Branżowy portal stolarki budowlanej

Firma Deceuninck otworzyła magazyn obok zakładu produkcyjnego

2019-04-26 | Autor: gec consulting grzegorz cendrowski
Źródło: Deceuninck

Hala magazynowa o powierzchni ponad 9000 m2 z przylegającym do niej budynkiem biurowo-technicznym (prawie 1000 m2) powstała w Jasinie koło Poznania, tuż obok siedziby firmy Deceuninck. Inwestycja znacząco usprawniła elastyczność działań operacyjnych – wcześniej produkowane przez firmę profile okienne były transportowane między dwiema lokalizacjami, oddalonymi od siebie o 1,5 km. Budowa rozpoczęła się na przełomie maja i czerwca ubiegłego roku. Nowopowstały budynek składa się z przestrzeni magazynowej oraz biurowo-technicznej, o łącznej powierzchni 10 tys. m2. Przylega do niego plac magazynowy o powierzchni kilku tysięcy metrów kw., do którego prowadzi osobny, dwukierunkowy wjazd.


Jest to element przemyślanego i konsekwentnego planu rozwoju firmy. Dzięki nowemu magazynowi uelastyczniliśmy działalność operacyjną, transport profili dotychczas odbywał się między dwoma lokalizacjami oddalonymi od siebie o 1,5 km. Bezpośrednie sąsiedztwo fabryki i obiektów magazynowych znacząco ułatwiło nasze codzienne funkcjonowanie. Magazyn ma pojemność ponad 20 tys. kontenerów – mówi Piotr Maciejewicz, Lider projektu.

Rozwój firmy w tej formie oznacza nie tylko zmianę architektury krajobrazu. Budowa magazynu zmniejszyła natężenie ruchu na odcinku Jasin ul. Poznańska (siedziba Deceuninck) a magazynami na ul. Rabowickiej. Cały ruch związany z przewożeniem materiałów między produkcją a magazynami odbywa się w ramach jednej działki należącej do Deceuninck. Co więcej, nowy magazyn to także większy potencjał w zakresie nowych miejsc pracy, a w dłuższej perspektywie zasilenie budżetu Gminy Swarzędz z tytuły podatku od nieruchomości.

Polska jest bardzo ważnym rynkiem dla Grupy Deceuninck, zarówno sprzedażowo, jak i produkcyjnie, stąd kolejna inwestycja w naszym kraju. Nowopowstały magazyn będzie obsługiwał klientów nie tylko z Polski, ale również z Czech, Słowacji, Węgier, krajów bałtyckich oraz z Rumunii i Bułgarii – mówi Artur Paździor, Dyrektor Zarządzający. Inwestycja bazuje na rozpoczętej kilkanaście lat temu, przez innego inwestora, budowie. Powstały wówczas stopy fundamentowe, słupy hali, konstrukcja dachu, częściowo budynek biurowy oraz techniczny.

Przeczytaj także

Niemiecka aprobata techniczna dla SWISSPACER Air

Od października 2018 roku membrana SWISSPACER Air robi furorę w branży szkła zespolonego. Jest to nieduży element służący do wyrównywania ciśnienia wewnątrz i na zewnątrz szyby zespolonej.  Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej (DIBt) zaopiniował pozytywnie stosowanie SWISSPACER Air i od tego...

Szkło w nowoczesnej architekturze skandynawskiej

Kraje skandynawskie, ze względu na swoje położenie geograficzne oraz wynikające z niego specyficzne warunki atmosferyczne, wymagają szczególnego podejścia do architektury i budownictwa. Niskie temperatury, ograniczona ilość światła słonecznego podczas zimowych miesięcy, ale również tak wyróżniający Skandynawię na tle innych rejonów...

Nasi partnerzy