Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Legendarny Stolbud wraca na rynek stolarki

2021-05-21 | Autor: Stolarkavip
Źródło: Stolbud

Legendarny Stolbud wraca na rynek!

Gdy w 2019 roku rynek obiegła informacja, że po 50 latach Stolbud Włoszczowa kończy produkcje stolarki okiennej i drzwiowej wydawało się, że to koniec tej legendarnej maki. Był to koniec pewnej epoki, mało jest przecież firm zwłaszcza z branży budowalnej, które cieszyłyby się taką rozpoznawalnością wśród klientów, bezsprzecznie nazwa Stolbud od dekad utożsamiana jest z branżą okienną.   

 

Pod koniec działalności Stolbud Włoszczowa posiadał kilkadziesiąt salonów sprzedaży w całych kraju, dużą część zysków stanowił także export zwłaszcza do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Z zamknięciem firmy nie mógł pogodzić się pewien Białobrzeski przedsiębiorca, wieloletni partner Stolbudu z Włoszczowej, który postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. W 2020 roku przejął markę, aby utrzymać tradycję rozpoczętą pond pół wieku temu!

Tak powstała nowa spółka o nazwie „Stolbud Sp. z o.o.”, która w szybkim tempie zdobywa rynek. Na początku przejęła firmę Barilo - producenta okien aluminiowych z Mazowsza. W tej chwili Stolbud przenosi się do nowoczesnej fabryki w Białobrzegach niedaleko Warszawy. Spółka zarejestrowana pod koniec 2020 r. już rozpoczęła export m.in. do USA i Wielkie Brytanii.

W ofercie Stolbudu znajdują się okna drewniane, z których Stolbud Włoszczowa był najbardziej znany, co ciekawe nowa spółka zachowała oryginalne nazwy produktów, na rynek wracają więc okna Capital czy Solar ale nie brakuje też nowości jak np. kierowane na rynek Skandynawski okno Njord. Ofertę uzupełniają okna PVC, drewniano – aluminiowe i aluminiowe, te ostatnie produkowane są właśnie w Białobrzegach pod marką Barilo. Cała oferta dostępna oczywiście na stronie www.stolbud.pl

Projekt nowego Stolbudu to firma rodzinna i taka też panuje tu atmosfera, a obsługa klienta i dbałość o szczegóły to najwyższy priorytet.  

 

Przeczytaj także

Yawal zaczyna współpracę z firmą Stolbud

Yawal S.A. rozpoczyna współpracę z firmą Stolbud Sp. z o.o. Stolbud to jedna z najbardziej znanych marek stolarki okiennej w Polsce. Funkcjonuje długie lata, przez ten okres zdobyła doświadczenie, dzięki któremu może realizować nawet te najbardziej nietypowe zlecenia. W ofercie...

Kolejny Konwnet Stolarki za nami, a IV Międzynarodowe Forum przed nami

                            25 Konwent Stolarki, w Policach za nami W dniach 4-5 kwietnia 2019, w Policach, koło Szczecina odbyło się jedno z największych i najbardziej renomowanych wydarzeń w branży, czyli 25 Konwent Stolarki. Podczas jubileuszowej edycji wydarzenia, nie zabrakło prezentacji praktycznych,...

Nasi partnerzy