Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Promocja polskich firm stolarki za granicą

2019-07-02 | Autor: stolarkavip
Źródło: polksi klaster budowlany

Dofinansowanie przyznawane jest w ramach Programu Promocji Polskiego Budownictwa i Wykończenia Wnętrz. Obejmuje nawet do 80 proc. kosztów związanych z udziałem w międzynarodowych wydarzeniach branżowych, w tym m.in. zakup i aranżację powierzchni, koszty pobytu oraz podróży.

Dotychczas, w ramach trzech edycji programu, Polski Klaster Budowlany przeznaczył blisko 16 mln zł netto na wsparcie polskich przedsiębiorstw, co umożliwiło wzięcie udziału w ponad 100 targach i misjach gospodarczych, m.in. do Singapuru, Rosji, Dubaju czy USA. Wielu firmom biorącym udział w programie udało się podpisać kontrakty z zagranicznymi firmami, a co za tym idzie – znacząco zwiększyć zakres eksportu swoich produktów i usług.

Ze wsparcia oferowanego przez Polski Klaster Budowlany, a wcześniej Wschodni Klaster Budowlany, mogą skorzystać m.in. generalni wykonawcy, architekci, producenci materiałów i chemii budowlanej, producenci stolarki otworowej, wyposażenia wnętrz, mebli i rolet, a także firmy realizujące inne działania związane z branżą budowlaną i branżami pokrewnymi. Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 80 proc. kosztów związanych z: zakupem powierzchni targowej i jej zabudową, dojazdem, transportem elementów wystawienniczych, wyposażeniem stoiska, ubezpieczeniem (uczestników i eksponatów), kosztem pobytu, a także organizacją kolacji biznesowych i spotkań z instytucjami oferującymi wsparcie eksperckie w zakresie prawnym, finansowym, podatkowym oraz certyfikacyjnym. Należy dodać, że firmy zainteresowane udziałem w projekcie, same wskazują kraj oraz wydarzenie, w którym chcą uczestniczyć. Co ważne, wszystkimi kwestiami formalnymi zajmie się biuro Polskiego Klastra Budowlanego.

Wnioski dotyczące wzięcia udziału w IV edycji Programu Promocji Polskiego Budownictwa i Wykończenia Wnętrz przyjmowane są do 9 lipca. Firmy zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z Adamem Krajewskim, przedstawicielem biura Klastra – tel. +48 665 850 248, e-mail. a.krajewski@polskiestowarzyszenie.pl.

Przeczytaj także

Branża stolarki drewnianej na rozdrożu

Kolejna firm z branży okien drewnianych kończy swoją działalność. Tym razem jednak jest to firma zagraniczna. Warto wiedzieć dlaczego tak się dzieje i jakie są prognozy dla rynku stolarki w Polsce. Co się do tego przyczynia, że poważni gracze na...

Działania Roto Okucia Budowlane wyróżnione w raporcie FOB

Dwa projekty realizowane przez Roto Okucia Budowlane wyróżniono w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki 2018”. Kampania na rzecz bezpieczeństwa oraz działania wspierające rozwój zawodowy młodzieży zostały uznane za wzorcowe przykłady działań społecznie odpowiedzialnych. Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB)...

Nasi partnerzy