Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo – wyróżnienia

2023-03-14 | Autor: AK
Źródło: Stolarka VIP

Stolarka VIP od 11 lat promuje, edukuje, inspiruje i nagradza najlepsze rozwiązania, projekty oraz firmy działające w branży stolarki budowlanej. Tym razem również tak było. Uroczysta Gala VIP Branży Stolarki Budowlanej odbyła się 23 lutego 2023 r. w przepięknych wnętrzach zamku Hotel&SPA w Gniewie. Wspaniałe wnętrza dawnej twierdzy krzyżackiej gościły ponad 150 osób reprezentujących dostawców komponentów, producentów oraz dystrybutorów stolarki budowlanej. Zanim armatni wystrzał ogłosił początek Gali VIP i biesiadę na zamkowym dziedzińcu, odbyło się uroczyste wręczenie statuetek za najlepsze działania CSR w branży stolarki otworowej. Była to druga edycja programu organizowanego przez Stolarka VIP.

„To już druga edycja programu, w którym wyróżniamy firmy w branży stolarki, wdrażające filozofię odpowiedzialnego biznesu do swoich strategii i działań operacyjnych. Program spotkał się z dużym zainteresowaniem. Kapituła Programu wybrała trzy bardzo różne projekty, które zostały zrealizowane przy użyciu różnych narzędzi i środków, w zależności od potrzeb, preferencji czy rozmiaru firmy” – mówi Grzegorz Cendrowski, prezes Stolarka VIP. „Nagrodzone działania prospołeczne chronią środowisko naturalne i naszą planetę, pomagają rozwiązywać problemy ludzkie, a także dają ogromną satysfakcję, która towarzyszy niesieniu bezinteresownej pomocy” – dodaje.

Nagrodzone projekty o charakterze społecznym (CSR) zostały zrealizowane w kooperacji z fundacjami, ekspertami i firmami zewnętrznymi. Mają one służyć ludziom, środowisku, nauce i branży, czyli szeroko pojętemu społeczeństwu. Wyróżnione firmy i projekty to prawdziwe perły w naszej branży, to producenci – liderzy, którzy świecą przykładem pod każdym względem. Poznajmy je:

FAKRO pomaga Ukrainie

24 lutego 2022 r. obudziliśmy się w nowej rzeczywistości. Nikt z nas nie spodziewał się, że wartości, które do tej pory były dla nas oczywiste, o które walczyli także nasi przodkowie, mogą zostać w tak dramatyczny sposób podważone, a bezpieczeństwo współczesnego, europejskiego kraju może zawisnąć na włosku. Po pierwszym szoku przyszedł czas na działanie. Polacy masowo zaangażowali się w pomoc obywatelom Ukrainy. „Ponieważ firma FAKRO od lat ma swoje zakłady produkcyjne w Ukrainie, naturalnym krokiem było dla nas zadbanie o naszych ukraińskich pracowników. Wraz z Fundacją Pomyśl o Przyszłości postanowiliśmy działać dwutorowo: z jednej strony pomagaliśmy tam – w Ukrainie, ale też tu – w Polsce” – komentuje Bogumiła Szczygelska, koordynatorka akcji „FAKRO pomaga Ukrainie”.

Wraz z partnerami firma FAKRO zorganizowała 11 konwojów z pomocą humanitarną dla Ukrainy. W organizację pomocy zaangażowali się zarówno bezpośredni partnerzy biznesowi firmy FAKRO, także ci z zagranicy, jak i zaprzyjaźnione firmy z regionu. Dzięki kooperacji wielu firm i organizacji zapewniono pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebowali. Zakwaterowano ponad 200 gości. „Łączna wartość pomocy wyniosła dokładnie 3,097,036.00 zł. Nasze komunikaty wskazujące na ważność pomocy potrzebującym sąsiadom trafiły do ponad 2 mln odbiorców. Mając świadomość, że Ukraina walczy o pokój o całej współczesnej Europy, postawiliśmy właśnie na ten rodzaj patriotyzmu i cieszymy się, że zostało to docenione przez Kapitułę programu” – dodaje Bożena Damasiewicz, Prezeska Fundacji Pomyśl o Przyszłości.

Recykling PVC i Gospodarka Obiegu Zamkniętego w Grupie Deceuninck

Firma Deceuninck jako globalny lider z jasno określoną misją ma również jasno określone wartości. Należą do nich: innowacyjność, niezawodność i zrównoważony rozwój. Firma promuje recykling wśród producentów systemów okiennych za pomocą działań PR i działań marketingowych w mediach, uświadamiając i zachęcając swoich klientów do zwiększania zakresu stosowania zrównoważonych rozwiązań i proponowania ich konsumentom końcowym.

