Branżowy portal stolarki budowlanej

Jak skutecznie zabepieczyć okna i drzwi na placu budowy?

2022-07-14 | Autor: StolarkaVIP
Źródło: Wodan

„Witam. Ekipa skończy w piątek ocieplanie mojego domu. Pojechałam dziś obejrzeć swój dom. To, co tam zobaczyłam, to koszmar! Ramy okienne zachlapane klejem i tynkiem, co druga szyba porysowana (pewnie od szpachelki), trzy szyby są praktycznie do wymiany. Drzwi wejściowe drewniane pobrudzone i porysowane. Dodam, że okna i drzwi kosztowały bardzo dużo. Co robić?” Budowa czy remont spędza sen z powiek każdemu inwestorowi. Jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami. podpowie Pan Grzegorz Tymoszewski – współwłaściciel firmy Wodan.

Grzegorz Cendrowski (Stolarka VIP): Wodan Materiały Budowlane Spółka z o.o. robi wielką różnicę w budownictwie. Jak długo istnieje,  gdzie się znajduje i czym się wyróżnia?
Grzegorz Tymoszewski: Wodan istnieje od 2011 roku, a w obecnym systemie działania w branży budowlanej od 3 lat. Firma jest zarejestrowana w Warszawie, jednak magazyn mamy w Łodzi. Zajmujemy się importem specjalistycznych materiałów budowlanych, takich jak właśnie nowość na polskim rynku, czyli folie w płynie do zabezpieczania m.in. stolarki okiennej, ale także innych płaskich powierzchni. Oprócz folii do zabezpieczania stolarki okiennej sprowadzamy i wdrażamy także folie do czasowego zabezpieczania np. jachtów, konstrukcji stalowych, kabin lakierniczych, ochrony metali itp. Jesteśmy także przedstawicielem belgijskiej firmy SOLIDOR, która produkuje różnego rodzaju uszczelki gumowe, ale także podstawki tarasowe.

Grzegorz Cendrowski: Nasza branża, branża stolarki zawsze potrzebowała i nadal potrzebuje innowacji, ale to, co państwo macie w ofercie, to prawdziwy hit. Co to jest i dlaczego warto to zastosować?
Grzegorz Tymoszewski: Folia Glasstrip Advancet (GA) to płynne, czasowe zabezpieczenie stolarki. Jest produktem na bazie wody. Nanosi się go bardzo prosto: natryskiem bezpowietrznym lub wałkiem, najlepiej już po montażu stolarki na placu budowy. Folia jest bezklejowa, w 100% pokrywa zabezpieczaną powierzchnię i może wytrzymać aż do 12 miesięcy przy działaniu promieniowania UV. Dla przykładu, jeżeli mamy 350 m2 okien (np. blok mieszkalny), to zabezpieczenie taśmami oraz foliami klejonymi zajmuje dwóm pracownikom około 3-4 dni, natomiast natryśnięcie GA to praca dla jednego pracownika na 1 dzień. Po zaschnięciu folia jest odporna na działania warunków atmosferycznych, klei, tynków, farb, a nawet gdy na zabezpieczoną powierzchnię leciałyby iskry ze szlifowania lub spawania. Dodatkową zaletą jest także możliwość otwierania zabezpieczonych okien bez uszkadzania foli.

Grzegorz Cendrowski: Zabezpieczenie podłogi, okna, kabiny, drzwi, mebli, parapetu czy instalacji sanitarnych spędza sen z powiek branżystom, ale także klientom indywidualnym. Zaproponowane przez Was rozwiązanie, wyróżnione w programie Innowacyjne Rozwiązania 2022 Stolarka VIP, wychodzi temu naprzeciw. Kto, gdzie i jak może to aplikować?
Grzegorz Tymoszewski: Produkt jest przeznaczony dla profesjonalnych firm wykonawczych i amatorów. Wszystko zależy od tego, jakim sprzętem się dysponuje i jakie są powierzchnie do zabezpieczania. Przy natrysku potrzebny jest agregat bezpowietrzny, ale zabezpieczenie małych powierzchni można wykonać wałkiem malarskim. 

