Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Somfy przyśpiesza, Somfy automatyzuje, Somfy...

2019-04-27 | Autor: stolarkavip
Źródło: somfy

Somfy w Polsce ma za sobą znakomity rok. Firma wyraźnie poprawiła swoje wyniki sprzedaży, zwiększyła zatrudnienie i zaprezentowała innowacyjne produkty z segmentu smart home.

Polacy coraz chętniej korzystają z automatyki w swoich domach. Częściej sięgają po systemy typu smart i doceniają mobilne sterowanie roletami, bramami i oświetleniem. -W ciągu minionych 12 miesięcy Somfy wyraźnie zwiększyła swoją sprzedaż w Polsce, poprawiając wynik w relacji rok do roku o 30 proc. Dużym powodzeniem cieszyły się napędy bramowe, napędy J4WT do żaluzji fasadowych, silniki Round Head do systemów ZIP oraz produkty wyposażone w technologię IO homecontrol. Przełomem był także wzrost rozpoznawalności marki i naszej oferty, który zaobserwowaliśmy w bezpośrednich relacjach z klientami. To w znacznej mierze zasługa ubiegłorocznej kampanii telewizyjnej – mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy w Polsce.


Najlepiej sprzedającymi się produktami z gamy napędów rurowych hitami sprzedażowymi były produkty Ilmo, Oximo io i T5 auto. –W przypadku rolet zewnętrznych zauważyliśmy większe zainteresowanie napędami wyposażonymi w detekcję przeszkód i czujniki oblodzenia. Dziś, aż 8 na 10 silników wyposażona jest w takie systemy – tłumaczy Radosław Borkowski.
W opinii Borkowskiego w ubiegłym roku na popularności zyskały także rozwiązania typu smart, o które stopniowo poszerza się oferta producenta. To właśnie w tym segmencie w ubiegłym roku firma Somfy przygotowała największe premiery, dzięki którym jeszcze mocniej zaznaczyła swoją obecność w branży domów inteligentnych. - Wiosną ubiegłego roku wprowadziliśmy na rynek system sterowania Connexoon – urządzenie dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z inteligentnym domem. Natomiast jesienią do polskich klientów trafiła udoskonalona wersja naszego flagowego systemu sterowania domem inteligentnym – TaHoma Premium – która dodatkowo została wyposażona w system alarmowy. Co istotne, nasze nowe produkty nie wymagają kosztownych instalacji elektrycznych. Zarządzanie nimi, dzięki wykorzystaniu technologii radiowej, odbywa się za pomocą pilota, smartfona, czy laptopa - mówi Radosław Borkowski (na zdjęciu obok). Connexoon i TaHoma Premium są nie tylko proste w obsłudze, ale także nie kosztują dużo. Podstawowy system Connexoon, który umożliwia łatwe i szybkie sterowanie oknami, bramą garażową czy elementami wyposażenia naszego tarasu, kupimy już za 1000 zł. Nieco ponad 2000 zł kosztuje TaHoma Premium – system, który daje użytkownikowi pełną dowolność w programowaniu funkcji domowych urządzeń, dopasowuje się do jego trybu życia, częstotliwości przebywania w domu, a dodatkowo każdego dnia wyręcza m.in. w takich czynnościach, jak: regulowanie poziomu temperatury w domu, obsługa bramy garażowej, okien oraz osłon okiennych, obsługa oświetlenia terenu wokół budynku.

Miniony rok był ważny dla Somfy także ze względu na inwestycje, które firma przeprowadziła w fabryce w Niepołomicach. Warto tutaj wymienić chociażby uruchomienie centrum serwisowo-diagnostycznego oraz rozbudowę istniejącego już centrum badań i rozwoju, a także fabryki o kolejne 5 000 m2. Nowe inwestycje i większa sprzedaż, przełożyły się także na nowe miejsca pracy. W relacji rok do roku zatrudnienie w polskim oddziale Somfy wzrosło o 12 proc.
W 2016 roku firma  Somfy zaangażowała się także w projekty innowacyjne, czego przykładem jest warszawski Kampus+. Jego ideą jest stworzenie największej w Europie dzielnicy innowacji. Projekt zakłada testowanie i ciągłe unowocześnianie innowacyjnych rozwiązań w rzeczywistym otoczeniu użytkownika, w każdym z obszarów jego życia: na uczelni, w pracy, w domu, w przestrzeni publicznej.

Przeczytaj także

Poznaliśmy targowe premiery WinDoor-tech!

Targowe premiery to jeden z głównych magnesów przyciągających gości targowych. Aż 83 proc. osób wskazuje rynkowe nowości jako najważniejszy powód odwiedzin imprez wystawienniczych. Zdradzamy premierowe ekspozycje WinDoor-tech. Tylko do 18 stycznia wystawcy mogli zgłaszać organizatorowi targów WinDoortech – Grupie MTP...

Kolejne najlepsze salony nagrodzone.

Rekomendowane Salony Okien i Drzwi to salony, które przede wszystkim stawiają na jakość, doświadczenie, rzetelność oferowanych usług. To miejsca, które bez wątpienia stają na wysokości realizując dane projekty. Dbają o Klienta oraz o jakość oferowanych usług na każdym etapie realizacji...

Nasi partnerzy