Grupa Deceuninck stawia na zrównoważoną gospodarkę surowcami, aktywnie promuje recykling PVC i rozwiązania stosowane w ramach gospodarki obiegu zamkniętego.  „Wykorzystanie jednej tony PVC z recyklingu, zamiast materiału pierwotnego, oznacza redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 1,2 tony oraz zużycie energii mniejsze o 90%. W Deceuninck od dawna korzystamy z rozwiązań przyjaznych środowisku, a w planach mamy intensyfikację tych działań. W 2022 r. dołączyliśmy do inicjatywy SBTI, zobowiązując się do dalszych redukcji emisji i zwiększenia udziału zielonej energii w naszych procesach. Cieszymy się, że nasze działania zostały zauważone i docenione przez kapitułę i wierzymy, że podobne działania już wkrótce będą standardem w branży budowlanej” – mówi Krzysztof Kalita, Dyrektor Produktu w Deceuninck Poland.

„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” z pomocą Paneldoor

 

Firma Paneldoor od lat wspiera wiele aktywności lokalnych, zarówno bezpośrednio – zbierając i przekazując niezbędne środki dla organizacji charytatywnych lub prywatnych przedsięwzięć, jak i w sposób pośredni poprzez udział w akcjach gromadzących fundusze na szczytne cele.

Fundacja Polskich Wartości jest organizatorem akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”, która polega na wsparciu materialnym Polaków mieszkających na terytorium Litwy, Białorusi i Łotwy, szczególnie przed Świętami Wielkanocnymi i Bożego Narodzenia. Pomoc trafia przede wszystkim do polskich rodzin oraz osób starszych i samotnych w ciężkiej sytuacji materialnej, a także do instytucji, takich jak: szkoły, przedszkola, ośrodki, kluby zrzeszające Polaków, hospicja. Przekazywane dary to przede wszystkim paczki z artykułami spożywczymi oraz chemią gospodarstwa domowego, środkami higieny osobistej dla dzieci i dorosłych, a także artykuły szkolne i sprzęt sportowy dla uczniów.

Firma Paneldoor od lat wspiera tę przepiękną inicjatywę, oferując darmowy transport „Trzeba pamiętać o naszych rodakach na Kresach, którzy pielęgnują polskość poprzez rozpowszechnianie polskiej mowy i tradycji, utrwalają historię i tradycje narodowe. Dziękujemy im za to i za trud życia. Jedyne, co możemy dla nich zrobić, to wspomóc ich na miarę naszych możliwości. Paczki, które trafiają przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem, to często jedyny "luksus" dla Polaków mieszkających na Kresach. Milion słów nie odda tego, co widzą tam wolontariusze. Nic nie sprawia nam takiej radości, jak pomoc drugiemu człowiekowi” – podsumowuje Michał Baran, współwłaściciel firmy Paneldoor.

Raz jeszcze gratulujemy wyróżnionym firmom w branży stolarki budowlanej świetnych programów oraz widocznego i skutecznego CSR. Wyróżnione firmy, a szczególnie ich prospołeczne działania, stanowią przykład do naśladowania. Programy te tworzą nową, lepszą jakość życia dla lokalnych społeczeństw i nie tylko. Gratulujemy laureatom i zachęcamy inne firmy do naśladowania.

Laureaci są wizjonerami, którzy nie tylko z sukcesem prowadzą swoje biznesy, ale też kreują przyszłość, dbając o środowisko naturalne, globalną, ale także lokalną społeczność.

Przeczytaj także

Oknoplast sponosoruje spotkanie dilerów w USA

Sensacyjny sponsor spotkania wielu dilerów stolarki, a dokładnie Stowarzyszenia Dilerów Okien i Drzwi. Firma Oknoplast była Złotym Sponsorem tego wyjątkowego wydarzenia. Wydarzenie to miało miejsce kilka tygodni wstecz, a  konkretnie 16 września w …Atlancie, stan Georgia - USA. Amerykańskie Stowarzyszenie...

REHAU Window Solutions w gronie najlepszych Prestiżowe wyróżnienie złotym medale...

W uznaniu sukcesów w zakresie zrównoważonego rozwoju, REHAU został nagrodzony Złotym Medalem rankingu EcoVadis, znajdując się tym samym w gronie 5 procent najlepszych uczestników. To już trzeci rok z rzędu, kiedy firma otrzymała nagrodę od tej uznanej na całym świecie...

Nasi partnerzy