Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

"Odkrycie Roku 2022" - Pełna lista laureatów. Kto zwyciężył?

2022-10-05 | Autor: AK
Źródło: Stolarka VIP

Dzięki wynalazkom i odkryciom człowiek stwarza sobie lepsze warunki życia. Kto zrobił największe wrażenie w tym roku i zasługuje na to, by otrzymać miano Odkrycia Roku 2022? Podczas VII Międzynarodowego Forum Stolarki, które odbyło się ono w dn. 15-16 września 2022 roku w Hotelu Magellan poznaliśmy laureatów tegorocznego programu.

 

"Program Odkrycie Roku organizowany przez Stolarka VIP powstał z myślą o produktach czy usługach nowych, innowacyjnych, ekologicznych, które funkcjonują na rynku od stosunkowo niedługiego czasu. Taką nagrodę otrzymują nieliczne firmy czy producenci. O jej przyznaniu decyduje Kapituła programu pod okiem Stolarka VIP, która w procesie decyzyjnym ocenia przede wszystkim innowacyjny charakter produktu, który będzie odpowiadał na potrzeby branży, konsumentów i architektów” – mówi Grzegorz Cendrowski, prezes Stolarka VIP.

 Które firmy zostały wyróżnione i zdobyły statuetki? Jakie produkty zdobyły uznanie kapituły? 

 Świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI z klasyfikacją odporności ogniowej REI30 firmy Aluprof

Unikalna konstrukcja w skali światowej i odpowiedź na zmieniające się trendy w świadomości inwestorów. Rozwiązanie łączy w sobie funkcje konstrukcyjne, bezpieczeństwa oraz generowania darmowej energii. Sprawdzona konstrukcja fasady przeciwpożarowej Aluprof MB-SR50N EI została połączona z fotowoltaiką bazująca na kropkach kwantowych. Technologia zapewnia szybie przezierność, dzięki czemu spełniona jest kolejna cecha świetlika jaką jest doświetlenie wnętrza, który dostarcza naturalne, zdrowe światło i jednocześnie generuje oszczędność prądu. Świetlik został przebadany ogniowo we współpracy z ML System SA oraz Vetrotech Saint-Gobain i uzyskał klasyfikację REI30.

System okienno-drzwiowy MB-86N firmy Aluprof

Odpowiadając na potrzeby rynku firma Aluprof wprowadziła do oferty nową generację produktów opartą o dotychczasową konstrukcję profili, ale z nowym projektem komory izolacyjnej oraz z zastosowaniem innowacyjnych przekładek termicznych i wkładów izolacyjnych, udało się znacząco zwiększyć izolacyjność termiczną okna, które polecane jest do budynków energooszczędnych i pasywnych. Nowy produkt ma możliwość tworzenia większych konstrukcji o większym niż poprzednio ciężarze skrzydła co pozwala na tworzenie dużych przeszkleń i daje architektom jeszcze większe możliwości przy projektowaniu.Szkło Climatop Light firmy Saint Gobain

W standardowych rozwiązaniach okiennych najczęściej stosuje się szkło o grubości 4mm. Jako alternatywę dla klasycznych konstrukcji możliwe jest zastosowanie szkła o grubości 3mm. Pozwala to na produkcję lekkich i funkcjonalnych przeszkleń o zbliżonych parametrach, jednocześnie redukując zużycie materiałów i surowców potrzebnych do ich produkcji. Oznacza to znaczne ograniczenie emisji CO2 przyczyniając się do ochrony środowiska. Szyby CLIMATOP XN LIGHT. Zapewniają doskonałe właściwości izolacyjne, przepuszczalność światła oraz porównywalną dźwiękoizolacyjność, będąc jednocześnie nawet do 25% lżejszą konstrukcją. Dzięki swoim właściwościom są ważnym elementem zrównoważonego budownictwa. Szkło również nadaje się w 100% do recyclingu.SensTrack wireless firmy Schüco

Czy inteligentne czujniki mogą działać bez baterii i kabli? Tak, mogą! Schüco SensTrack wireless monitoruje okna i jest całkowicie samowystarczalny energetycznie.  Bezprzewodowy i bezbateryjny zaczep radiowy niezawodnie wysyła sygnały o stanie otwarcia okna, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo i inteligentne zarządzanie budynkiem.  Można go bezpośrednio zamontować lub doposażyć w systemach okiennych Schüco AWS z okuciami AvanTec SimplySmart i AvanTec. Bezprzewodowy Schüco SensTrack jest zintegrowany w rowku okuciowym w sposób niemal niewidoczny. Nie ma zatem wpływu na wygląd okna. Dodatkowo, ukryty montaż chroni przed manipulacją i dostępem z zewnątrz. Schüco wyznacza standardy zdrowego, inteligentnego i bezpiecznego budynku dzięki unikatowym, pionierskim rozwiązaniom.

Okno Dachowe PTP-V RENO firmy Fakro

W obecnych czasach, aby sprostać wymaganiom klimatycznym, należy przeprowadzić miliony remontów na całym świecie. Specjalne okno dachowe PTP-V RENO firmy FAKRO przeznaczone jest pod wymianę starych, zużytych okien bez naruszania szpalet wokół nich. Okno jest idealnie dopasowane rozmiarem do istniejącego okna zamontowanego na dachu, dzięki temu sam proces wymiany jest łatwy, szybki i czysty. Jest to produkt ekologiczny, ponieważ profile okna w dużej części wytworzone są z materiału przetworzonego, a samo okno PTP-V Reno praktycznie w całości można poddać ponownemu recyklingowi.

Impregnat do szkła Invisible Shield – zestaw 3 w 1 firmy Kryształ

Coraz więcej domów i budynków wyposażanych jest w duże przeszklenia, ale wymagają one regularnej pielęgnacji i czyszczenia, żeby przyjemnie było patrzeć na świat przez lśniące szyby. Warto więc zastosować ten niezawodny preparat jakim jest Invisible Shield, który zapewnia doskonałą ochronę przed wodą, zabrudzeniami i plamami na powierzchniach szklanych.  Dzięki Invisible Shield, szkło jest o 92,9% odporniejsze na zarysowania i zabezpiecza przed wnikaniem brudu, wody i korozji dwa razy lepiej niż standardowy Invisible Shield. Produkt dedykowany jest zarówno dla profesjonalistów oraz klientów indywidulnych.

To są nasze ODKRYCIA ROKU 2022. To są rozwiązania, które już trafiły pod strzechy producentów i dilerów i co najważniejsze  konsumentów. To w końcu rozwiązania, które wzbogacają naszą branżę i dają jej nowy wymiar innowacyjności i atrakcyjności.

Gratulujemy Laureatom!

 

Przeczytaj także

Nowa generacja produktów FAKRO -

Razem w zieloną przyszłość – nowa generacja produktów FAKRO W siedzibie firmy FAKRO zorganizowano cykl konferencji „Razem w zieloną przyszłość – nowa generacja produktów FAKRO”. W lutym i marcu br. nowosądecką siedzibę firmy odwiedziło ponad 700 osób. W miniony weekend...

Norymberga już w czerwcu - ISO-Chemie zaprasza

Aby sprostać wyzwaniom przyszłości, produkty przyjazne środowisku, zrównoważone i oszczędzające zasoby, stają się w sektorze budowlanym coraz ważniejsze. Podczas tworzenia nowych rozwiązań uszczelnieniowych naszej nowej linii „Blue Line” sfokusowani byliśmy na surowce odnawialne - wyjaśnia Kierowniczka Działu Marketingu Inge Knorn....

Nasi partnerzy