Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

31 Konwent Stolarki w Gniewie – najważniejsze spotkanie tej zimy

2022-04-12 | Autor: Aleksandra Kanderska
Źródło: Stolarka VIP

Wyjątkowa sceneria. Zamek krzyżacki, pochodzący z XIII wieku, około 170 uczestników, słoneczna pogoda i spora dawka fachowej wiedzy. Tak w skrócie można by określić 31. Konwent Stolarki w Gniewie, który odbył się w dniach 24-25 lutego 2022r.  pod hasłem  „Polska liderem innowacji”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez platformę informacyjno- edukacyjną Stolarka VIP i skupiło wielu najlepszych fachowców, w tym producentów, dilerów, dostawców komponentów, a także prawników, naukowców oraz niezależnych ekspertów, którzy przekazali uczestnikom Konwentu wiedzę praktyczną oraz informację na temat nowości rynkowych.

Pierwszy jak i drugi dzień Konwentu były bardzo intensywne. Wysłuchaliśmy prelekcji kilkunastu ekspertów z branży, którzy poruszali następujące zagadnienia: automatyka, montaż, systemy rolet, okucia szyb, marketingu. Uczestnicy mogli zatem uzyskać dużo cennej i pożytecznej wiedzy. Nie mogło zabraknąć pokazów praktycznych, gdyż jak wiadomo „Wszystko jest ważne, ale montaż najważniejszy”. Generalnym patronem Konwentu była firma Selena. Po multimedialnej prelekcji Pani  Ewy Kosmali - Global Sustainability Director w Grupie Selena, przyszedł czas na praktykę. Firma pokazała innowacyjny  system montażowy WINS.Branża stolarki to nie tylko technika, ale i sporo innych zagadnień. Dużym powodzeniem cieszył się specjalny panel prawny poprowadzony przez mecenasa Tomasza Waszkiewicza oraz prezentacje przedstawicieli KUKE i Polskiego Instytutu Ekonomicznego  na temat strategii eksportowej, zabezpieczeń transakcji oraz prognoz na kolejne lata dla branży.
Podczas pierwszego dnia spotkania uhonorowaliśmy laureatów czterech prestiżowych programów. Były to Kobiety Branży Stolarki, Rekomendowane Salony Stolarki, Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki, EkoProdukt 2022r. Tegoroczne Kobiety Branży Stolarki to: Monika Hybza – Marketing Manager w firmie Deceuninck, Ewa Kosmala – Global Sustainability Director w grupie Selena, Eva Pappas – Dyrektor Marketingu w firmie Inteligentny Budynek Polska, Małgorzata Frelek – Główna Księgowa w Nice Polska. Najwięcej głosów internautów otrzymała Pani  Małgorzat Frelek  z firmy Nice, natomiast firma Selena  została wyróżniona jako zatrudniająca najwięcej kobiet spośród nominowanych firm. Kobiety stanowią ok. 37 % osób zatrudnionych w firmie Selena.
 
Za Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2022
uznane zostały takie produkty jak systemy okienne ENERGETO® NEO  firmy Aluplast,  szkło PILKINGTON AVISAFE™, walizka serwisowa firmy OTTIMO, aplikacja webowa MONTERGO, system montażowy ISO-TOP WINFRAMER "TYP3" firmy ISO-CHEMIE,  emblematy chromowane METALIC™ firmy POLINAL, aluminiowe okładziny elewacyjne VERTILINE firmy Yawal,  powłoka ochronna GLASSTRIP ADVANCED firmy WODAN MATERIAŁY BUDOWLANE, centrum obróbcze POWERCENTER-PP firmy STÜRTZ, aluminiowe wypełnienia drzwiowe PREMIUM LINE  firmy DINDECOR,  ssystemy aluminiowy MOREVIEW KLASA S firmy Yawal, Profil okienno-drzwiowy PHOENIX firmy Deceuninck, drzwi przesuwne z ukrytą ramą MB-SKYLINE TYPE R  firmy ALUPROF, system okien i drzwi energooszczędnych MB-79N firmy ALUPROF, system wewnętrznych ścian szklanych MB-HARMONY OFFICE firmy ALUPROF, system REDUKCJA UGIĘĆ RYGLI firmy ALUPROF, piana  pistoletowa  TYTAN PROFESSIONAL 65  firmy Selena, motoryczny zamek drzwiowy M-TS firmy Maco oraz dalmierz laserowy 3D LEICA DISTO S910 firmy LEICA GEOSYSTEMS

