Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Kolejne centrum obróbcze R&D Tech w firmie Aluprof S.A.

2024-06-10 | Autor: AK
Źródło: R&D Tech

Jeden z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie – firma Aluprof S.A. kolejny raz wybrała centrum obróbcze od R&D Tech. Zakupiona 5 osiowa maszyna to Satellite XTE - innowacyjne rozwiązanie stworzone z myślą o precyzyjnych i efektywnych procesach frezowania, wiercenia, gwintowania i cięcia profili wykonanych z aluminium.

Firma Aluprof sprzedaje swoje rozwiązania do większości krajów europejskich a także do Stanów Zjednoczonych. Jesteśmy postrzegani jako duży i godny zaufania partner, co przekłada się na systematycznie rosnącą sprzedaż eksportową. Wysokiej jakości systemy architektoniczne z Polski znajdują również odbiorców na zupełnie nowych rynkach, takich jak: Estonia, Azerbejdżan, Gruzja, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Dobre efekty sprzedażowe możemy osiągać min. dzięki zachowanej wysokiej jakości wytwarzanych przez produktów. Satellite XTE to nowoczesna technologia, która jest w stanie zaoferować nie tylko doskonałą wydajność, ale także unikalne rozwiązania z zakresu ergonomii, elastyczności czy bezpieczeństwa  w obszarze obróbki. Zakup kolejnego centrum Emmegi podyktowany był potrzebą zwiększenia mocy przerobowych.

Centrum posiada min. funkcję cięcia i separacji bezpośrednio na profilu. Dzięki temu możemy uzyskać serię obrobionych elementów z jednej sztangi. Następnie mogą one zostać rozdzielone na poszczególne elementy. W ten sposób nie jest konieczne poddawanie obróbce wyłącznie profili, które uprzednio zostały wycięte. Takie rozwiązanie znacząco wpływa na optymalizację cyklu produkcyjnego, co ma ogromne znaczenie – dodaje Marcin Hass R&D Tech.

 Posiadanie w parku maszynowym uniwersalnego centrum obróbczego pozwalającemu obróbkę nawet najbardziej skomplikowanych profili ułatwia w sposób znaczący pracę. Maszyny Emmegi są dostępne w wielu długościach i konfiguracjach oraz stanowią idealne rozwiązanie dla producentów, którzy chcą zredukować czas potrzebny na przygotowanie do pracy oraz zwiększyć dokładność obróbki skomplikowanych elementów. Co więcej, w parku maszynowym firmy ALUPROF pracuje wiele maszyn Emmegi, które świetnie sprawdzają się w specyfice produkcji, firma R&D Tech przez wszystkie lata współpracy daje się poznać jako godny zaufania, sprawdzony partner – dodaje Mariusz Mosor Aluprof SA.

Więcej informacji na temat firmy i oferty firmy na stronie: www.randdtech.pl

Przeczytaj także

Aluprof umacnia się na pozycji lidera branży. Spółka po raz 9. na podium ranking...

Wielki sukces Aluprof! Firma kolejny raz z rzędu znalazła się na czele rankingu Budowlana Marka Roku z tytułami Złotego Championa Roku 2023 oraz Złotej Budowlanej Marki Roku 2023. W tegorocznej edycji w ręce dyrektor marketingu i PR Aluprof, Bożeny Ryszki,...

Najlepsze projekty architektoniczne wyróżnione. Robią wrażenie! Projekt Roku 202...

Jeszcze nie tak dawno urządzanie wnętrz rozumiane było przez inwestorów jako aranżacja przestrzeni, przy wykorzystaniu akcesoriów dekoracyjnych i designerskiej stolarki meblowej. Faktem jest, że nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnych pomieszczeń nieposiadających odrębnego stylu, nadanego im aż po ostatni szlif, z...

Nasi partnerzy