Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Kobiety Branży Stolarki – wyjątkowe, inspirujące, doświadczone i pełne pasji!

2023-03-09 | Autor: AK
Źródło: Stolarka VIP

Według definicji słownikowej „kobieta sukcesu” to kobieta, która osiągnęła wysoką pozycję w jakiejś dziedzinie. Wokół nas i wśród nas jest mnóstwo takich kobiet. Mają jasny kierunek działania i wiedzą, co robić. Są zawsze bardzo zajęte, ale także zadowolone ze swojej pracy, a przy tym prowadzą szczęśliwe życie rodzinne. Jak one to robią? Chociaż nie ma żadnej „magicznej” recepty na sukces, z pewnością istnieją cechy charakterystyczne kobiet sukcesu. Tego typu kobiet z pewnością nie brakuje w branży stolarki budowlanej.

Plebiscyt Kobiety Branży Stolarki organizowany jest od 2014 r. przez Stolarka VIP. Od tego czasu wręczono blisko 40 statuetek dla liderek z małych i dużych firm. „Jesteśmy niezwykle dumni z faktu, że to nasza firma jest jego pomysłodawcą i organizatorem, a program spotkał się z tak pozytywnym odzewem. Wbrew powszechnie panującej opinii rola kobiet w naszej branży jest ogromna i powinna być stosownie doceniona. Nie jest to w żadnym wypadku kurtuazja, lecz twarde fakty” – stwierdza Grzegorz Cendrowski, prezes Stolarka VIP.

W czwartek, 23 lutego 2023 r., na Zamku w Gniewie odbyła się GALA VIP. Podczas uroczystości nagrody i wyróżnienia odebrały laureatki 8 edycji programu Kobiety Branży Stolarki.  „Nasze laureatki to kobiety wyjątkowo uzdolnione, dobrze wykształcone, wzorowo prowadzące swoje gospodarstwa domowe i zarządzające dużymi zespołami ludzi, a czasami całymi firmami czy organizacjami. Te panie zostały zgłoszone do naszego programu przez swoich szefów, prezesów, właścicieli firm i kadrę menadżerską, jako te, które zasługują na szczególne wyróżnienie” – dodaje Grzegorz Cendrowski.

Kim są wyróżnione Panie i czym się pasjonują poza pracą? Dlaczego zasługują na wyróżnienie? Jak godzą życie prywatne z karierą zawodową? Poniżej znajdziecie Państwo krótkie biogramy Pań, które osiągnęły sukces w życiu zawodowym i prywatnym.


Katarzyna Korniaho – Członek Zarządu firmy Bysevo, Dyrektor ds. Rozwoju

Jest kompasem w firmie Bysevo. Prowadzi cały zespół firmy przez meandry zmieniającego się i wymagającego otoczenia gospodarczego. Charyzmatycznie wspiera współpracowników w codziennych działaniach, wydobywając ich najlepsze cechy oraz zachęcając do poszukiwania i wdrażania coraz to bardziej nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań. Wiedza, doświadczenie oraz biznesowa intuicja pomagają Pani Katarzynie w podejmowaniu decyzji dotyczących poszerzenia oferty firmy oraz budowania silnych, długotrwałych relacji z partnerami biznesowymi.

Prywatnie Pani Katarzyna jest kochającą matką dwójki cudownych dzieci, ciekawą świata podróżniczką oraz miłośniczką sportu i aktywnego wypoczynku. Swoją pasją do aktywności skutecznie zaraża cały zespół, który każdego roku pokonuje setki kilometrów na rowerach i pieszo w Ekstremalnym Rajdzie na Orientację HARPAGAN, pokazując, że nie tylko w sferze biznesowej Bysevo skutecznie pnie się w rankingach i pokonuje najróżniejsze przeciwności na swojej drodze. Motto życiowe: „Największe rzeczy w biznesie nie są dziełem jednej osoby. Są dziełem zespołu”.

