Menu
Deceuninck jednym z Kreatorów Budownictwa 2022 roku
Certyfikaty Kreator Budownictwa Roku 2022 zostały rozdane! Wyróżnienia w XII edycji projektu przyznano firmom, które swoją działalnością kształtują rynek budowlany, wprowadzają nowe technologie i innowacyjne rozwiązania oraz produkty. Obecni na gali 17.11. przedstawiciele polskiego oddziału Deceuninck, Monika Hybza i Krzysztof Kalita, odebrali wyróżnienia m.in. za wyjątkowo innowacyjną technologię ThermoFibra.
Projekt Kreator Budownictwa Roku, zorganizowany pod patronatem honorowym Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii, rokrocznie honorować ma firmy i osoby, które są prekursorami branży budowlanej. Tytuł przyznawany jest w trzech kategoriach: dla firmy, osoby, oraz produktu bądź inwestycji. W tym roku uroczysta gala wręczenia certyfikatów odbyła się 17 listopada br. w Pałacyku Otrębusy k. Warszawy. W finale 12 edycji projektu wyróżniony został m.in. Krzysztof Kalita, Kierownik Działu Wsparcia Technicznego i Zarządzania Produktem w Deceuninck Poland.
Jako międzynarodowa firma stawiająca na pierwszym miejscu zrównoważony rozwój, dostarczamy naszym partnerom i klientom innowacyjne i energooszczędne produkty najwyższej jakości, powstające w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym i z udziałem surowca pochodzącego z recyklingu. Cieszymy się, że branża to docenia, a nasi partnerzy jak i globalna społeczność może czerpać korzyści z naszych rozwiązań. Chcemy dalej rozwijać się jako firma i jako dostawca najbardziej zaawansowanych, wysokojakościowych rozwiązań, gwarantujących energooszczędność i komfort użytkowania przez długie lata – komentuje Krzysztof Kalita.
Krzysztof Kalita został doceniony w kategorii osobowej, jako jeden z Kreatorów Budownictwa wyróżniający się w ocenie jury wykazuje się przedsiębiorczością i kreatywnością, a podczas uroczystej gali odebrał również certyfikat przyznany za opracowaną przez Deceuninck technologię ThermoFibra.
Innowacyjność z myślą o środowisku oraz doskonałych parametrach
Choć stosowanie włókna szklanego nie jest nowym rozwiązaniem na rynku, zazwyczaj takie wzmocnienie występuje w formie zbrojenia rozproszonego, którego nie da się odseparować – co jest kluczowe z punktu widzenia zrównoważonej produkcji i możliwości ponownego wykorzystania PVC. W przypadku technologii ThermoFibra innowacyjność rozwiązania polega na zastosowaniu skoncentrowanych wiązek włókna na całej długości profilu, w miejscach maksymalnie oddalonych od środka profilu, co zapewnia najlepsze parametry techniczne (zwłaszcza wytrzymałość). Dzięki specjalnej technologii współwytłaczania profilu PVC wokół ciągłych wiązek włókna szklanego (linktruzji), Deceuninck uzyskał doskonałe parametry termoizolacyjności, zwiększył stabilność profilu, znacząco zredukował jego wagę i wyeliminował konieczność stosowania zbrojeń stalowych – a zatem i problem mostków termicznych. Ponadto technologia ta pozwala producentowi na odseparowanie włókna szklanego we własnym zakładzie recyklingu w Belgii.
Dzięki zastosowaniu tej technologii, profil Elegant ThermoFibra Infinity nadaje się w 100% do recyklingu, co oznacza całe okno z PVC może być przetworzone w ramach gospodarki obiegu zamkniętego. Opracowanie tej innowacyjnej technologii pozwoliło nam znacząco uprościć procesy produkcyjne, zakupowe i logistyczne, a dla klientów docelowych to rozwiązanie przekłada się nie tylko na energooszczędność i wysoki komfort użytkowania, ale też ograniczenie emisji CO2. W połączeniu ze wzmocnieniem Forthex w ramie, ThermoFibra użyta w skrzydle Elegant pozwala uzyskać Uf wynoszące nawet 0,85 W/m² – wyjaśnia Krzysztof Kalita.
Organizatorem wydarzenia było Wydawnictwo Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.
Więcej informacji o innowacyjnych produktach i technologiach Deceuninck znajdziecie Państwo na stronie:
www.deceuninck.pl