Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Promocja polskich firm stolarki za granicą

2019-07-02 | Autor: stolarkavip
Źródło: polksi klaster budowlany

Dofinansowanie przyznawane jest w ramach Programu Promocji Polskiego Budownictwa i Wykończenia Wnętrz. Obejmuje nawet do 80 proc. kosztów związanych z udziałem w międzynarodowych wydarzeniach branżowych, w tym m.in. zakup i aranżację powierzchni, koszty pobytu oraz podróży.

Dotychczas, w ramach trzech edycji programu, Polski Klaster Budowlany przeznaczył blisko 16 mln zł netto na wsparcie polskich przedsiębiorstw, co umożliwiło wzięcie udziału w ponad 100 targach i misjach gospodarczych, m.in. do Singapuru, Rosji, Dubaju czy USA. Wielu firmom biorącym udział w programie udało się podpisać kontrakty z zagranicznymi firmami, a co za tym idzie – znacząco zwiększyć zakres eksportu swoich produktów i usług.

Ze wsparcia oferowanego przez Polski Klaster Budowlany, a wcześniej Wschodni Klaster Budowlany, mogą skorzystać m.in. generalni wykonawcy, architekci, producenci materiałów i chemii budowlanej, producenci stolarki otworowej, wyposażenia wnętrz, mebli i rolet, a także firmy realizujące inne działania związane z branżą budowlaną i branżami pokrewnymi. Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 80 proc. kosztów związanych z: zakupem powierzchni targowej i jej zabudową, dojazdem, transportem elementów wystawienniczych, wyposażeniem stoiska, ubezpieczeniem (uczestników i eksponatów), kosztem pobytu, a także organizacją kolacji biznesowych i spotkań z instytucjami oferującymi wsparcie eksperckie w zakresie prawnym, finansowym, podatkowym oraz certyfikacyjnym. Należy dodać, że firmy zainteresowane udziałem w projekcie, same wskazują kraj oraz wydarzenie, w którym chcą uczestniczyć. Co ważne, wszystkimi kwestiami formalnymi zajmie się biuro Polskiego Klastra Budowlanego.

Wnioski dotyczące wzięcia udziału w IV edycji Programu Promocji Polskiego Budownictwa i Wykończenia Wnętrz przyjmowane są do 9 lipca. Firmy zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt z Adamem Krajewskim, przedstawicielem biura Klastra – tel. +48 665 850 248, e-mail. a.krajewski@polskiestowarzyszenie.pl.

Przeczytaj także

Niezawodna technologia okuć ROTO

Roto, producent okuć do okien i drzwi, przewiduje wzrost udziału systemów przesuwnych w globalnym rynku okuć na świecie. Zdaniem ekspertów to segment o dużym potencjale, z szansą na szybki rozwój. Duże okna i drzwi przesuwne są obecnie jednym z najważniejszych...

Prezes firmy Roto wpływową kobietą sukcesu

na zdjęciu powyżej pani prezes Barbara Ahlers odbiera wyróżnienie Barbara Ahlers, prezes Roto Frank Okucia Budowlane – wśród 50 wpływowych kobiet. Prezes Roto Frank Okucia Budowlane Barbara Ahlers została uhonorowana udziałem w premierowej edycji publikacji „50 wpływowych kobiet sukcesu”. Książka...

Nasi partnerzy