Małgorzata Marciniak – Manager ds. handlowych firmy Aries

Z firmą Aries związana jest od 2014 r., początkowo na stanowisku specjalisty ds. marketingu i obsługi klienta, a obecnie manager ds. handlowych. Odpowiada za uzgodnienia z inwestorami, zarówno warunków współpracy w realizacji zamówień na stolarkę, jak również szczegółowe uzgodnienia w zakresie konstrukcji i zawiłych szczegółów przy niejednokrotnie trudnych i skomplikowanych, nietypowych zamówieniach. W swoim podejściu zawodowym stawia na profesjonalizm oraz wysoki standard wiedzy i doświadczenia, co przekłada się na kontakty z klientami.

Prywatnie jest kochającą matką dorosłego syna studiującego medycynę, pełną marzeń, wiary w ludzi, pogodną, zawsze uśmiechniętą optymistką. Kocha przyrodę i zwierzęta, które w domu piastują funkcję członków rodziny. Jej hobby to podróże i zwiedzanie najdalszych zakątków Europy i świata. Motto życiowe: „Tylko ten, kto wędruje, odnajduje nowe ścieżki”.

Magdalena Skoczyńska – dyrektor sprzedaży w firmie Pilkington Polska Sp. z o.o.

Jej kariera zawodowa była od zawsze związana z firmą Pilkington, na początku na stanowisku Pracownika Biura Obsługi Klienta w oddziale wrocławskim, gdzie odpowiadała za obsługę rynku lokalnego. Po niespełna pół roku przejęła również obsługę rynków eksportowych. Następne lata przyniosły szereg wyzwań, wyznaczających kolejne etapy rozwoju jej kariery zawodowej, które przełożyły się na liczne korzyści dla firmy. Stale stawia sobie nowe cele do realizacji. Chce się rozwijać i dążyć do jeszcze większego pogłębiania swojej wiedzy. Wierzy, że nie ma projektów niemożliwych do zrealizowania. W firmie wyróżnia się energią i optymizmem, motywując tym innych do działania.

Prywatnie jest mamą trójki nastolatków, lubi aktywnie spędzać czas, spacerując z ukochanym psem, zwłaszcza po górskich szklakach. Motto życiowe:Carpe Diem”, „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz tego także dokonać”.

Barbara Muir – Projekt Manager w firmie Technoform Edge Bond Solutions Poland Sp. z o.o.

W Technoform Edge Bond Solutions Poland pracuje od czterech lat, realizując projekty dawczo-rozwojowe oraz inwestycyjne, zarówno zasięgu lokalnym, jak i globalnym. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w aktualnej pracy, biorąc czynny udział w projektach związanych z innowacyjnymi technologiami zastosowania sit molekularnych w szybach zespolonych. Jest autorką ponad 20 artykułów w prestiżowych czasopismach naukowych, uczestniczyła w ponad 25 konferencjach krajowych i międzynarodowych. W 2018 r. została laureatką programu START, w którym co roku nagradzanych jest 100 najzdolniejszych młodych naukowców.

Prywatnie mama rocznej córeczki. W wolnym czasie biega, jeździ na nartach i wyrabia ekologiczne mydełka. Uwielbia podróże, zarówno bliskiego, jak i dalekiego zasięgu. Motto życiowe:Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona”.

Beata Paszkiewicz – współwłaścicielka salonu sprzedaży Paszkiewicz

Wraz z mężem prowadzi firmę świadczącą usługi z zakresu sprzedaży i montażu stolarki budowlanej. Jest osobą niezwykle otwartą, komunikatywną, ze zdolnościami negocjacyjnymi, umiejącą znaleźć rozwiązanie w każdej trudnej sytuacji, zarówno w firmie, jak i poza nią. Zawsze służy dobrą radą i pomocną dłonią, bo człowiek jest dla niej priorytetem. To nieustraszona poszukiwaczka inspiracji, niezbędnych do usprawnienia biznesu. Jako klucz do sukcesu uznaje działania zmierzające do polepszenia warunków pracy swoich pracowników.

