Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Fensterbau Frontale 2024: Iso-chemie wyróżnia się praktycznymi i oszczędzającymi czas rozwiązaniami uszczelniającymi

2024-03-25 | Autor: AK
Źródło: Iso-chemie

Podczas prezentacji ISO-Chemie na targach Fensterbau Frontale 2024 duży nacisk położono na łatwość montażu produktów uszczelniających i wysoki stopień elastyczności w zastosowaniu. W ten sposób ten profesjonalista w sprawach szczelnych połączeń spełnia rosnące wymagania dotyczące energooszczędnych uszczelnień budynków.

"Szczególnie w czasach niedoboru wykwalifikowanego personelu ważne jest, aby mieć praktyczne, nieskomplikowane, oszczędzające czas, a tym samym zoptymalizowane kosztowo rozwiązania montażowe, na których skupiliśmy się podczas opracowywania naszych produktów" – podkreśla Inge Knorn, kierownik ds. marketingu.

Wielu zwiedzających odwiedziło stoisko ISO-Chemie, aby zapoznać się z innowacjami w zakresie budowy systemów, montażu podtynkowego, taśm wielofunkcyjnych, profili podwalinowych oraz folii do łączenia okien i elewacji.

Podwalina podokienna ISO-TOP BASE do elementów konstrukcyjnych przy podłożu

Firma ISO-Chemie zaprezentowała na targach nową gamę podwalin podokiennych. ISO-TOP BASE został opracowany do montażu i uszczelniania elementów przy podłożu. Dzięki zmiennej wysokości montażowej izolująca termicznie i elastyczna podwalina podokienna idealnie nadaje się do zoptymalizowanych termicznie elementów podkonstrukcji. Ze względu na odporny na nacisk i wysokiej gęstości materiał THERMAPOR, który jest produkowany na bazie trudnopalnego EPS-F, ISO-TOP BASE nadaje się szczególnie do stosowania pod dużymi i ciężkimi oknami, drzwiami, a także elementami drzwi przesuwnych wykonanymi z drewna, drewna-aluminium, aluminium i tworzywa sztucznego na podstawie betonowej. Podwalinowy profil systemowy jest dostępny dla wszystkich popularnych systemów profili i może być precyzyjnie dopasowany do danej sytuacji połączenia budowlanego.

ISO-TOP BASE PREFAB w celu optymalizacji czasu i kosztów przedprodukcji w przedsiębiorstwie

Firma ISO-Chemie w ramach serii ISO-TOP BASE zaprezentowała również wariant prefabrykacji. Dzięki dostarczeniu wstępnie zmontowanych, całkowicie gotowych do montażu elementów systemowych, czas montażu na placu budowy może zostać jeszcze bardziej skrócony, bardziej przewidywalny i niezawodny procesowo. Prefabrykowane profile przeznaczane dla danego obiektu mogą być indywidualnie produkowane przez ISO-Chemie z pożądanym profilowaniem połączeń w wymaganej wysokości i długości montażowej oraz dostarczane tak, aby były dokładnie dopasowane. Dzięki ISO-TOP BASE PREFAB nie ma potrzeby klejenia profili na wysokość lub długość, a także prac związanych z cięciem i związaną z tym utylizacją ścinków i odpadów.

 ISO-TOP BASE HS – podwalina podokienna specjalnie do drzwi podnoszono-przesuwnych

Dla zoptymalizowanej termicznie konstrukcji nośnej, zwłaszcza elementów podnoszono-przesuwnych, firma ISO-Chemie wraz z targami Fensterbau Frontale wprowadziła na rynek podwalinę podokienną ISO-TOP BASE HS. ISO-TOP BASE HS może być indywidualnie dostosowywany do danej sytuacji na placu budowy. W firmie ISO-Chemie podwalina podokienna jest produkowana w taki sposób, aby pasowała do danego profilu i szerokości zastosowanego progu. Dzięki innowacyjnemu 4-stronnemu systemowi pióro-wpust dostosowanemu do profili możliwe jest antypoślizgowe mocowanie progu na podwalinie podokiennej oraz całkowicie bez końca bezodpadowy montaż. Oszczędza to cenny czas na placu budowy, zapobiega opóźnieniom w montażu, a tym samym umożliwia ekonomiczną obróbkę i kalkulację.

