonaniu, że tworzone przez R&D Tech produkty są innowacyjne a ich zastosowanie znacznie usprawnia procesy produkcyjne.  Dział konstruktorski R&D Tech udowadnia, że należy myśleć odważnie i działać kreatywnie a zadowoleni klienci są tego najlepszym potwierdzeniem. Wszystkie trendy zmierzają ku pełnej automatyzacji.

Serdecznie zapraszamy do grona zadowolonych klientów. Wiecej informacji na temat oferty firmy R&D Tech na stronie: www.randdtech.pl
 

Przeczytaj także

PREZ-MET, Romanów: innowacyjna technologia zgrzewania profili okiennych na bazie...

Jednym z najważniejszych etapów produkcji stolarki okiennej jest zgrzewanie profili, z których powstaje rama oraz skrzydło okna. Precyzja przeprowadzenia tego procesu decyduje bowiem nie tylko o estetyce, ale i szczelności, a tym samym i energooszczędności gotowego produktu. Polska firma Prez-Met...

Yawal zaczyna współpracę z firmą Stolbud

Yawal S.A. rozpoczyna współpracę z firmą Stolbud Sp. z o.o. Stolbud to jedna z najbardziej znanych marek stolarki okiennej w Polsce. Funkcjonuje długie lata, przez ten okres zdobyła doświadczenie, dzięki któremu może realizować nawet te najbardziej nietypowe zlecenia. W ofercie...

Nasi partnerzy