Branżowy portal stolarki budowlanej
nowości – inspiracje - prawo - edukacja

Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2019

2019-03-05 | Autor: stolarkavip
Źródło: stolarkavip

Od innowacji do sukcesu w branży stolarki budowlanej – Laureaci programu IRBS 2019

Z określeniami innowacja czy innowacje kojarzymy działania skierowane na wdrożenie zmian prowadzących do wzrostu nowoczesności i konkurencyjności firmy, a więc w efekcie do podniesienia jej wartości. Dla współczesnej firmy innowacje to wprowadzanie nowych produktów, wdrażanie nowych technologii, zmiany infrastruktury produkcyjnej i dystrybucyjnej,  działania zmierzające do lepszego wykorzystania wiedzy i umiejętności pracowników, rozwój sieci informacyjnych i informatyzacja.


 

Cele, które skłaniają do wdrożenia innowacji we współczesnym przedsiębiorstwie, mają charakter ekonomiczno-społeczny i zaspokojenia potrzeb klientów. Każdy przedsiębiorca, który ma ambicje rozwijania swojej firmy, powinien tworzyć i wprowadzać innowacje. Jak to określa P.F. Drucker, „przedsiębiorca zawsze poszukuje zmiany, reaguje na nią i wykorzystuje ją jako okazję” . Oczywiście motywem wprowadzanej zmiany jest zawsze dla przedsiębiorcy określona korzyść ekonomiczna – inaczej trudno byłoby nazwać go przedsiębiorcą.  

Nazwa firmy

Nagrodzony produkt/rozwiązanie

Fakro Sp. z o.o.

Brama garażowa BSS Supreme

Fakro Sp. z o.o.

Wyłaz do dachów płaskich DRL

Wiśniowski Sp. z o.o.  S.K.A.

Inteligentne rozwiązania do okien, drzwi i bram smartCONNECTED

Wiśniowski Sp. z o.o.  S.K.A.

Drzwi aluminiowe CREO z RC2

Teknos Sp. z o.o.

Powłoka do profili PVC  UVILUX 1497-11

Partner Alma Sp.j.

Bezklejowa technologia produkcji okien PVC w klasie RC2

Roto Frank Okucia Budowlane Sp. z o.o.

Inteligentne okucia do okien i drzwi antywłamaniowych Roto TiltSafe RC2

GrupaMagnum #NowoczesnaHURTOWNIA

Interaktywny Kalkulator e-CBM

Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o.

Szkło niskoemisyjne ECLAZ

Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o.

Szkło grzewcze EGLAS

Metal Union Sp. z o .o.

Międzyszybowa ramka dystansowa „JETSKIN”

ITA Sp. z o.o. Sp.k.

System do lakierowania okien i drzwi FUNITURE

Manitou Polska Sp. z o.o.

Podwieszany wózek widłowy MANITOU TMM

Aluplast Sp. z o.o.

System drzwi przesuwnych SMART-SLIDE

Inoutic/Deceuninck Sp. z o.o.

System profili okiennych PVC Elegante

Hydro Building Systems Poland Sp. z o.o.

System okienny z ukrytą klamką WICLINE 75 MAX

SFS Group Sp. z o.o.

System JB-D®

SFS Group Sp. z o.o.

System JB-D®/L

Yawal S.A.

System TM82W HI

Yawal S.A.

System aluminiowy do fasad  FA50N RW

Yawal S.A.

System  aluminiowy DP 180

Rojaflex

Napęd elektroniczny do rolet  ELFIS/ELFIM

Quadrature S.A.

System komputerowy WinPro 10 Corporate

Elumatec Polska Sp. z o.o.

Automatyczny robot do szklenia

SM Produkt Businnes s.r.o.

Profile izolacyjne do okien, drzwi i HS PURENIT, MERINIT, SIMERIT

Aluprof S.A.

System drzwi przesuwnych z ukrytą ramą MB-SKYLINE

Aluprof S.A.

System rolet SKB STYROTERM

SWISSPACER

Mambrana SWISSPACER Air

So Easy System Sp. z o.o.

System drzwiowy MAAT

PHU Technika Okienna  Sp.j.

 

Całoroczne pasywne drewniano-aluminiowe ogrody zimowe

Oknoplast Sp. z o.o.

Okno LUNAR

W dniach 21-22 lutego br. w Centrum Konferencyjno-Hotelowym & SPA Zamek Gniew w Gniewie (woj. pomorskie) odbył się 24 Konwent Stolarki VIP. W jednym miejscu blisko 140 uczestników miało niecodzienną okazję poznać laureatów IV edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2019. Wydarzenie było doskonałą okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń zapoznania się z nowościami, które oferują tak producenci, jak i dostawcy maszyn, urządzeń, systemów IT czy komponentów.

W programie IRBS wyróżniamy te rozwiązania, które spełniają kryteria innowacyjności, ale często także wychodzą naprzeciw zmieniającym się czasom; informatyzacji, automatyzacji, intuicyjności działań i potrzebom rynku, klientów biznesowych i konsumentów Program Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki może być miarą innowacyjności naszej branży, ponieważ co roku wyróżniamy coraz więcej produktów, w tym roku Kapituła programu wyróżniła ich aż 31 rozwiązań zgłoszonych przez 24 firmy!  – mówi pan Grzegorz Cendrowski, organizator programu IRBS z ramienia firmy Stolarka VIP.

Stolarka okienno-drzwiowa nowoczesnością stoi, ale my wszyscy musimy o tym mówić i pokazywać innowacyjne firmy, innowacyjnych ludzi, innowacyjne rozwiązania. Ideą programu IRBS jest także szeroko zakrojona akcja promowania innowacyjności wśród branży, instytucji otoczenia biznesu, a także mediów, dzięki którym temat ten będzie mógł trafić do szerszego grona odbiorców. Chcemy to w sposób szczególny podkreślić i zwrócić uwagę na te firmy, które biorą czynny udział w rozwoju naszej branży i aktywnie uczestniczą w ogólnopolskim programie IRBS, poddając weryfikacji swoje innowacyjne produkty czy rozwiązania. Program ten pod nazwą  Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki daje szansę na wyróżnienie produktów, systemów, rozwiązań i właśnie firm, a także ludzi za nimi stojących – mówi Grzegorz Cendrowski, organizator programu IRBS. Wierzymy, że wszystkie wyróżnione rozwiązania trafią „pod strzechy” naszej branży, gdyż z pewnością należą do najlepszych rozwiązań w Europie, a może i na świecie i warto je zastosować u siebie, a w przypadku gotowych wyrobów upowszechnić wśród wymagających konsumentów i architektów. A oto pełna prezentacja laureatów w postaci prezentacji:

http://www.vipstolarka.pl/laureaci-vip/laureaci-konkursu-irbs-2019,737

Przeczytaj także

Programy VIP dla całej branży stolarki

Rekomendowane Salony Okien i Drzwi to właśnie program dla najlepszych z najlepszych, dla tych którzy cenią swoją markę (lokalną czy regionalną) bardziej niż czyje są to okna, drzwi, bramy czy rolety sprzedaje. Wyjątkiem mogą tylko być salony fabryczne, ale ich...

Termomodernizacja budyków będzie sprzyjać branży stolarki

Warszawa, 12 czerwca 2018 roku "TAK" dla termomodernizacji budownictwa – rezolucja IX Kongresu Stolarki Polskiej. Związek Polskie Okna i Drzwi popiera planowane przez polski rząd inicjatywy odnośnie termomodernizacji budownictwa i postuluje wprowadzenie dotacji, kredytów i ulg w tym zakresie. To...

Nasi partnerzy