W życiu prywatnym jest szczęśliwą żoną oraz dumną mamą trójki dzieci. Czas wolny lubi spędzać na projektowaniu oraz dbaniu o wnętrza i ogrody. Samodzielnie zaprojektowała i zaaranżowała własny piękny salon sprzedaży okien i drzwi, zlokalizowany w zabytkowym budynku w Żmigrodzie, w którym klienci mogą poczuć się wyjątkowo Motto życiowe: „Nie znając ani kierunku, ani celu podróży, nie dotrzesz do celu”.


Beata Strzelczyk – Technical Manager w firmie SELENA S.A.

Jej kariera zawodowa od zawsze koncentrowała się wokół branży budowlanej. Od 2019 r. związana z polskim koncernem chemicznym Selena Group, gdzie odpowiada za walidacje produktowe oraz techniczną i praktyczną obsługę szkoleń. Praca jest dla niej fascynującą i pełną wyzwań przygodą. Współtworzy niezawodny team TYTAN WINS, który promuje Innowacyjny Trójwarstwowy System Uszczelniania i Izolacji Okien. Świetnie zorganizowana, nastawiona na rozwiązania, zwłaszcza w trudnych sytuacjach, a przy tym niezwykle konsekwentna w działaniu. Imponuje jej holistyczne podejście nie tylko do pracy, ale także do życia! Ceni sobie szczerość wyrażoną w konkretnej komunikacji.

W życiu prywatnym jest szczęśliwą mamą i żoną. Spełnia się, wcielając w życie ważne dla niej wartości: zdrowie, rodzina, rozwój osobisty, piękno, niezależność, miłość. Uprawia przydomowy ogródek, pływa, piecze pyszne ciasta bądź pochłania kolejną lekturę. Motto życiowe:Życie jest jak dobre ciasto, każdy następny kawałek jest lepszy od poprzedniego”.


Dominika Zajączkowska – Dyrektor Zarządzająca EVVA Polska Sp. z o.o.

Swoją karierę w branży budowlanej rozpoczęła w 2004 r., a doświadczenie zawodowe zdobywała w przedsiębiorstwach o międzynarodowym charakterze. Zdolności organizacyjne oraz zdobyte na przestrzeni lat umiejętności zawodowe spowodowały, iż EVVA GmbH z siedzibą w Wiedniu powierzyła jej stery zarządzania polskim oddziałem. Z sukcesem przeprowadziła reorganizację firmy, stworzyła od nowa dział sprzedaży, zwiększyła liczbę zatrudnionych pracowników, zmieniła organizację pracy działu produkcji oraz usprawniła pracę działu obsługi klienta.

Mocną stroną pani Dominiki jest także łatwość nawiązywania i podtrzymywania relacji biznesowych i interpersonalnych. Łącząc profesjonalizm z wrodzoną pogodą ducha, doskonale odnajduje się w typowo „męskiej” branży. Jest typem wojownika, uparcie dążącego do wyznaczonego celu, o czym świadczą także uprawiane przez nią dyscypliny sportowe: trenuje boks i gra w golfa. Życiowa energia oraz entuzjazm to jej siła napędowa. Prywatnie interesuje się dobrym designem i jest wielką miłośniczką Azji. Motto życiowe: „Nigdy się nie poddawaj”.

Jeszcze raz gratulujemy wyróżnień naszym laureatkom! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć TU

Przeczytaj także

Duże inwestycje w firmie Hensfort z Podkarpacia

HENSFORT realizuje projekt badawczo-rozwojowy o wartości 14 mln zł W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, firma HENSFORT Sp. z o.o. realizuje projekt wdrożenia autorskiej technologii produkcji stolarki otworowej wyposażonej w nowatorski układ chłodzenia. Projekt o wartości przekraczającej 14 mln złotych...

Systemy harmonijkowe VORNE dla Twojej wygody

Coraz częściej decydujemy się na duże przeszklenia, chcemy się otworzyć się na świat. Firma Vorne posiada w swojej ofercie wysokiej jakości okucia obwiedniowe oraz ich elementy przeznaczone do stolarki otworowej. System harmonijkowy firmy VORNE ma możliwość zastosowania od 3 do...

Nasi partnerzy