Grzegorz Cendrowski: Czy przed nałożeniem folii trzeba specjalnie przygotować powierzchnię?
Grzegorz Tymoszewski: Praktycznie nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych operacji, poza pokryciem cienką warstwą wazeliny technicznej uszczelek, gdyż mogą być one zabrudzone akrylami i folia będzie ciężko się z nich zrywać. Okien nie trzeba wcześniej myć, chyba że jest na nich gruba warstwa kurzu. Wystarczy jedynie przedmuchać je powietrzem. Dodatkowo folia wiąże zabrudzenia i po usunięci jej z okna, gdy jest już zbędna, okno jest czyste.

Grzegorz Cendrowski: Jaka jest wydajność tego preparatu oraz jego cena?
Grzegorz Tymoszewski: Cena katalogowa 1kg Glasstrip Advanced to około 64 PLN netto, ale dla firm z branży stolarki i firm budowlanych stosujemy atrakcyjne rabaty. Jeżeli chodzi o wydajność przy metodzie natryskowej, karta techniczna producenta podaje około 5m2/kg, ale z naszego doświadczenia wynika, że na zewnątrz można uzyskać około 4,5 m2/kg.

Grzegorz Cendrowski: Czy folia jest odporna na promieniowanie UV oraz na mróz?
Grzegorz Tymoszewski: Folia może być na zabezpieczanej powierzchni do 12 miesięcy na zewnątrz, czyli przy działaniu promieniowania UV. Po wyschnięciu (produkt jest na bazie wody) jest odporna na warunki atmosferyczne. Bezpośrednio po aplikacji nie może na nią padać deszcz.  

Grzegorz Cendrowski: Czy macie Państwo jeszcze inne rozwiązania, które warto upowszechnić, na które czeka branża i przysłowiowy Kowalski?
Grzegorz Tymoszewski: W ofercie posiadamy także folie zabezpieczające do różnych zastosowań: jachtów np. podczas budowy lub remontów, laminatów, konstrukcji stalowych (z inhibitorami rdzy), ścian kabin lakierniczych, utwardzane promieniowaniem UV – z czasem schnięcia 3-4 s, a także folie szybkoschnące do zabezpieczania szkła na liniach produkcyjnych.

Grzegorz Cendrowski: Gdzie można kupić Glasstrip Advanced?
Grzegorz Tymoszewski: Zapraszamy do zakupów u nas lub u naszych dystrybutorów, których lista znajduje się na naszej stronie: www.wodanmb.pl.

Grzegorz Cendrowski: Jednym zdaniem firma Wodan to…

Grzegorz Tymoszewski: Firma, która pomoże rozwiązać Twój problem z czasowym zabezpieczeniem m.in. stolarki, dzięki której unikniesz nieporozumień z kontrahentem.

Grzegorz Cendrowski: Dziękujemy za rozmowę i serdecznie zapraszamy na VII Międzynarodowe Forum Stolarki Budowlanej, które odbędzie się w dniach 15-16 września 2022 r. w hotelu Magellan k. Łodzi
Grzegorz Tymoszewski: Dziękuję za wywiad i zaproszenie.

Grzegorz Cendrowski: A teraz zapraszamy na krótki film z aplikacji Glasstrip Advanced

 

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów na stronie: www.wodanpolska.pl

Przeczytaj także

Wysyp nowości Schüco na targach Fensterbau Frontale 2024

Śpiew ptaków, kaskady żywej zieleni, a wśród nich ultranowoczesne systemy okienne i drzwiowe oraz cyfrowe technologie prezentacji produktu – stoisko Schüco na targach Fensterbau Frontale wyraźnie pokazało, jak harmonijnie mogą współgrać te dwa światy. Firma zaprezentowała szereg inspirujących innowacji, które...

Nowe przywództwo i wsparcie strategiczne w EPPA. Kierowanie przyszłością zrównow...

Bruksela, 10 czerwca 2024 r. – Europejskie stowarzyszenie profili PVC (EPPA) odbyło swoje doroczne walne zgromadzenie w Lyonie, witając nowe kierownictwo i podkreślając swoje zaangażowanie na rzecz wspierania zrównoważonego rozwoju w branży PVC. Zgromadzenie, które odbyło się po głośnej konferencji...

Nasi partnerzy