Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Nowy napęd GEZE F1200+ do dużych i ciężkich okien.

2022-12-08 | Autor: AK
Źródło: GEZE

GEZE, innowacyjna firma specjalizująca się w oknach, drzwiach i systemach bezpieczeństwa wprowadza na rynek nowy napęd dedykowany do dużych i ciężkich okien GEZE F1200+. Umożliwia on użytkownikowi bezpośrednie uruchamianie okien za pomocą zintegrowanego panelu sterowania na napędzie. Intuicyjna koncepcja obsługi sprawia, że użytkownicy, np. goście hotelowi, mogą go bezpiecznie obsługiwać nawet bez wcześniejszego przeszkolenia. Dzięki wizualnym powiadomieniom o statusie zintegrowany wyświetlacz LED gwarantuje większe bezpieczeństwo użytkownika. Wizualnie panel sterujący nadaje pomieszczeniu nowoczesny wygląd i zastępuje klasyczną klamkę okienną.

Łatwa i bezproblemowa obsługa okien w wysokich pomieszczeniach.

Okna o dużych powierzchniach szklanych oraz okna w budynkach posiadających wysokie pomieszczenia są obecnie uważane za standard, zwłaszcza w hotelach, biurach czy budynkach użyteczności publicznej. Oprócz aspektu estetycznego, duże okna poprawiają również samopoczucie i komfort przebywania w pomieszczeniach. Użytkownicy doceniają naturalne światło i możliwość tak zwanej wentylacji grawitacyjnej, czyli dopływu świeżego powietrza. GEZE F 1200+ to napęd, który umożliwia niezwykle lekkie i ciche automatyczne otwieranie nawet bardzo dużych i ciężkich aluminiowych okien uchylno-rozwiernych za pomocą jednego przycisku. Przeznaczony jest do okien o wysokości do 3,5 m i szerokości skrzydła do 2,40 m oraz do 200 kg jego wagi.

Nowoczesne i proste wzornictwo napędu okiennego zapewnia dużą swobodę projektowania dla architektów i projektantów. Dzięki F 1200+ można zaprojektować nowoczesne fasady z dużymi oknami, które dostarczają świeże powietrze i tym samym przyczyniają się do zwiększenia efektywności energetycznej całego budynku. F 1200+ bez trudu wpisuję się i łączy z każdym stylem architektonicznym. Firma GEZE otrzymała nagrodę Iconic Award – „Best of Best” za wybitne wzornictwo produktu F 1200+.

Dla zautomatyzowanych rozwiązań wentylacji grawitacyjnej.

Napęd F 1200+ dzięki kompatybilności z KNX można inteligentnie zintegrować z systemem automatyki budynku i wprowadzić do systemu różne opcje dla systemu wentylacji, wykorzystując moduł GEZE IQ box KNX. Jednocześnie F 1200+ umożliwia użytkownikowi bezpośrednie ustawienie okna poprzez zintegrowany panel obsługi znajdujący się bezpośrednio na napędzie.Zapraszamy po więcej szczegółów:
www.geze.pl

Przeczytaj także

Nowe szkło do okien i fasad made in Pilkington

Marka Pilkington wprowadza na rynek nowy, innowacyjny produkt: Pilkington Activ Suncool™ Pro T. Jego specjalna powłoka pozwala na samoczyszczenie się szkła, a także redukcję przepuszczalności promieni słonecznych. Nowy produkt charakteryzuje się również dużą wytrzymałością mechaniczną, którą zapewnia hartowanie. Linię Pilkington...

Konwent Stolarki w Gniewie

Dlaczego nasza branża uwielbia przyjeżdżać na Konwent Stolarki, który odbywa się na zamku w Gniewie? Dlatego, że jest to miejsce magiczne, miejsce, gdzie ścierają się różne poglądy, gdzie ludzie poznają innowacyjne rozwiązania, gdzie mogą brać udział w interaktywnych i całkowicie...

Nasi partnerzy