Rozkładana folia połączeniowa do okien od COMPLETE do COMPLETE DUO

Dużym zainteresowaniem odwiedzających stoisko cieszyła się również innowacyjna folia po łączeniowa do okien ISO-CONNECT VARIOFLEX SD+ do szczelnego powietrznie oraz wiatroszczelnego uszczelniania fug połączeniowych. Folia, która może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz, charakteryzuje się szczególną elastycznością, ponieważ można ją przekształcić z COMPLETE w COMPLETE DUO. W stanie złożonym zakładki, folia rozciągliwa jest używana jako samoprzylepna folia COMPLETE na całej powierzchni z samoprzylepnym paskiem umieszczonym po jednej stronie. Otwierając zagięcie, powstaje folia COMPLETE DUO z paskami samoprzylepnymi nakładanymi naprzemiennie. W ten sposób wszystkie zastosowania uszczelniające między ramami okiennymi a konstrukcjami budowlanymi można wykonać za pomocą jednej folii.

Nowe warianty folii EPDM FLEECE & COMPLETE

Firma ISO-Chemie zaprezentowała na targach nowe warianty folii do łączenia okien i elewacji ISO-CONNECT OUTSIDE EPDM. Folia EPDM jest teraz dostępna również w wariancie COMPLETE z folią samoprzylepną na całej powierzchni, co zapewnia łatwy i szybki montaż. Ponadto dostępny jest również wariant FLEECE z powłoką z włókniny, który oferuje dalsze korzyści, takie jak możliwość bezpośredniego tynkowania, zamalowywania lub zaklejania. Uzupełniająco dostępny jest wariant kombinowany FLEECE COMPLETE. Wszystkie warianty można opcjonalnie zakupić z dodatkowym butylowym paskiem przylepnym jako pomoc montażową.

Taśma wielofunkcyjna z technologią hybrydową do szczelnych powietrznie połączeń konstrukcji drewnianych
Szczególnym zainteresowaniem producentów konstrukcji drewnianych cieszyła się taśma wielofunkcyjna ISO-BLOCO MULTITEC "TIMBER EDITION". Nadaje się do uszczelnień fug w prefabrykowanych konstrukcjach drewnianych, domów prefabrykowanych w konstrukcji szkieletowej, a także do rozbudowy przestrzeni dachowych w obszarze szczytowym i okien dachowych lub do doszczelnień domów z bali drewnianych.

ISO-BLOCO MULTITEC "TIMBER EDITION" jest wyposażona w nowoczesną technologię hybrydową opracowaną przez ISO-Chemie i tym samym należy do nowej generacji taśm uszczelniających. Hybrydowe połączenie elastycznej, impregnowanej pianki i szczelnej powietrznie, regulującej wilgoć membrany foliowej umożliwia bezpieczne i ekonomiczne uszczelnianie spoin w budownictwie drewnianym. Ważnym aspektem jest to, że membrana blokująca niezawodnie zapobiega przedostawaniu się zacinającego deszczu do fugi. Jednocześnie tolerancje i ruchy fug spowodowane "pracą" konstrukcji drewnianych są bezpiecznie i trwale kompensowane.

BAUFUGE 4.0

Dzięki licznym innowacjom tego specjalisty od uszczelnień ISO-Chemie po raz kolejny realizuje swoją naczelną zasadę "uszczelnień budynków nowej generacji", zaczerpniętą z koncepcji przyszłości "BAUFUGE 4.0".

Więcej informacji na temat nowych produktów ISO-Chemie można znaleźć na stronie: www.iso-chemie.de

 

Przeczytaj także

Deceuninck - Quick Step i Tour de Pologne

Deceuninck - Quick Step już od 3 sierpnia w Polsce w Tour de Pologne Deceuninck na początku roku został sponsorem tytularnym międzynarodowej drużyny kolarskiej, która w ciągu ostatnich kilku lat pokazała, że jest jednym z najlepszych zespołów w kolarstwie. Od...

Gospodarka jest kluczowa do rozwoju kraju, firmy, osoby

Aby z sukcesem eksportować swój produkt, trzeba zbudować własną markę. Bez tego nie da się zdobyć odpowiednio dużej marży na światowych rynkach. Dlatego trzeba wspierać w tym polskich przedsiębiorców. Kiedy w 1992 roku zakładałem Selenę, nasza marka Tytan istniała już...

Nasi partnerzy