Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2019

2019-03-05 | Autor: stolarkavip
Źródło: stolarkavip

Od innowacji do sukcesu w branży stolarki budowlanej – Laureaci programu IRBS 2019

Z określeniami innowacja czy innowacje kojarzymy działania skierowane na wdrożenie zmian prowadzących do wzrostu nowoczesności i konkurencyjności firmy, a więc w efekcie do podniesienia jej wartości. Dla współczesnej firmy innowacje to wprowadzanie nowych produktów, wdrażanie nowych technologii, zmiany infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej,  działania zmierzające do lepszego wykorzystania wiedzy i umiejętności pracowników, rozwój sieci informacyjnych i informatyzacja.


 

Cele, które skłaniają do wdrożenia innowacji we współczesnym przedsiębiorstwie, mają charakter ekonomiczno-społeczny i zaspokojenia potrzeb klientów. Każdy przedsiębiorca, który ma ambicje rozwijania swojej firmy, powinien tworzyć i wprowadzać innowacje. Jak to określa P.F. Drucker, „przedsiębiorca zawsze poszukuje zmiany, reaguje na nią i wykorzystuje ją jako okazję” . Oczywiście motywem wprowadzanej zmiany jest zawsze dla przedsiębiorcy określona korzyść ekonomiczna – inaczej trudno byłoby nazwać go przedsiębiorcą.  

Nazwa firmy

Nagrodzony produkt/rozwiązanie

Fakro Sp. z o.o.

Brama garażowa BSS Supreme

Fakro Sp. z o.o.

Wyłaz do dachów płaskich DRL

Wiśniowski Sp. z o.o.  S.K.A.

Inteligentne rozwiązania do okien, drzwi i bram smartCONNECTED

Wiśniowski Sp. z o.o.  S.K.A.

Drzwi aluminiowe CREO z RC2

Teknos Sp. z o.o.

Powłoka do profili PVC  UVILUX 1497-11

Partner Alma Sp.j.

Bezklejowa technologia produkcji okien PVC w klasie RC2

Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.

Inteligentne okucia do okien i drzwi antywłamaniowych Roto TiltSafe RC2

GrupaMagnum #NowoczesnaHURTOWNIA

Interaktywny Kalkulator e-CBM

Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o.

Szkło niskoemisyjne ECLAZ

Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o.

Szkło grzewcze EGLAS

Metal Union Sp. z o .o.

Międzyszybowa ramka dystansowa „JETSKIN”

ITA Sp. z o.o. Sp.k.

System do lakierowania okien i drzwi FUNITURE

Manitou Polska Sp. z o.o.

Podwieszany wózek widłowy MANITOU TMM

Aluplast Sp. z o.o.

System drzwi przesuwnych SMART-SLIDE

Inoutic/Deceuninck Sp. z o.o.

System profili okiennych PVC Elegante

Hydro Building Systems Poland Sp. z o.o.

System okienny z ukrytą klamką WICLINE 75 MAX

SFS Group Sp. z o.o.

System JB-D®

SFS Group Sp. z o.o.

System JB-D®/L

Yawal S.A.

System TM82W HI

Yawal S.A.

System aluminiowy do fasad  FA50N RW

Yawal S.A.

System  aluminiowy DP 180

Rojaflex

Napęd elektroniczny do rolet  ELFIS/ELFIM

Quadrature S.A.

System komputerowy WinPro 10 Corporate

Elumatec Polska Sp. z o.o.

Automatyczny robot do szklenia

SM Produkt Businnes s.r.o.

Profile izolacyjne do okien, drzwi i HS PURENIT, MERINIT, SIMERIT

Aluprof S.A.

System drzwi przesuwnych z ukrytą ramą MB-SKYLINE

Aluprof S.A.

System rolet SKB STYROTERM

SWISSPACER

Mambrana SWISSPACER Air

So Easy System Sp. z o.o.

System drzwiowy MAAT

PHU Technika Okienna  Sp.j.

 

Całoroczne pasywne drewniano-aluminiowe ogrody zimowe

Oknoplast Sp. z o.o.

Okno LUNAR

W dniach 21-22 lutego br. w Centrum Konferencyjno-Hotelowym & SPA Zamek Gniew w Gniewie (woj. pomorskie) odbył się 24 Konwent Stolarki VIP. W jednym miejscu blisko 140 uczestników miało niecodzienną okazję poznać laureatów IV edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2019. Wydarzenie było doskonałą okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń zapoznania się z nowościami, które oferują tak producenci, jak i dostawcy maszyn, urządzeń, systemów IT czy komponentów.

W programie IRBS wyróżniamy te rozwiązania, które spełniają kryteria innowacyjności, ale często także wychodzą naprzeciw zmieniającym się czasom; informatyzacji, automatyzacji, intuicyjności działań i potrzebom rynku, klientów biznesowych i konsumentów Program Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki może być miarą innowacyjności naszej branży, ponieważ co roku wyróżniamy coraz więcej produktów, w tym roku Kapituła programu wyróżniła ich aż 31 rozwiązań zgłoszonych przez 24 firmy!  – mówi pan Grzegorz Cendrowski, organizator programu IRBS z ramienia firmy Stolarka VIP.

Stolarka okienno-drzwiowa nowoczesnością stoi, ale my wszyscy musimy o tym mówić i pokazywać innowacyjne firmy, innowacyjnych ludzi, innowacyjne rozwiązania. Ideą programu IRBS jest także szeroko zakrojona akcja promowania innowacyjności wśród branży, instytucji otoczenia biznesu, a także mediów, dzięki którym temat ten będzie mógł trafić do szerszego grona odbiorców. Chcemy to w sposób szczególny podkreślić i zwrócić uwagę na te firmy, które biorą czynny udział w rozwoju naszej branży i aktywnie uczestniczą w ogólnopolskim programie IRBS, poddając weryfikacji swoje innowacyjne produkty czy rozwiązania. Program ten pod nazwą  Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki daje szansę na wyróżnienie produktów, systemów, rozwiązań i właśnie firm, a także ludzi za nimi stojących – mówi Grzegorz Cendrowski, organizator programu IRBS. Wierzymy, że wszystkie wyróżnione rozwiązania trafią „pod strzechy” naszej branży, gdyż z pewnością należą do najlepszych rozwiązań w Europie, a może i na świecie i warto je zastosować u siebie, a w przypadku gotowych wyrobów upowszechnić wśród wymagających konsumentów i architektów. A oto pełna prezentacja laureatów w postaci prezentacji:

http://www.vipstolarka.pl/laureaci-vip/laureaci-konkursu-irbs-2019,737

Przeczytaj także

Taśma wielofunkcyjna Iso-Bloco Hybratec wyróżniona znakiem jakości RAL

ISO-BLOCO HYBRATEC otrzymał Znak Jakości RAL "Komponenty i systemy uszczelnień fug" Towarzystwa Gütegemeinschaft Gebäudeabdichtungssysteme e.V. Wielofunkcyjna taśma opracowana przez ISO-Chemie do szczelnego powietrznie i odpornego na zacinający deszcz uszczelniania połączeń i fug ruchomych w budownictwie przekonała wszystkich swoimi szczególnymi właściwościami....

Salony Okien i Drzwi VIP przyszłością branży stolarki

Każdy rok jest inny, każdy daje nam okazję do wykazania się, każdy rok w końcu to nowe wyzwania, którym musimy sprostać. Rok 2021 to może być rok końca tego cholernego koronawirusa, powrót do normalności, ale tak jak było już na...

Nasi partnerzy