Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Eko-Okna wybiera podwieszane wózki widłowe MOFFETT

2022-07-14 | Autor: AK
Źródło: HAIB

Spółka Hiab, wchodząca w skład korporacji Cargotec, otrzymała od polskiej firmy Eko-Okna, jednego z wiodących producentów stolarki okienno-drzwiowej w Europie, rekordowe na skalę europejską zamówienie o wartości 21,7 mln EUR na podwieszane wózki widłowe MOFFETT. Kwotę o wartości 14,5 mln EUR zaksięgowano w ramach zamówień otrzymanych przez Cargotec w I kwartale, natomiast 7,2 mln EUR ujęto w II kwartale. Dostawy rozpoczną się w roku 2023 r.

Firma Eko-Okna zamówiła uniwersalny model MOFFETT M4 25.3 NX o udźwigu 2500 kg i napędzie na wszystkie koła. M4 NX to wózek niezwykle mocny, a jednocześnie lekki i na tyle kompaktowy, że można go przewozić na tyle prawie każdego samochodu ciężarowego oraz każdej przyczepy lub naczepy. Wózki mają zainstalowany opcjonalny system Remote Ground Mount™. Umożliwia on operatorowi montaż i demontaż wózka MOFFETT w ciągu sekund za pomocą bezprzewodowego pilota, bez konieczności wspinania się na sam wózek widłowy, co zmniejsza ryzyko obrażeń.

„To przełomowe zamówienie dla Hiab Polska. Jesteśmy bardzo dumni, że firma Eko-Okna wybrała podwieszane wózki widłowe MOFFETT. Charakteryzujący się wysokimi osiągami wózek MOFFETT zaspokaja potrzeby firmy, ponieważ może szybko i bezpiecznie dostarczać ładunki, nawet w trudnym terenie. Nasze podwieszane wózki widłowe słyną z niezawodności dzięki wielu funkcjom bezpieczeństwa, co było ważnym czynnikiem w procesie wyboru naszego rozwiązania” – mówi Piotr Żelazek, Dyrektor ds. Sprzedaży i Usług na Polskę.

„MOFFETT staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem do obsługi ładunków w Europie. Po tym rekordowym europejskim zamówieniu podwieszane wózki widłowe staną się jeszcze powszechniejszym widokiem, ponieważ będą używane przez firmę Eko-Okna do realizacji dostaw na całym kontynencie ” – mówi Jann Hansen, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Zarządzania Produktem, MOFFETT Truck Mounted Forklifts, Hiab.

Wszystkie podwieszane wózki widłowe MOFFETT są zgodne z europejskimi przepisami Stage V oraz normami emisji spalin Tier 4 w Ameryce Północnej i Kanadzie, dzięki czemu mogą być używane w strefach ultra niskiej emisji.

Firma Hiab jest czołowym dostawcą inteligentnych i przyjaznych środowisku, mobilnych urządzeń i rozwiązań do załadunku i rozładunku towarów. Naszą misją jest najwyższy poziom świadczonych usług a także zapewnienie najlepszego wsparcia dla naszych klientów. Oferta premium firmy Hiab obejmuje żurawie cargo marki HIAB, EFFER i ARGOS, podwieszane wózki widłowe MOFFETT i PRINCETON, żurawie leśne LOGLIFT, żurawie recyklingowe JONSERED, bramowce FUTURA i hakowce MULTILIFT, rolkowe wciągniki linowe GALFAB, jak również platformy załadunkowe ZEPRO, DEL i WALTCO. Jako pionier branży, Hiab pracuje bezustannie nad inteligentniejszymi, bezpieczniejszymi i przyjaznymi środowisku rozwiązaniami do obsługi ładunków, aby budować lepsze jutro.
Hiab jest częścią Cargotec Corporation. W 2021 roku obroty firmy Cargotec (Nasdaq Helsinki: CGCBV) wyniosły około 3,3 miliarda euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 11 000 pracowników.
 

Więcej informacji na temat produktów oraz kontak z ekspertem:: www.hiab.com

Przeczytaj także

Innowacyjna i autorska technologia od firmy PREZ-MET.

Firma PREZ-MET pozostająca od lat w czołówce producentów maszyn do produkcji stolarki budowlanej nieustannie swoimi działaniami dąży do perfekcji w każdej sferze jej funkcjonowania. Dzięki innowacyjnemu podejściu, zaawansowanym technologiom, doświadczeniu i ciągłemu doskonaleniu swoich rozwiązań, firma PREZ-MET osiąga wysoką jakość...

O kredyt dla firm będzie coraz trudniej – czym go zastąpić?

Firmy coraz rzadziej sięgają po zewnętrzne finansowanie, a zdobycie go będzie jeszcze trudniejsze. Zgodnie z danymi NBP, w tym kwartale można spodziewać się zaostrzania warunków udzielania kredytów dla sektora MŚP. W tej sytuacji firmy poszukujące finansowania muszą szukać alternatyw. W...

Nasi partnerzy