Trend ekologiczny opanował świat, goszcząc tym samym nieodwołalnie w każdej z dziedzin naszego życia, w tym również okien i drzwi. Nagrodzeni od lat stawiają na ekologię w swojej działalności. Kapituła programu EKO Produkt wyróżniała firmę AdamS za Okno Passiv-Line Ultra,  firmę Adezo za Ekologiczne drzwi zewnętrzne drewniane oraz firmę Sokółka Okna i Drzwi za okno drewniano-aluminiowe Flush.Wraz z 2022 rokiem ruszyła nowa edycja programu Rekomendowane Salony Stolarki, wyróżnienia uzyskały 4 salony: Bevard z Gorzowa Wielkopolskiego, Redas z Poznania,  ABR z Legionowa oraz Klucz Serwis z Grójca, który odnowił certyfikat jakości na kolejne 2 lata. Natomiast wyróżnienia Salon Roku 2022  powędrowały do najlepszych z najlepszych: Eltor z Opola, GB z Legnicy, CK Stolarka z Leśniewa, Bingo z Wrocławia, Adwil z Tczewa. Firmy wyróżnione i nagrodzone w programie Salon Roku,  z roku na rok prezentują coraz wyższy poziom.

W architekturze okna  i drzwi

stanowią jeden z najważniejszych elementów formy architektonicznej i wyrazu plastycznego elewacji.  Duże przeszklenia, cienkie ramy, wysokie drzwi – to właśnie nowy trend. Podczas Gali VIP nagrodziliśmy kilka ciekawych projektów  takich pracowni architektonicznej, Włodarczyk Projekty za  projekt willi Monte Carlo,  Studio Sergiel za projekt Domu Kopułowego „Jola”,  R3D3 Grzegorz Ziętek za projekt willa Władysławowo oraz firmy  Aluwer z Białegostoku za projekt i wykonanie fasady z największymi drzwiami przesuwnymi na systemach Yawal.


Coraz bardziej świadome społeczeństwo
przyczynia się do rozwoju trendu odpowiedzialności społecznej nie tylko w kontekście swojego otoczenia, ale również kwestii biznesowych. Po raz pierwszy nagrodziliśmy 4 projekty, które realizują firmy z branży stolarki otworowej w kooperacji z fundacjami, ekspertami, architektami, ekologami - służące ludziom, środowisku, nauce i branży.
Statuetka i dyplom zostały przyznane takim firmom jak: Fakro za projekt prospołeczny, Fundacja Pomyśl o Przyszłości, Saint-Gobain Polska za projekt prospołeczny Polskie Miasta Przyszłości 2050, Grupa Kęty za projekt prospołeczny Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia oraz EPPA POLSKA za projekt prospołeczny Ulepsz swoją przestrzeń życiową -modernizacja za pomocą okien PCV.

Pierwszy dzień Konwentu zakończyła uroczysta Gala na dziedzińcu zamku podczas której odwiedzili nas dawni mieszkańcy  Zamku Gniew, czyli Kontur, rycerze i Kasztelan. Nie zabrakło oczywiście dobrego jadła, dobrych trunków, znakomitej atmosfery oraz muzyki. Dziękujemy za udział wszystkim uczestniczkom, zarówno tym nowym jak i tym, którzy są z nami od początku. Dziękujemy patronom. Zimowe spotkanie w Gniewie należy do wyjątkowych. Zimą produkcja spowalnia, frekwencja zatem dopisuje, a Zamek tylko podkreśla prestiż wydarzenia. To był naprawdę udany Konwent.

 

Przeczytaj także

Rok 2021 był dla Grupy Yawal czasem inwestycji

Rok 2021 był pełen wyzwań oraz wzmożonej aktywności Grupy Yawal. Z jednej strony był to czas szybkiej adaptacji organizacji do warunków rynkowych po okresie pandemii, z drugiej zaś umiejętność szybkiego reagowania i wykorzystania szansy rynkowej wzrostu koniunktury w sektorze budowlanym....

Społeczne zaangażowanie Panledoor

Działania prospołeczne podejmowane są z intencją, aby przynieść korzyść innym ludziom; mogą obejmować szereg różnych zachowań, takich jak np. pomaganie osobie w potrzebie, dzielenie się posiadanymi dobrami, podejmowanie aktywności jako woluntariusz dzieląc się swoją energią, czasem, kompetencjami, ale także pieniędzmi...

Nasi partnerzy